bugün

"ilki hataydı ikincisi aptallık olur dostum" denilmesi gerekir ve şans mans verilmemelidir.
o ikinci şansı da o şekilde kullanırsa üçüncüde diğer tarafın aldatacağı sevgilidr. göze göz dişe diş.
(bkz: hadi başka kapıya).
aptallıktır.
Şans kavramı burada önemini yitirir.Aldatan sevgilinin tek şansı artık yeni manitaları olacaktır.
sevgili kızsa boynuzlu olmanın hoşuna gitmesindendir, erkekse, kadınlar aldatılmayı hak ettiği için günah çıkarmak gibi bişeydir.
'aldatan sevgilinizi affetmeniz düşmanınızı yatağınıza almak demektir'

alıntıdır.
ne şansı be o seni mi düşünmüş düzerken. (bkz: salak lan bu millet)
(bkz: hadi ikile ikile)
godoşluğa atılan ilk adımdır.
ikinci bir şansta sevgilinin pas demesi ile hiçbir işe yaramayacak durumdur. ardından sen daha iyilerine layıksın tuşuna basılmalıdır.
kendini boynuzlu ilan etmekten başka bir şey değildir.
Çok seviyorsa yapar efendim. Herkes yapabilir. Ama bir daha aldatılırsa o zaman kötü ...
külliyen saçmalıktır. sevgiliyi gözden çıkaran sevgili ne kadar ölümcül bir pişmanlık içerisinde olabilir ki..
ikinci kez kazık yemek eyleminin öncesinde gerçekleştirilen eylem.
bunu yapan erkek olmaz.
-bak bu sana vereceğim 2. şans bunu iyi kullan aldatcaksan adam gibi biriyle aldat. mümkünse bidaha ajdarla aldatma beni en çok o koydu.
aldatan kişinin yaptığından daha büyük bir hata yapmaktır.
içinizde patlar.
boynuzlara cila olur sadece.
2. kez yapılan yanlışlıktır.
vay efendım 'tarih tekerrürden ibarettir', yok efendim 'ikinci kez boynuzlanmayı hak edendir' vesaire vesaire..
-bu arada son günlerde entylerim full 'vay efendim yok efendim ile başlıyor ya, hadi hayırlısı!-
herneyse; savunmak için yazmıyorum, başıma da daha önce gelmiş bir durum değil. ama kenardan konuşmak kolay hocam. aşıksan, seviyorsan, istiyorsan ciddi ciddi yapabilirsin. bunu yapan bir dolu kişi var bu dünyada. senden, benden de farksız değiller. sadece inanmak istiyorlar belki, yeniden güvenmek istiyorlar. herkes ikinci bir şansı hak eder ama sadece ikinciyi. ayrıca bir noktaya daha dikkat çekmek lazım ki evliliklerin büyük çoğunluğunda ne yazık ki aldatma var. her aldatılmada bitseydi ilişkiler, evlilikler şimdiye boşanma oranları %98lerde olurdu sanırım. yani sonuç; kenardan konuşup yorum yapmak her daim kolayç böyle major konularda ne yazık ki insan başına gelmeden bunu bilemez.
"ilkinde iyi aldatamadın aşkım sana bir şans daha veriyorum boynuzlarım yeterince çıkmadı" diyen kişiliğin yapacağı eylem.
yapılmaması gereken durumdur. aldatan sevgili buna güvenecek ve bir daha bir daha yapacaktır.
arada aşk varsa gayet mantıklı bir tavırdır..
aldatmak eğer bir ilişki haline gelmeden salt tensel hazlarla olmuşsa ikinci şans için düşünmeye değer.
şöyle düşünmek lazım;
adam öldürüyorlar! evet bildiğin bir insanın canını alıyor, onun dünyayla ilişkisini yalnızca kendi iradesi doğrusunda kesiyor bazı insanlar..
ne kadar somut aslında bayağı bildiğin öldürüyorlar birini..
çok kel alaka bir yere sapmadım, meramım şu..
bir insan eğer iradesine hükmedemeyip birini öldürebiliyorsa..
iradesine engel olamayıp seni aldatmışta olabilir, ve eğer pişmansa ve eğer aşıksan ikinci şans vermemekte muntazaman ego etkin olabilir..

çok doğru bulduğum bir tez vardır, ne yapacağına karar verebilirsin ama ne isteyeceğine karar vermezsin..

şöyleki bir elma yemeye karar verebilirsin, gidip elma alabilirsin fakat canının elma istemesine, elma çekmesine karar veremezsin..
aynen böyle bakınca, o aldatan kişi başka biriyle birlikte olmayı istemedi, yani birlikte olmayı istemeyi istemedi..

o kısımda tercih payı yok.. fakat birlikte olmaya karar vermekte irade etken ve bahsettiğim gibi insan iradesine hakim olamayıp birilerini kesebiliyorken tensel haz uğruna başka biriyle birlikte olabilir.

eğer hak ediyorsa
affı vaciptir...