bugün

kendisi 2020´nin kasim ayinda sosyal medyada dünya capinda popüleritesi cok hizli arttirmistir.
hatta belkide kasim ayinin en cok memesi bilal göregen adina yapilmistir. yeri gelmis amerika secimleri konu alinmis, yeri gelmis korona virüsü yeri gelmis yabanci ülkenin yerel olaylari hakkinda elestiriler yapilmis.

bilal dünya capinda sevilen, sayilan ve hatta artik komik de bulunan bir kisi.
cogu yabanci, hakkinda "ayricalikli türk" diye de bahsetmekte.

ve niceleri...
https://www.youtube.com/watch?v=ZfeDTd_hlGk
Adamın beğenilmesi, ilgi görmesi için Türkiye'nin aptallığı gibi yorumlar yapıldı 10 senedir ve şu son bir ay içerisinde dünya genelinde bir popülariteye ulaştı.
Demek ki Türkiye'ye özel bir durum değilmiş. Belki de hepimiz aptalızdır insanlık olarak.
Aptal mıyız bilmem ama insanlar olarak hepimiz üç aşağı beş yukarı aynı şeylerle eğlenip üzülebiliyoruz işte.
Sene 2000 liseden bi arkadaşım vardı ağzıyla lib libliblib liiiiiib(kıhhhhhh) lib lib lib liiiiiiib(kıhhhh) lililib lib (kıhhh) diye selvi boylum al yazmalım soundtrackini çalardı. Sonradan savcı oldu. Geçen yanına gittim. Doğru söyle lan yine liblib yapıyon mu dedim. Durdu biraz, doğruyu söyleyip söylememeye tereddüt etti gibi. Neden sonra gülerek he la he arada yapıyom dedi. Ahan bu da aynı klinik vaka, bak misal ben de boş yoğurt kovası, teneke kutu filan görmeyim darbuka gibi çalarım, çok pis çalarım hem de, hani şöyle ocakbaşı bir mekanda klarnetçinin yanına koysan kimse yadırgamaz!
levas polka performansı müthiştir!
bilen bilir.
görsel
metin2 enter the east yapımıyla ağlamakla gülmek arasında gidip gelmemi sağlamış görme engelli bi arkadaş.
Dünyanın en iyi müzisyenidir.
sonuna kadar dinleyebilen bordo berelidir.

https://youtu.be/fFL99Z0bYrA
görsel
duldul reisin sevilmemesinin nedeni adamın heryerden çıkması. Kabotaj bayramında bile göreceğiz neredeyse.
dulduldulduldulduldul bu ne amk. bunu bile ünlü ettiler başımıza.
Bilen bilir bir zamanların efsane darbukacısıdır.
buda kendisini bişey sanıyor.
fazla şımartılmıştır.
müzisyen değildir.
o da farkındadır bu iş bitmiştir.
Elde bir darbuka ile yetenekli oluyorsa ben de görme engelliyim. . Verin elime darbukayı ben de çalarım sıkıntı değil. Ki Türkiye'de tanıdığım bana göre Bilal Göregenden bin kat daha yetenekli görme engelli hem ses yönünden hem de ritimcilik yönünden insanlar var.
O zaman alayım bende darbukamı meşhur olayım.
Sadece acıma duygusu ile olaya bakmayın lütfen arkadaşlar.
Bir balon.
Bütün dullara gelsin,

Duldulduldulduldulduldul.

Gibi efsanevi şarkı sözleri olan büyük müzisyen.
Ben anlamıyorum bu arkadaşın belli bi oranda engeli var. Tek yaptığı darbukayla birlikte ağzından sesler çıkarmak. Hani yetenek diyorum yok, hayata tutunma diyorum alakası yok bi akparti de bi sofilerde bi bediüzzamandan da gerçekten ilginç
rte'ye şarkılar yapması ile bilinen görme engelli kişi.
Sevdiğim kız bana aaaaabi deyince. Dıdıdon didon didodidon dodidon diye ağzıyla saz çalar. Evet.
herkese her kesime şarkı yapan adam şimdi evetçi olmuş. http://youtu.be/Jv6HqSVkHRM
Yalakanın kör olanını da ilk defa gördüm. Dur bakalım bu ülkede daha nelerle karşılaşıcaz. Adam parayı kim verirse dirirdutdut...
bugün kanalları gezerken tgrt de rastgeldiğim kişi. Yine rap arabesk yardırıyordu.