bugün

bıçak sırtı dizisinde serra* karakterini canlandıran aktris. uzun yıllar amerika'da tiyatro eğitimi almış ve bir amerikalıyla evliymiş şu an.

şöyle bir şey:

http://www.imdb.com/name/nm2667193/
inanılmaz boyutlarda çekici bir hatundur kendileri, hatta erotizm onunla birlikte keşfedildi diyebilirim. ona buradan seslenmek istiyorum : "çıktığınız yağlı tabloya geri dönün..."
kendisi bir zamanlar boğaziçi üniversitesi rektörlüğü yapmış üstün ergüder'in kızıdır.
kötülük bir kadına ancak bu kadar yakışır. Güzel değil ama kafa karıştırıcı bir tip.Dibine kadar kadınsı, ses tonu harika, minicik bedenine oturan siyah elbiseleriyle durmadan uyarıyor beni. Sarhoş eder bu kadın adamı, uzak durmak lazım böyle tiplerden...
dikkat ettim de kadının göğüsleri kafasından büyük. hey maşallah..
bu akşam disko kralı konuğu olan güzel gözlü kadın. kendi ayrıca güzel tabi.
behzat ç.'de savcı karakterini canlandırmaktadır.
pek güzel olmamakla birlikte narin, hoş yapısı ile çekici bir kadındır. en azından öyle görünüyor ekrandan.

(bkz: savcı esra)
halihazırda boy gösteren behzat ç. dizisinin hanım savcısı.

kendisi bu rolü, dizide günlük konuşma diliyle konuşulacağını öğrenmesiyle ilgisini çekip kabul etmiş. bir savcı rolü için de istanbul'da bilmem ne adliyesinde bir kaç gün geçirmiş. o adliyedeki tek kadın savcıyla görüşmüş, o kadın savcı "polislere sert çıkıyorum, bağırıyorum" falan demiş.
rolünü ciddiye alıp gidip gerçek bir kadın savcıyla görüşmesi hoşuma gitti, işine değer veren biri demekki.
üsküdar amerikan lisesi mezunu, son dönemin en parlak üç dizisi bıçak sırtı, binbir gece ve behzat ç.de oynamış güzel tiyatro sanatçısıdır. yüksek öğrenimini de Franklin and Marshall Collegede Sosyoloji ve Tiyatro bölümlerinde tamamlamıştır.
aslında can alıcı bi güzelliğe sahip değil ama ayrı bi siması, ayrı bi etkileyeciliği var bu kadının. hele ki saçları açıksa..
behzat ç.'nin 30. bölümünde döktürmüştür. o ne güzel ağlamaktı öyle.
ayrıca başka bir çeşit güzelliği vardır. esra'nın behzat ile olan bakışmaları malumunuz zaten.
bu gece mesut yar'ın burada laf çok programına konuk olacak savcı hanım.
"Burada Laf Çok"ta an itibariyle Mesut Yar'ın konuğu olan dünyalar güzeli, dünyalar tatlısı oyuncu hanımefendidir. itiraf ediyorum : Evet, aşığım kendisine, ta Bıçak sırtı'ndan beri hem de! *
(bkz: taş).
(bkz: behzat ç) de son bölümlerde inanılmaz yardıran belki de türkiye de savcı rolünü en iyi oynayabilecek oyuncudur.
nizam ergüder'in akrabası mi acep diye düşündüğüm küçük dünya harikası.
oyunculuğunu kanıtlamış nadir kadınlardan biridir bize böyle oyuncular lazım savcımmmm.
çok çekici ve güzel bulduğum oyuncu.
'cazibi' oynayan kadın.
görsel
behzat ç. dizisindeki oyunculuğuyla zaten gönüllerde taht kurmuştu. bu akşam galip derviş dizisinde de gördüm farklı rollerde de müthiş oyunculuk sergileyebilen muhteşem kadın.
dikkat ettim de http://www.cananerguder.n...dex.html#/ceimage_gallery savcı esra bambaşkaymış be abi. bak şimdi asil türk kızlarıyla övünebiliriz. analar ne doğurmuş be.. peeh
hafif cadaloz tipi var. yani erkeksi hormonları baskın. ondan behzat'ın üstesinden geliyordu. behzat gibi heriflerin üstesinden güçlü kadınların altındaki o fethedilmeyi bekleyen kedicikler gelir. hah bu karakter için tam uygun hatun. *
hukuk fakültesindeki boş beleş kızların özendiği oyuncudur.

-nefarkeder mezun olunca napıcaksssınn?
+avukat olacağım, sen?
-ben savcı olmak istiyorum aslında ya, behzat ç.' deki savcı var ya onun gibi olucaamm.

bak depremden korktuğum için değil, bunların yüzünden imana gelirim yeminle.