bugün

küfür haznenizin gelişmesini sağlayan oyun.
+abi tam 80.000 oldu uri aldım goliyi.
-500 bıraksaydın lan kenera.
+has. patladı lan.
-demiştim.
+kontörün var mı lan uri alalım?
Her anlamda beni olumsuz etkileyen kodumun oyunu. Gittik gemi aldık 500 liraya. ( Enayi demeyin lütfen. Bu oyunun yaptığı bağımlılığı bilseniz hak verirsiniz.) 2 hafta sonra hiç alakam olmamasına rağmen hile gerekçesiyle kapatıldı gemi. Sınırsız kapatıldı. Oyun moderatorlerine teamspeak üzerinden ana arvat kufredince 300 liralık gemiyide kapattılar. Bu para miktarları gerçek. Oyun parası değil yani. Başlamayın. Bu aralar birçok sitede reklamını gördüğüm için söylüyorum. Gitti ulan paralarım. Parayı geçtim de emekler gitti.
2008 de tr2 de başladım 2012 de anca bırakabildiğim oyun. 2010 a kadar oynaması zevkliydi. 2010 da büyük bir güncelleme yaptılar oyun ekranı felan herşey değişti. içine ettiler.

Oyunun en güzel yanı kapı yaptıktan sonra gelen x4 lazeriyle pvp de adam kesmekti. Tabi bunun da içine ettiler. ben full+full iken x4 lazerle en fazla 32k vururdum. Benim bir arkadaş var hala oynuyor geçen sohbet açıldı oyundan, adam 250k vuruyor, lazeri karıştırıyor felan dedi.

Tr2 de eic deydim. Nickim hangara-2-çay-abisii idi. O dönem oynayanlar benim nickimi iyi hatırlar, uzun yıllar bu nicki kullandım. Sıralamalarda hep ilk 250 içindeydim. En güzel tarafıda hiç tanımadığın insanlarla teamspeak ta, bir odada toplanıp 300 kişiyle karşı şirkete baskın yapmaktı. Lazerler havada uçuşurdu eski bilgisayarım ağır kalır ölümüne kasardı...

Birde ihale sistemi vardı amk. Diroidleri fullemek için gecenin bir vakti uykudan kalkar ihaleye girerdim. Ne paralar kaybettim oralarda ama işin daha kolay tarafını sonradan keşfettim. Cuma namazında server bomboş olurdu*. Herkes cumaya gidince ihalede pek adam olmazdı. O zaman rahat rahat ihaleyi kazanabilme ihtimalin vardı.

Birde bir anımı paylaşmak istiyorum; ilk kez kristallon haritasına girdim. Daha o zamanlar bigboy vardı Bende, iki goli de orda boss kris kesiyorlar. Bende boss a sıkmaya başladım fakat boss un sahibi patlamış o iki goli de kendilerine almaya çalışıyorlardı. Tam boss patlayacaktı bana kırmızı yandı ve ganimetler bana geldi. Ulan 1.6 milyon kredi felan haftalık kastığım krediye 2 dakikada sahip olmuştum. Tabi ganimet bana gelice adamlarda beni kestiler ama aldığım ganimet herşeye bedeldi o an. Tabi bu anı oyuna ilk başladığım günlere ait. O zaman 5 arkadaş oynardık oyunda, bizim çocuklara hava atardım amk.

Neyse çok duygulandım burda bitiriyorum sözlerimi...
ogame tarzı internet üzerinden oynanan online bir oyun (olsa gerek). an itibari ile google reklamlarını istila etmiş durumda.
Popüler olduğu zamanlarda biraz oynamışlığım vardır. Lakin kocaman kocaman gemiler kasmaya fırsat vermediği için erken bırakmıştım.
ilk çıktığı zamanlar harbi pro şekilde oynadığım browser tabanlı oyun. Hatta global da slk klanı vardı almanların ordan teklif falan gelmişti, sonrasında tr serveri açıldı oraya geçtim 1 yıl sonra da komple bıraktım, biraz p2w Bir oyundur kendileri.
sivilceli bir ergen olmadan bile önce oynadığım oyundur.
Ortaokul yıllarımdan bu yana bazen ara ara bazen düzenli olarak oynadığım, tarayıcı üzerinden oynanan uzay temalı online bir oyun. Bugün gelmiş olduğu durum ben de dahil oyunun birçok eski oyuncusunu kendine küstürmüş gibi duruyor.
Son zamanlarda çocuk gibi başından kalkamadığım oyun. Umarım Knight kadar uzun süren bir deneyim olmaz.(9 yıl)
Kucukken benimde bagimlisi oldugum bir uzay oyunu.
ogameden en büyük farkı simülasyonlu olmasıdır. fena bağlar. premium üye olmadan da biriktirdiğiniz uridiumlarla tamir olabilirsiniz.

http://www.darkorbit.com
mükemmel bir oyundu bir zamanlar 5 sene kadar oynadım. klanlar, siyasi kapışmalar, ts lerde buluşmalar, toplu savaşlar iç savaşlar. çokda para harcdım ama değdi. son yıllarda oyunda sırp para kazanmak için abuk subuk yeniliklikler getirdiler. neticesinde rusya üzerinden bot programı akımı ve banlamalar geldi. eski oyuncular kaçtı. oyunun zevki kalmadı haliyse kaç yıldır gemiyi açıp bakmadım bile. ilk 50 deydi şimdi kim bilir nerelerde.
günümüzde artık hiç bahsedilmeyen oyun. herkes bırakmış. zaten sadece para yatıranlar çok güçlüydü. ben hiçbir zaman para yatırmadım. biraz emek harcayıp eğlenmiştim. ama çocukluğu internet kafelerde geçen birisi olarak tavsiye etmem bu oyunu. 0'dan başlayarak çok fazla zaman harcamanızı gerektirir. gerçi olgunlaştıktan sonra eğlenceli bir yönü de çok varmış gibi gelmiyor. uzaylı öldür öldür nereye kadar?
big point'in yapımı olan bir oyundur. 23 milyona yakın üyesi vardır. savaş oyunudur. team speak programının klanlar arası iletişimi sağlamasıyla oyun zevkli bir etkinlik halini almıştır.
3 yıl boyunca oynadım bu oyunu çok emek serfettim fakat oyunun yöneticileri biraz puşt paran yoksa takmıyorlar. En azından ts (teamspeak ortamı var diye muhabbet ederek güzel oluyordu baskınlar falan. benimde 29 tane baskın videom var bu arada
(bkz: ) http://www.dailymotion.co...ygboyla-baskin_videogames