bugün

(bkz: Doların 1 lira artması 3 yıl sürerdi şimdi 3 gün)
Geçen sene ne, nisan ayı, yani daha 4 ay öncesi...
5-10 yıl öncesi..
Olsaydı keşke ama maalesef.

Daha geçen sene vuku bulan durum.
Nereden nereye.
alayınız dolarları istifledi demiii ????

hiç kimse de demiyor öğro 4.buçuğu devirmiş

tarihi zirve yapmış.

görsel
Euro da 5e dayandı, enflasyon bize dayadı. Şimdi hep birlikte trencilik oynuyoruz. Bazılarının biyerlerinin hâlâ acımıyor oluşu da ilginç. Hatta very interesting.
1700e alacağım telefonu 2100 tlye almama neden olacak durumdur. haftaya alsam 2500 olacak galiba.
benjamin sakin ol...
Ama yol yabdı.
enflasyonun artmasina bagli olarak türk lirasinin dolar ve hatta avro karsisinda deger kaybettiginin göstergesidir (sanirim merkez bankasi para basti).

en basit örnek ile anlatacak olursak; avro dolar kuruna bakalim. dolar avro karsisinda deger kaybetmektedir. bu da dolarin deger kazandigi icin dolarin arttigi anlamina gelmemektedir. avro´nun yükselisi ise hem dolar üzerinde hem de türk lirasi üzerinde degerlenmesindedir.
dış mihrapların bizi çehememesidir. oyun böyüh yeğen. avrupa bizi kıskaniyy.
şükür bugünde hökümeti savundum.
pozitif yanlarını düşünün. cebinizde dolar varsa türkiye de iki kat daha zenginsiniz aslında. biraz ekonomik yaşamayı öğrenmek gerek, özellikle istanbulda yaşayan biriysen.
la donsuz dinciler,

ne oldu ya la sizin şu meşhur yıllık %12 enflasyon ?

yoksa her işiniz gibi bu da mı yalan oldu.

dincinin doğru işi olur mu ya la.
ulkeyi resmen reza donduruyormus. adam gıttı perısanız, neredesin reis
bak kardesım neı sawundugunu bılmıorm ama soyle dusunelm dolar 4 lıra olmus olablr ama bız ekmegı dolarla mı alıorz hayır? hem nıe taktınız dolara bu kadar bılmıorm bızler en cok arabıstan paralarına bakmalıız cunku dolarn usdunde ıbrahım lıncoln resmı war o adam bı aralar galatasarayda oynadı sen weled oldugun ıcın hadırlamazsın galadasaray da fetullah fln seylerı cıkdı yoksa sen fedocu msn lan sn? bana bak ewlad 15 temmuzda tankların onune cıkmadık mı ? cıktık kenan sofuoglu motorsıkled yarısında bırıcı olmadımı? oldu surıyeye gırmedık mı ? gırdık. ozaman weledlık yabma we odur odurdugun yere sanalda kawgacı reelde ana bacı?
dolar bu bazen dolar, bazen boşalır.
100 doları görünce içim acıdı. neyse ben.bir şey demiyorum.
hayatımı idame ettirecek temel ihtiyaçlarımı dolarla almadıgım için bana koymayan durum isterse 5 lira olsun.
günün anlam ve önemine ithafen.

http://www.youtube.com/watch?v=cOrc37wNUqU
ekonomimizin şahlandığına delaletdir.
konu ile alakalı hükümet ekonomi bakanı nihat zeybekçinin açıklaması efsanedir.

--spoiler--
Endişemiz yok, ekonomimiz iyi durumda. Coşmuş olan bir ekonomimiz var.
--spoiler--
(bkz: ehonomi çok eyi)

http://www.gazetevatan.co...klamalar-1113729-ekonomi/
Çoban havasını atar, giren koyunlara girer.... Kuruyla beraberde bir ton yaş yanar bu arada...
Aklı başında, birine yaranma sevdası olmayan ekonomicilerin Tahminlerini haklı çıkaran durumdur.
tek bir 100lük banknotun tedavüldeki tüm türk lirası banknotlarının toplamına eşit olması durumudur.

görsel

(bkz: ehonomi çoğ eyii)
(bkz: başlık parsellemek)