bugün

açıldığı an itibariyle bir önemi olmayan, henüz gerçekleşmemiş bir olayla ilgili olan, ama ilerde olması kuvvetle muhtemel olan bir konuyla ilgili başlık açma olayıdır.

edit: bir ekşi sözlük deyimidir. "bkz"yi kullanmak da ne kadar ironiktir bu lafı söylerken. hey allahım.

(bkz: kompleks)
yazarların, sanki açtıkları başlık başına para falan aldığı izlenimini uyandıran gereksiz bir davranıştır.

(bkz: geleceğe yatırım)
bizler dede oldugumuzda entrylerimizin ilk sayfada gorunmesi acısından süper bir yatırım aracıdır.
(bkz: eskiden buralar dutluktu yavrum)
(bkz: sidik yarıştırmak)
an itibari ile yaşanan hadisedir.
az sonra 30 ağustos 2090 zafer bayramı diye bir başlık açarlarsa hiçte yadırgamayacağım bir durumdur. hayır başlığı sen açıyosun çükünmü büyüyor onuda anlamış değiliz sözlükçe.
(bkz: 2008 eurovision yarışması)*
gecesini gündüzüne katıp aklına gelen her kelimeyi sozlukte aratma ve bulamayınca da aklına gelen şeyin başlığını kapatma durumudur.

bununla ilgili sozlukte baslık mafyası bulundugu dedikoduları başlamıştır. iyi başlıkları fikir olarak hatrı sayılır derecede artı oy karşılığı çaylaklara sattıkları söylentiden ibaret midir yoksa gerçek midir henüz açığa çıkmamıştır.
(bkz: mezar parsellemek) * * *
(bkz: baslık mafyasi)
dedelerimiz zamanında arsa parsellermiş ileride değerli olacak diye. bu durumun sanal ortama yansıması bir çeşit ileri görüş hali. el de patlamasın yeter.
bir ekşi sözlük deyimidir.

(bkz: ekşi sözlükten başlık ve entry çalmak)
(bkz: müneccim boku yemiş yazar)
(bkz: 20 cumhurbaşkanı)* *
euro 2008 ve öss başlıklarında artık nirvana ya ulaşmış fasilite.
(bkz: öss 3000)
(bkz: 25 haziran 2008 türkiye portekiz maçı)
moderasyon sayesinde artık yapılamayan durum. euro 2008'deki bütün olası maçları tek tek siliyorlar.
ileride gerçekleşeceği düşünülen konuların başlıklarını şimdiden açma işidir. ileride değerlenir diyerekten şimdiden açılır. haramdır. yapılmasındır. ama yine de yapanlara saygı duyulsundur.

(bkz: pes 2009)
paralel düşüncelere sahip yazarların bir başlık altında toplanmasıyla ortaya çıkabilicek durum.o başlıgı aynı düşünce etrafında parselledikleri çogu zaman görülmüştür.
yarog

recep ivedik 158

maskeli beşler feza

ve niceleri...

daha şimdiden yolunu yapmaktır başlık parsellemek, ama ben kesinleşmeyen konularda konuşulan şeyleri değersiz görüyorum, o ayrı.
sözlüğümüzde şu sıralar en çok yapılan eylemdir. (bkz: bakınızlardan başlık açma sanatı)*
sözlüğe geldiğim günden bu yana, gördüğüm boş bir durum. özellikle 6. nesil arkadaşlarımın * * yaptığı eylem olarak görülmektedir. 6. nesillerden başka nesillerde yapıyor. o kadar süre yazar ol, hala bu boş işlerle uğraş. olmamalı bence. laf olsun diye başlık doldurmak saçmalık gibi görünmektedir.
(bkz: parseller)
yapmak istediğim eylem. arıyorum pek birşey bulamıyorum gündemi takip etmediğim için. herkes çatır çatır parselliyor* bir ben yapamadım be sözlük.*
(bkz: başlık özelleştirmek)
an itibariyle ekosözlükte bir çok yazarın yapmakta olduğu eylem.