bugün

basın daveti düzenleyenlerin tercih ettiği mekan. çok beleş yemek yedik, çok güldük ama her zaman yeter artık, bitse de gitsek artık dedik.
cevahir alışveriş ve eğlence merkezi açıldıktan sonra popüleritesini az da olsa yitirmiş alışveriş merkezi.
carousel in beş bastığı alışveriş merkezi.
yağmur sığınağı,avlak,servet düşmanı,kocaman bir yer
mecbur olmadıkca asla gitmedigim alısveris merkezi.
(bkz: asmerkez)
Daracık otoparkıyla özellikle haftasonları insana "Lanet olsun,niye geldim ki ben buraya?" dedirten,artık biraz eskimiş,yerine metro city,cevahir gibi alışveriş merkezlerinin tercih edilebilceği,Etiler'deki lüks mağazalar yumağı,alışveriş merkezi.
eskiden top sahası olan ve şehre sirk geldiğinde konuşlanan süper araziye konuşlanmış galleriadan matah olmayan alışveriş merkezi.
mağazaların beni aştığı merkez
ne cevahir, ne metrocity, ne profilo ne de kanyonun karpuzunun çekirdeğini bile alamadığı, nedendir bilinmez popularitesini bir türlü kaybetmeyen alışveriş merkezi
çeşit çeşit burjuva çocuklarının uğradığı pazarda 5 milyona bulabileceğiniz bir şeyin 500 milyona
satıldığı ender mekanlardandır...

tavsiye edilmez..amacı kızlara bakmak olan görgüsüzlerinde toplandığı bir mekan ola bilir...
"kıro" demiyorum "kıro" kürtçede erkek çocuk manasındadır...
(bkz: ak merkez)
http://www.akmerkez.com.tr/
Türkiyedeki alışveriş merkezi furyasını başlatan,insanların pahalı olarak nitelendirdiği fakat detayında bu önyargıyı hiç haketmeyen etilerde mevzilenmiş alışveriş merkezidir..Bünyesinde barındırdığı gas,diesel,tommy hilfiger,nike,zara,camper,lacoste* vb. mağazalardan hafiflemeden normal fiyatlarıyla rahatlıkla alışveriş yapabileceğiniz;burger king,mc donald's,arby's ve türevi mekanlardan hafiflemeden,normal fiyatlarıyla yemek yiyebileceğiniz;bunları yaparken de heran ünlü diye tabir ettiğimiz*** insancıklara rastgelip yorum yapabileceğiniz;diğer alışveriş merkezlerinden*sıyrılıp insanlara "-burası beni aşar bilader.." cümlesini kurdurmasının tek sebebinin konuşlandığı semt*ve türünün ilki olmanın getirdiği popularite olan mekandır..
etilerde civarında oldukça yüksek bir yapı hemen göze çarpar bir çok öğrencinin okul kaçışında direkt orda bulunması olası alış veriş merkezi
Kanyon'dan sonra gözden düşmüş, iç mimarisi gözde demode gelen Etiler'deki alışveriş merkezi.
istanbul trafiğini felç eden alışveriş merkezlerinin başını çeken mekan.
istanbul'un sıradan ve sıkışıklığından kaçmak için sebeb belirtilen yer, çok şıksanız sizin önünüzde düğme ilikleyip ''evet efendim sepet efendim'' diyen dalkavuk satıcıların olduğu ama içindende sizi kazıklayıp ne kadar prim alacağını düşünen küçük hesap peşindeki insanlarının bulunduğu; tam aksi halde iseniz yüzünüze bakılmayan, her şeyin sahte olduğu lüks ve marka düşkünü gerzeklerin kazıklandığı yer....

bu arada etiler akmerkezin arka sokağına arabayla gireceğim diye yanlışlıkla otoparkına girmeyin.
bir çok insanın etiler'e gitme nedeni.
belli zamanlarda yaptıkları çekilişlerde cip * veren alış-veriş merkezi.
biraz kokoş mekanıdır. hemen aşağısındaki ulus parkı'nda, boğazı izleyerek güzel yemeklerden tatmak varken, insanlar niçin akmerkez fastfood'larında boğulur anlamak mümkün değildir.
istanbul grand prix pistinin ikinci etabi. motor sesiyle sagir oluyor insan o derece.
kapitalizm dininin istanbul Etiler'deki mabedi.
Bayramları için:
(bkz: Yılbaşı)
(bkz: Sevgililer günü)
ak partililerin merkez binlarına verebilceği merkez adı dır.
istanbulun yıllanmış mekanı, zamanında tikilerin kalbi burada atmaktaydı, şimdi çeşitli yerlere değıldılar.