bugün

2911'in keşfi. *
şu anda ülke tv'de sıra dışı programında muhteşem performanslarını sunan âmâ sanatçı.

edit: kendisi antakyalı ama sanırım yeni bir bozkırın tezenesi adayı.
gözleri görmeyen, beatbox ile, mükkemel türkü söyleyen, azıcık şimarık ama samimi genç. iç anadolu ağzını iyi telaffuz etmekle beraber neşet ertaş'ı tanıdığına emin olduğum insan.
"bilal baba" mahlasi la ulke tv de tanidigimiz kisidir. pek de yetenekli bir innsan olup gonlumuzde taht kurmustur.
an itibariyle ülke tv de yardırmaktatır.
yetenek sizsiniz türkiye de yağ çekmekten başka bir şey yapmayan trajikomik ama kardeşimiz.
sevdiiğiim gız banaağğ abi deyinnceeeğğ rıdıdudududududum bölülülülöböblbölülül .... diyerek aslında gerçek amaç nedir diye düşünmeme sebep olmuş kişi. umarım bu kişi üzerinden çok prim yapmadan gerekli yardımı yaparlar.
engelli olması üzücü, inşallah yardım alır ama, yaptığı şey çok kötü. yaptığı şarkı(!)'daki sözler olmamış pek, hatta hiç.
antipatik bi tip..görme engelli olabilir lakin sırf bu yüzden acıma duygusuna yenik düşmüş jüri tarafından yetenek olarak görülmeside saçmadır..türkiye'de görme engelli olupta sokak başlarında çalıp söyleyenleri var,daha iyi sese yeteneğe sahip olanları var..o zaman her katılanı alsınlar..he birde hatay dört yollu bi eleman..hazır hazır hatta bu işin kökünü kazır o..
medyayı ve iyi niyetli insanları sömüren insan. bu da o meşhur şarkısı:

http://www.youtube.com/watch?v=H6uLw-Q6pHA
artik cilkini çiktigini dusundugum yetenek sizsiniz kisisi. görme engelli olmasi ona aciyip merhamet etmemize yol açiyor,açiyor da nereye kadar diye dusunur vaziyetteyim. bence artik olagin ustu bir yetenek kesfedilmeli. ulkemizin yetenekleri rap,break dans ve burnundan uflemeli,gozunden sut fiskirtmalilardan ibaret degil.
ne yazık ki kör ama bunu çok güzel malzeme konusu yaparak iğrenç ses rengiyle sevdiğim kız bana abi deyince adlı aptal şarkıyı söyleyen,acıtasyonda bir numara olan gıcık insan tipi.
buraya kendisi hakkında yazılanları okuyamayan insan. ne kadar sömürücü....
jürinin acıma duygusu sayesinde tur atlayan kör kişi. gıcık değil bence, gıcık ötesi. sinir bozmaktan başka bir işe yaradığını görmedim. sesi de hiç o kadar iyi değildir. bizim sokaktaki kör çingene daha iyi amk ..
sanırım kör olmasaydı evinde çekirdek çitleyip evinde yetenek sizsiniz türkiye'yi izleyip "ah ulan keşke seçseydiler beni" diyor olacaktı. bir insanın fiziksel engelini böyle iğrenç bir şekilde kullanması berbat bişey. ayrıca sesi güzel değil. çıkardığı salak salak sesler ve söylediği şarkılar berbat. mecidiyeköy, taksim gibi metro istasyonlarında çok daha iyi sanatçılar var.
yeter artık bu numaraları, yeter amuhagoim. ne bu sanki sokakta dileniyor.
mazlum olmasından dolayı bugün birinciliği elde etmiştir. yoksa süpersonik bir yeteneğe sahip değil.
türk milletinin merhamet duygusunun dışa vurumunun yeni göstergesi olmuş kişidir.. çok daha yetenekli kişilerin önünü kapatmıştır..
muhtemelen yarışmayı kazanan da olacaktır.
bir önceki turda daha iyi performans göstermiş olan yetenekli eleman. finale umarım daha iyi hazırlanarak çıkar ve ödülü alır.
aa aa aa allahına kurban.*
türk milletini iyi çözmüş, bunuda dibine kadar kullanan akıllı lakin yeteneksiz adam. hangi yarışmada olursa olsun engelli, bi şekilde ihtiyaç sahibi, ağlayan zırlayan görse oyu basar, yolda şarkı söyleyenlere ise zahmet edip bir kuruş vermez, bunu bilen bilal kardeşimizde iki şarkı söyledi, allahına kurban dedi ki onu bende yapabiliyorum, bilal den tek eksiğim görebilmek şu an için, sempatik geldi belki, ama en önemlisi bu millet müslümandır, allah diyene bayılır (bkz: akp), bilalde bundan yararlandı ve iki lafından birinde allah dedi ve aldı götürdü. yarışmanın birincisi olacak olan kişi.
(bkz: hasbinallah)
(bkz: müziğin dehası bilal)
sevemiyorum hacı ben böyle şeyleri. bilal göregen ülke tv'de bir programa çıkıyordu yanılmıyorsam "sıradışı" adında. orda da aynen böyle şarkı söylüyordu darbukasıyla. ben 2 saat boyunca yerimden kımıldamayıp kendisini hayranlıkla izlediğimi hatırlıyorum. hatta etraftakilere "ülke tv'yi açın lan herif harika" diye mesajlar da atıyordum. ancak kendisini tesadüf eseri bu yarışmada görünce ne yalan söyliyim üzüldüm.

popstar'da serkül vardı hatırlarsanız. fiziksel olarak bir sakatlığı vardı. sesi harikaydı ancak. ne var ki ben kendisinin bu fiziksel engelinin yeteneğinden öne çıkmasıyla birlikte kendisine antipatiyle bakmaya başlamıştım.elenince oldukça sevindiğimi hatırlarım.

daha sonra var mısın yok musun'da görme engeli olan enver vardı. kendisine yine bu durumdan ötürü ayrı bir sevgi beslendi, fazlaca popüler oldu kendisi. hatta show tv'de sabah programı yapıyordu nergis kumbasarla yanlış hatırlamıyorsam. sonra ne olduysa gündemden yok oldu kendisi.

şimdi de bilal göregen. muhtemelen birinci falan olacak kendisi. neden? çünkü görme engelli. tamam. harika bir yeteneği var. ancak bu yeteneğin ben sahip olduğu engelle birlikte harmanlandığını düşünüyorum. yani gözlerinde bir engel olmasa ancak aynı performansı sergilese. 2 hayır,1 evet ile evinin yolunu tutardı kendisi. neticede sahip olduğu yetenek, ağzıyla farklı sesler çıkartıp güzelce şarkı söylemesi ayrıca darbukayı iyi çalması. görmemesinin bu yeteneği yüce kıldığını düşünmüyorum.

kısacası bilal göregen'in birinci olmasını hiç istemiyorum bu programda. çünkü gittikçe bana antipatik gelmeye başlayacak elimde olmadan. keşke ülke tv'de çalmaya devam etseydin hocam.
finaldeki performansi ilkine gore daha kotu olan yarismaci. o kadar oyu nasil aldi anlayamadim. egri oturup dogru konusalim ondan cooook daha iyi olan yarismacilar vardi.