bugün

entry'ler (43)

kırtasiye alışverişi yapmanın verdiği zevk

hele internetten yapmak en zevklisi onu al bunu al kesinlikle beni çok mutlu ediyor kargo geldiğinde oluşan mutlulukta paha biçilemez.benim için önemli olan ürünlerin kaliteli ve orjinal olması ve panelkirtasiye.com bunu başarıp mutluluk hormonlarımı tavan yaptırıyor

holding

çok bilindik olmamasına rağmen çok başarılı işler gerçekleştiren hekimholding.com büyümeyi hakediyor

yazarların hayalleri

hayallerimden vazgeçmemektir.

pasta yerine çiğköfte

fazla kalori almaktansa, biraz acı çıkışa razıyım.

ilginç gerçekler

çok ilginç. insanlar maymundan geldiğini savunuluyor ama şimdiki maymun versyonu insan olmuyor. o iğrenç gözüken böcek ise hala dünyayı renklendiren kelebeğe dönüşüyor.

tumblr

tumblr da aslında bir çeşit sözlüktür ama çok da vazıflı değil.

mermer fabrikası

eskiden yazıtlar vardı, hala bazı müzelerde kalmış. genellikle bu yazıtlar mermer, taş ve pişmiş toprak üzerinde bulunurdu. mısırlı heykel sanatlarının çoğu mermerden oluşuyor. aslında tam da bu yüzden mermer fabrikaları var. hepsini bilmem ama son zamanlarda projeleriyle eyüpoğlu mermer (http://www.eymer.com.tr) fabrikası dikkatimi çekiyor.

mermer

(bkz: mermer fabrikası)

mermer tezgah

evimin mutfağı ve lavabosu. bir de alttan ısınmalı olsa fena olmazdı.

taş

kime göre deyim kime göre ise bir defter amaçla kullanılır.

sevgiliye hediye önerileri

yaratıcı olun biraz, patates alın ve yüz şeklinde karalayın misal.
görsel

albert einstein

beyni aşırı iyi çalışan çok geçmiş dahi insanlardan biri. çok düşünmesi gerektiği için belki bilmiyorum ama günde en az 12 saat uyurdu.

doların 3 85 olması

pozitif yanlarını düşünün. cebinizde dolar varsa türkiye de iki kat daha zenginsiniz aslında. biraz ekonomik yaşamayı öğrenmek gerek, özellikle istanbulda yaşayan biriysen.

olmazsa olmaz denilen şeyler

su ve hava. yemek ve toprak.

masa başı iş yapıp çok yoruluyorum demek

fiziksel olarak değil de, ruhsal olarak bir bitkinlik söz konusu olabilir. radyasyon, okuma-anlama-yazma, konsantre olma, birden fazla iş yapma, iş yetiştirememe vb bir sürü şey yüzünden aslında yorulmaya eşittir.

whatsapp

gittikçe telegramlaşan uygulamadır. geçen mesaj kaldırma özelliğini aktif etmişler. bir de emojileri yenilemişler.

unutulmayan film replikleri

senin bildiğini kendin bilmiş olsaydın bana gerek kalmazdı.

sabahın şarkısı

while your lips are still red - nightwish.

kahve

sık içildiğinde dişleri sarılaştıran içecektir. ama daha hafif kahve olarak sütlü latte öneririm. sert sevenler zaten türk kahvesi çoktan denemiştir.

tonguç akademi

ilkokuldan üniversiteye, yabancı dil öğretiminden yararlı ipuçlara kadar birçok video eğitimleri ücretsiz bir şeykilde yayınlayan kurum. kurum demek ne kadar doğru bilmiyorum ama iyi ki varlar ve iyi ki böyle destek verebiliyorlar. ileride dershane gibi bir okul açsalar hiç şaşırmayabilirim.