bugün

zamanının en güzel oyunlarından birisi. basitliği ve rekabetçi yapısı sizi kendinizden geçirebilir. tabii ki bu söylediğim 2013 yıllarında oluyordu. alman şirketinden çinli bir şirkete satıldığından beri bok gibi bir oyun haline gelmiştir. önceden goliath adlı gemiyi alıyordunuz ve içini güzelce dolduruyordunuz. ondan sonra oyunun en keyifli zamanları başlıyordu. şuan oyuna anasının amı kadar para yatırsanız da o zevki hissedemezsiniz. çinli sikimsonik oyunlardan birisi haline gelmiş.
günümüzde artık hiç bahsedilmeyen oyun. herkes bırakmış. zaten sadece para yatıranlar çok güçlüydü. ben hiçbir zaman para yatırmadım. biraz emek harcayıp eğlenmiştim. ama çocukluğu internet kafelerde geçen birisi olarak tavsiye etmem bu oyunu. 0'dan başlayarak çok fazla zaman harcamanızı gerektirir. gerçi olgunlaştıktan sonra eğlenceli bir yönü de çok varmış gibi gelmiyor. uzaylı öldür öldür nereye kadar?
Azıcık para basıp normalde 5-6 sene uğraşan adamın emellerine sıçabileceğin oyun, ne kadar uğraşırsan uğraş hiç bir şekilde azda olsa para veren birini geçemiyorsun, neyse hala bunu oynayan var mı gerçekten.
kendini geliştirmeye çalışırken büyük savaş gemisinin yanına gelip klanlarıyla senin gemini patlamasıyla son bulan eğlence.
2000 lerin efsanesi ben de ilk kez 2008 yılında girmiştim. Ordaki samimiyet şimdi hiçbi online oyunda yok.
ilk kaydımı 2008 yılında yapmıştım bu oyuna. O günden itibaren aralıklarla başlayıp bıraktım oyunu. O günler çok ama çok güzeldi. Haritalar dolu, oyuncular arasında büyük statü farkı yok falan işte. Bir samimi ortam vardı yani.
Bugün tekrar bir girip bakayım dedim. Haritalar bomboş, en kötü oyuncu, benden 6-7 kat daha sağlam. Hiçbir özelliği, güzelliği kalmamış. Valla içim burkuldu be abi.
çocukluk oyunudur suan ki durumuna bir göz attım da büyük oranda paraya dayanmış oyun olmuş malesef.
Ortaokul yıllarımdan bu yana bazen ara ara bazen düzenli olarak oynadığım, tarayıcı üzerinden oynanan uzay temalı online bir oyun. Bugün gelmiş olduğu durum ben de dahil oyunun birçok eski oyuncusunu kendine küstürmüş gibi duruyor.
sivilceli bir ergen olmadan bile önce oynadığım oyundur.
tr6'da full donanımlı hesabim bulunan bigpoint oyunu..
2008 de tr2 de başladım 2012 de anca bırakabildiğim oyun. 2010 a kadar oynaması zevkliydi. 2010 da büyük bir güncelleme yaptılar oyun ekranı felan herşey değişti. içine ettiler.

Oyunun en güzel yanı kapı yaptıktan sonra gelen x4 lazeriyle pvp de adam kesmekti. Tabi bunun da içine ettiler. ben full+full iken x4 lazerle en fazla 32k vururdum. Benim bir arkadaş var hala oynuyor geçen sohbet açıldı oyundan, adam 250k vuruyor, lazeri karıştırıyor felan dedi.

Tr2 de eic deydim. Nickim hangara-2-çay-abisii idi. O dönem oynayanlar benim nickimi iyi hatırlar, uzun yıllar bu nicki kullandım. Sıralamalarda hep ilk 250 içindeydim. En güzel tarafıda hiç tanımadığın insanlarla teamspeak ta, bir odada toplanıp 300 kişiyle karşı şirkete baskın yapmaktı. Lazerler havada uçuşurdu eski bilgisayarım ağır kalır ölümüne kasardı...

Birde ihale sistemi vardı amk. Diroidleri fullemek için gecenin bir vakti uykudan kalkar ihaleye girerdim. Ne paralar kaybettim oralarda ama işin daha kolay tarafını sonradan keşfettim. Cuma namazında server bomboş olurdu*. Herkes cumaya gidince ihalede pek adam olmazdı. O zaman rahat rahat ihaleyi kazanabilme ihtimalin vardı.

Birde bir anımı paylaşmak istiyorum; ilk kez kristallon haritasına girdim. Daha o zamanlar bigboy vardı Bende, iki goli de orda boss kris kesiyorlar. Bende boss a sıkmaya başladım fakat boss un sahibi patlamış o iki goli de kendilerine almaya çalışıyorlardı. Tam boss patlayacaktı bana kırmızı yandı ve ganimetler bana geldi. Ulan 1.6 milyon kredi felan haftalık kastığım krediye 2 dakikada sahip olmuştum. Tabi ganimet bana gelice adamlarda beni kestiler ama aldığım ganimet herşeye bedeldi o an. Tabi bu anı oyuna ilk başladığım günlere ait. O zaman 5 arkadaş oynardık oyunda, bizim çocuklara hava atardım amk.

