bugün

moğolca da ve göktürkçe de izci, yol gösteren anlamına gelen,nacizane bendeniz 5.nesil yazarınız.
Cengiz Han' ın andası. yani kankası. bir kadın yüzünden aralarının açıldığı rivayet edilir.
kimsenin hoşgeldin demediği bu nedenle kendi başlığını kendisi açan hoşgelmiş 5. nesil.
has tertibim. hoşgeldik sanırım. evet doğrudur hoşgeldik.
(bkz: kumar borcu namus borcu)
nesildaşım hoş gelmiş. içimizdeki moğolları temizlemesi dileği ile..
samimiyeti saygı duyulmuş, hatta şapka çıkartılmış yazar kişisi. "devamını bekleriz" entrylerinin. *
yobaz değil saygılı yazardır. dini değerlerine önem vermektedir anladağım kadarıyla. ayrıca hoşgelmiştir. yolu açık ola.
mevlana'nın "her kim olursan ol yine gel" liberal sözüne sözünü ; "düşünüyorsan kim olursan ol gel"'e çevirmeyi başarmış yazar.

düşünmüyor ve sadece sizden önce düşünenlerin sözlerini bozuk teyp gibi tekralıyorsanız, hangi siyasal düşünceye sahip olursanız olun, hatta onun siyasal düşüncesinden olun, façanızı temizce çizebilecek, bundan da hiç çekinmeyecek yazardır.

Yok eğer düşünerek geliyorsanız, sadece ve sadece sizi anlamak için kendi ön yargılarını derhal bir kenara bırakmayı başarmak için tüm enerjisini zevkle size harcayan yazardır.

Bu önyargıyı bırakabilme başarısının kıstası ise, bu nedenle, sadece kendisine ait değil, size de ait olacağını bilerek sohbete girişilmesi gereken yazardır.
adı bir çikolata markasını andıran yazar:

(bkz: torku)
ilginç tespitlerin insanı, dinlemeye değer biri. borçlarından kurtulması için dua etmekteyiz **
(bkz: ilkellik) ve (bkz: milliyetçilik) arasındaki var olmayan çizginin neferlerinden. kelime esprisi kişisi.
bor madeni alım satım işiyle uğraştığını düşündüğüm yazar.

simit:---->simitçi,
bor:------>borcu.
(#3061842) yazılana bakılırsa kendisi ya dişi yahut sözlükteki hatununu kollayan bir erkek yazar. kestiremedim. ha bu arada msn?
halden anlayan yazar. *
herke$ler yok 500üncü, yok 1000inci deyu yazıvermişler nik altlarına. bende 499. entrymi buraya yazağım.

sözlükcüm, 499 entryyi iyisiyle kötüsüyle geçirdik. yer yer ayar yedik * yer yer ayar verdik. acaba kendimizi anlatabildik mi? işte bu nokta da sözlükcüm, galiba sınıfta kaldık.
(#3173485)

numaralı entrynin sahibi, doğru tespitlerin ve cesur entrylerin adamı.

şapka üstüne şapka çıkarın siz de!
bana gece gece süper bi ö.m. ile gelmiş, hayatımda çok önemli olan bir felsefeyi "içinden geldiği için" bana süper bir cümleyle özetlemiş kişi.

hayretler içerisinde, yazdığı mesajı not aldım ki varmış böyle yazarlar.
kafa yapımızın aynı olduğunu an itibariyle anladığım yazardır. ayrıca sözlükte tanıdığım en sağlam adamlardan...
kendimiz, bendelerimiz ile ilgili bir kaç şey eklenmeli kanısına varmak zorunda bırakıldığımızdan sözcükleri bir kereliğine kendimiz için düzüyoruz, yanlış anlaşılmışsak affola.

madem iki kalem okunup hakkında bendelerinin, düşüncelere dalıyor insanlar bunun ardından, yazmak mecbur oldu.

baştan en sıcak olayla başlanmalıdır, türk milletinin mükemmelliği ile ilgili yazdığı yazı da, her milletin insanı gibi milletine aşık bir insan olarak bendeleri, onu elbette ki el üstünde tutacaktır. ancak peygamber sünneti unutulmadan; "ey araplar, hiç bir arabın hiç bir arap olmayandan, dini itikatı dışında üstünlüğü yoktur.", yani; imanı güçlü olan insan üstün insandır.

geçelim bir diğer kangrene, allah huzurunda boynumu eğecek olmam milletimi sevdim diye, ancak itikat sınırlarında dolandığı içindir ki bendeleri, faşist olamaz. aksine bu bünye karşıdakini dinler anlar ve ona göre söyler ve yine aşık olduğumuz bir düşüncemize mensup her türk genci, böyle düşüneceği/düşünmek zorunda olduğu için, faşist değildir, olamaz.

aynı zamanda bizi atsızcılarla, nasyonel türkçüler ve ırkçılarla karıştıranlar olmuş, veya bu gruplardan kimileri bizi kendilerine yakın hissetmişler, unutmasınlar ki bizim için türklük ay ise, iman güneştir; tıpkı başbuğun söylediği gibi " türklük ile islam, beden ile ruh gibidir, ikisi birbirinden ayrılamaz".

bunlardan gayri bendeleri, kimseye hakaret etmemiş, fikrini beyan etmesi konusunda saygılı olmuş, devletin caddesine birileri gibi benim dememiş, yarısıyla paylaşmıştır.

unutmayınız insan dediği sözlerinden anlaşılır, köpek eniği gözlerinden.

kimseyi üzdüysek affola, dilin kemiği yok. bu yazıdan sonra da hala terbiye sınırları zorlanırsa, önyargı zırhımızı bıraktığımız yerden alır, kuşanmasını biliriz.

saygılar.
seviyorum ben bu yazarı canım ..

sözlükte takip ettiğim birkaç yazardan biri.
''kimseyi üzdüysek affola, dilin kemiği yok. bu yazıdan sonra da hala terbiye sınırları zorlanırsa, önyargı zırhımızı bıraktığımız yerden alır, kuşanmasını biliriz.''

doğruların cesur korkusuz yazarı. en doğrusu da bu sözleri.
doğum günü kutlu olacak yazar.

o kadar söyledi, kutlamasam ayıp olurdu.
farkettim ki doğumgünüymüş (bkz: dogum gununun hatirlanmasi/#3452660) doğum günü kutlu olsun yazarı.
doğum gününü kutladığım yazılarıyla gayet iyi bir çizgide yer alan yazar kişisidir.
güncel Önemli Başlıklar