bugün

entry'ler (2630)

mehmet sait in türküsü

yıllar yıllar sonra bugün yeniden dinlediğim. kurtuluş savaşı mücadelesini anlatan bir grup yorum şarkısıdır.
sözleri şu şekildedir.

mehmet sait asıl adım
yırtıcı kuş adın aldım
bir atılgan şahin oldum
yuva tuttum yüceleri

çapalı'ya otağ kurdum
beri hayla gelir oldum
dört cephede cenge girdim
duman ettim niceleri

umut fidanını diktim
kan olup köküne aktım
karanlığa yıldız ektim
siperlerde geceleri

altı bin al yıldız aktı
bizim şafak böyle söktü
şehitlere ağıt yaktı
suna boylu bacıları

emmanuel emenike

takımı için değil kendisi için oynayan, iş ahlakından yoksun, süratli, siyahi santrafor.

bjkas

beş ayda %250 prim yaptıktan sonra bugün itibariyle istanbul menkul kıymetler borsasında 8. defa taban yaparak finansal manipülasyonun tarihini yazmıştır. o fiyatlardan maliyetlenen kimseler lütfen borsa yatırımı yapmasın bir daha. geçmişler olsun.

engin ardıç

kendisi gibi ahlaksız üç beş sözlük yazarı dışında kimsenin hakkında olumlu bir şey yazmadığı kişi. lağım kokan ağzı, satılık kalemi ile defolup gitti. öldüğünü hatırladım bu sabah mutlu oldum gene. kötü bilirdik!
görsel

uludağ sözlüğün bitmiş olması

2011'de bitmişti mevzu yeni değil. nitelikli yazarlar kaliteli entryler olurdu. hey gidinin eskiden buralar hep dutluktu.

işçi bayramı safsatası

götünü yaladığınız ağa babalarınız 1 mayıs'ı mecburen resmi bayram yaptı yıllar evvel. anlayacağınız dilden konuşacak olursak 'sen bayram olarak kabul etsen neee etmesen ne?

max kruse

bir çok yabancı futbolcu gibi popülist götleğin tekiydi. aklıma revivo geldi fenerden başka takımda oynamam demişti sünnet olup müslümanlığa geçeceğine dair rivayetler bile söz konusuydu. hayret! sonra nasıl olduysa galatasaray'a transfer oldu. bu ılık ise milli marşımızı okuyarak sazandan farkı olmayan kimi arkadaşların göynünü fethetmişti. Akabinde takımın en zor zamanında bize lolo yapıp defolmuştu. velhasıl fitbolü bırakmış cehennemin kör dibine kadar yolu var.

alagavat

söz temsil çift kaşarlı, double gavat manasında.

kızımın kiminle yatıp kalktığıyla ilgilenmezdim

darbeci bir kenanist, dışkısını yediğini açıklayan bokperver bir jeologun kendinden bahsettirmek için söylediği zikimsonik beyanat. (bkz: alagavat)

bir mirasyediye agit

cem karacanın iktidardan düşen demirel'e ithafen yazdığı söylenen şarkı.
' bu dünyanın anasını sattın ama gidiyorsun! '

götlembik

ilk olarak 90'lı yılların ikinci yarısında gürcan yurt abimizin çizdiği robinson crusoe ve cuma serisinde duymuştum. robinson crusoe denen ırkçı p.zevengin cuma'yı aşağılamak için kullandığı zenci boku, kabile piçi gibi hakaretlerden biriydi. on nomero küfürdür pek severim. lakin kıymeti bilinemedi kullanılmaya kullanılmaya unutulmaya yüz tuttu.

gulmekicinyaratilmis

#46980824 (bkz: uu beybi güzel bi hareketlenme oldu bende)
dikkat çekmeye çalışan abazan bir ablamız.

sabah aç karnına içilen bira

eğer mesai derdiniz yoksa sabah aç karnına lıkır lıkır üç bira içip bebekler gibi uyuyabilirsiniz. ayrıca öğlen rakısını bir çok akrabamdan fazla sevdiğim doğrudur.

bik bik in balona binmesi

bize ne ammoniyum? bik bik'i hoplatsınlar size bir şey olmasın !

cumaya gidenlerin çok azalması

bir kez olsun cumaya gitmedim nedense hiç eksikliğini de hissetmedim.

şeftaliyle sorunu olan yazarlar

dövüş sporlarına gönül vermiş bir bünye olarak kendime şiş sokarım, mermer kırarım ama şeftaliye dokunamam. bu şeftaliden korktuğum anlamına gelmez! süpermenin de kriptonite alerjisi var mesela.

10 kadından 9 u tavsiye ediyor

persil yeşil adamın temizlik için girdiği bir evde şofbenden zehirlenip çimen lekelerinin öksüz kalmasından sonra ne tavsiyeleri, ne de reklamları dikkate alır oldum. zalımsın dünya!

hıncal uluç

nalları dikmesi ile beraber çirkeflik yetim, çiğlik öksüz kaldı. artık midemizi bulandıramayacak. bu memleketin birleştirici güçlerinden biri mehmet barlas diğeri ise hıncal uluç nefretidir

hatay defne de kuduz karantinası

Deprem, sel, susuzluk, asbest, barınma sorunu derken bir kuduz vakamız eksikti. yaşadığım ilçenin başına daha neler gelecek merak etmekteyim.
https://www.cumhuriyet.co...=Anasayfa#google_vignette

26 nisan 2024 adana demirspor galatasaray maçı

galatasaray'ın neden siyah puzubant ile çıktığını merak ettiğim maçtır. fethullah gülen mi öldü?