Neyse çok duygulandım burda bitiriyorum sözlerimi...
Her anlamda beni olumsuz etkileyen kodumun oyunu. Gittik gemi aldık 500 liraya. ( Enayi demeyin lütfen. Bu oyunun yaptığı bağımlılığı bilseniz hak verirsiniz.) 2 hafta sonra hiç alakam olmamasına rağmen hile gerekçesiyle kapatıldı gemi. Sınırsız kapatıldı. Oyun moderatorlerine teamspeak üzerinden ana arvat kufredince 300 liralık gemiyide kapattılar. Bu para miktarları gerçek. Oyun parası değil yani. Başlamayın. Bu aralar birçok sitede reklamını gördüğüm için söylüyorum. Gitti ulan paralarım. Parayı geçtim de emekler gitti.
ilk çıktığı zamanlar harbi pro şekilde oynadığım browser tabanlı oyun. Hatta global da slk klanı vardı almanların ordan teklif falan gelmişti, sonrasında tr serveri açıldı oraya geçtim 1 yıl sonra da komple bıraktım, biraz p2w Bir oyundur kendileri.
övünmek gibi olmasın ama 50 argeydim ama oyunu çoktan bıraktım.
Popüler olduğu zamanlarda biraz oynamışlığım vardır. Lakin kocaman kocaman gemiler kasmaya fırsat vermediği için erken bırakmıştım.
Ne oynardık be dediğim oyundur eskilerin tadı yok tabi.
6 Sene önce oynadıgım açık arttırma ile goliath alıpta kristallion keserken patladıktan sonra bıraktıgım uzay oyunudur.

Gemi patladıktan sonra oyundan sogudum
Bir zamanlar goliaht aldıgım sonrada patladıgı zaman ana bacı sövdügüm oyundur.
Kucukken benimde bagimlisi oldugum bir uzay oyunu.
3-4 sene önce oynadığım sonradan oyuncu kalitesinin yavaş yavaş 10 yaşındakilerin düzeyine inmesiyle bıraktığım oyun.
5 sene önce başladığım ve oyuncular tarafından hile aşırı derecede fazla olduğu için 3 sene önce hesabı satıp bıraktığım oyundur. Para ve zaman şarttır.
(#14204080)(#14326601) admin sistemi değiştikten sonra biraz daha adaletli bir konuma gelmiş oyundur.

artık adminler istedikleri gemiye girip oynama yapamıyorlar bu yüzden rahatız. eskisi gibi portaldan atlayınca kopan oyun, kapıda patlamalar, harita kasmaları vs. olmamakta. kalite olarak kendini ilerletmiş oyundur.

bir çok online oyunda olduğu gibi para hükmeder bu oyunda da ama geminizi fulledikten sonra aylık 200 liraya çok keyifli oyun oynayabilirsiniz.

fakat dün 10 bin euroluk ödül için yapılan savaştan önce sisteme yapılan bir saldırıdan dolayı oyuna giriş yapılamamakta ve hala düzelmemiştir. tez zamanda düzeltirler umarım.

edit: şu an ki üye sayısı 88,832,763. 10 milyonu yan hesap desen. türkiye'nin nüfusu kadar oyuncusu var.
göz kırpmadan binlerce lira para harcanacak oyun. uzun süredir girmediğim gemie girmek istedim ama giremedim. şifre doğrulama kodu geldi, admin sığırları gemiyi naptılar belli değil. oyunun dibidir. sırf bu oyun için yeni bir bilgisayar, dev bir monitor, ses sitemi, kulaklık ve mikrofon alabilirmsin.

ancak yönetim oyuncuları para kaynağı olarak sağmaya başlayınca, serverlerinde oyuncu kalmadı.
oyuna gemi çalarak başlamanız tavsiyemdir zaten sizin çaldığınız gemide çalınacak oyüüzden rahat oln fazla alışmayın gemiye.
mükemmel bir oyundu bir zamanlar 5 sene kadar oynadım. klanlar, siyasi kapışmalar, ts lerde buluşmalar, toplu savaşlar iç savaşlar. çokda para harcdım ama değdi. son yıllarda oyunda sırp para kazanmak için abuk subuk yeniliklikler getirdiler. neticesinde rusya üzerinden bot programı akımı ve banlamalar geldi. eski oyuncular kaçtı. oyunun zevki kalmadı haliyse kaç yıldır gemiyi açıp bakmadım bile. ilk 50 deydi şimdi kim bilir nerelerde.