bugün

sonuna kadar desteklediğim protesto.
sonuna kadar desteklediğim protesto. *
kaybedecegim hic birsey olmadigi icin yürekten destekledigim bir protestodur.
gün itibariyle birinci ay dönümü kutlanan protesto. bir ay oldu mu lan? vay alüminyum!
(bkz: hanım koş sözlükte protesto var)
bir duruşa sahip olmak babında önemsenecek bir harekettir.
etkisi olmuş mudur olmamış mıdır bilemem ama ben memnunum. *
(bkz: gazamız mubarek ola)
yapılmış protestodur.
başarıya ulaştığının ilk adımı olarak gelişmeler bölümünde zall'ın yaptığı açıklama göstermektedir.
zall ve moderasyonumuzun samimiyetine inanarak sadece yazıda kalmamasını ve yakın zamanlarda gerekli adımların atılmasını bekliyoruz. o zaman protestomuzun gerçekten de başarıya ulaştığı görülecektir. şimdilik ilk adım olarak başarılı olduk diyebilirim.
sözümü tutarak katılmış bulunduğum protestodur. kanımca iyi olmuştur bu protesto. aferin bizlere.
gün itibariyle sona eren protestodur.
sözlüksüzlükten başım dönmüş aq.
bu arada biz protesto edenleride eleştiren yazarlar olmuş gördüğüm kadarıyla.
büyük ihtimal rezalet saatlerinde online olmayan yazarlardı, nitekim yazarlarımızın ne anası kaldı ne bacısı böyle bir durumda bir şeyler yapılması gerekiyordu.
bu protestonun meyveside sözlüğü açtığımda gelişmelerin ışıldamasıydı.
köpeksiz köyü bulanların değneksiz gezdiği protesto olmuştur.. yirmidört saati de geçti yazmayalı baktım şöyle bir neler yazılmış protestocular yokken diye..

bir tek ağzımıza sıçılmadığı kalmış.. neyse gün gelir birileri de sizin ananıza küfreder o zaman daha bir güzelleşir protestolar...

ne demişler deveye diken, insana sken..
hiç bir yorumda bulunmadan sessizce katıldığım protestoydu. katılanların düşüncelerini de mantıklı buldum kimi katılmayan arkadaşların düşüncesini de. nasreddin hoca'dan geliyor bence ben de haklıyım.
bitti mi lan eylem, yazayım mı artık? bi haber verin avuna koim, iki gündür bekliyorum bilgisayarın başında.
hiç bir şeyi düzeltmesini beklemediğim ve bu doğrultuda da bir hayal kırıklığı yaşamadığımı açık bir şekilde belirttiğim protestodur. zira susmak bir şeyleri düzeltmez. hiç bir zaman düzeltmemiştir... eğer ki bir şeyler düzelecek ise bu ancak karşılıklı iletişimin kurulması ile düzelecektir. ki bu bağlamda ilgili protestomuzun da bir şeyleri düzeltmek gibi bir amacı yoktur. zira ilgili makamların da bir şeyleri düzeltmeye niyetleri yoktur. bu kanıya nereden varıyoruz? düzeltmek isteyen anlatılanı dinler, karşılığında bildiklerini, gördüklerini anlatırdı... işi toplu protesto girişimleri evresine getirmezdi.

kriz, çince'de risk ve fırsat sembollerinin birleşiminden ortaya çıkmaktadır. ve aklınıza gelebilecek her alanında hayatın krizlerin kapsamı budur. sevgiliniz ile yaşadığınız bir krizin ardından en çılgın, en şuursuz sevişmenin içerisinde bulursunuz kendinizi çoğu zaman... veya işyerinde çıkan bir krizden sonra çalışanlar daha bir verimli çalışırlar, o kenetlenme sağlanmış olur... dedim ya hayatın her alanında kriz ortamları riskli oldukları kadar fırsatlara da gebedir. ancak; o krizi yönetmeyi bilen, şuurlu, bilinçli insanlar ilgili makamlarda olmalıdır. yazıktır ki burada bağıra, çağıra "geliyorum" diyen krizi kimse umursamamış. şimdi biz sabahlara, akşamlara kadar sussak umursayacaklar mıydı? bu bağlamda big boss*un gelişmeler menüsünden yayınladığı mesaj eğer ki bu protesto ile ilgili, alakalı ise ne mutludur... en azından azıcık da olsa, hernekadar samimiyetsiz de olsa, çok ufak bir adım da olsa bir adım attırmıştır. attırmaya çalışmıştır. velhasıl artık konuşma vakti gelmiştir gayrı; susturabilene de aşkolsun çocuk...
Yürekten katıldığım ama beklediğim ilgiyi görmeyen protestodur.
Bir yerlerde fazlasıyla yanlışlık vardı. Bir hiç geldi ortamı hiç etti. Herkes eli kolu bağlı şamatayı izledi. Şamata bu küfürleri sallayanın 1,5 saat gibi bir süre müdahele görmemesiydi. (bkz: dingonun ahırı)
Yazarların birçoğu protestoyu iğneli entrylerle gerçekleştirdi bu da saygı duyulasıdır ve bir yöntemdir.
Öyle veya böyle etkili olunmuştur ki gecikmeli bir özür mesajı ve toparlanma sinyali gönderilmiştir.
Yöntemler farklı amaç ortak olduğundan yazarların çoğunluğunun iyi bir sınav vermesine karşın ; moderasyon toptan sınıfta kalmıştır. Derslerine daha sıkı çalışmaları dileğiyle...
Heee yazarların çoğu dedik diğerleri kim mi? O hiçliğe artı oy yağdıran veya protestoları protesto edenler olabilir, olamayadabilir...
sözümü tuttum 24 saat boyunca bir kez bile login olmadım. neye yaradı bilmem ama yaptık işte.
bitirdiğim protestodur. zor tuttum kendimi girmemek için. işe yaramış mıdır bilinmez ama zall ın beni karşılaması hoşuma gitti. umarım değişik bişeyler olur. geçmiş olsun.
yanlış yoldan gidilen ama sonucu beklendiği gibi olan protestodur(!) evet efendim yanlış yoldan gidilmiştir. başka entrylerde de söylendiği gibi sistemsiz bir çalışma olmuştur. habersiz yazarlar * kim vurduya gitmiştir. yargısız infaz kurbanı olmuşlardır. 1 günde protesto kararı alınmaz. böyle saçmalık olamaz. g*tten protesto uyduruluyor sonrada katıl*mayanlar suçlanıyor. saçmalığın önde gidenidir efendim.
protestoya saygı duymayıp da ne halt yediler diye şöyle bir inceledim dünün etrylerini. hiç bir yaratıcılığı olmayan, kendine münhasır hiç bir ayrıntıya değinemeyen yazılarla dolu olduğunu gördüm. önemli olan zall ın özür dolu mesajı atmasıydı. çünkü bu çok şey ifade ediyordu. belki de zall bunu, yapılan protesto sonucu zorunluluk olarak hissetti ve görevini yerine getirdi. en azından böyle düşünmek istiyorum. protestosunu akıllı uslu gerçekleştiren herkesi de tebriklerim.
protestoya katılan yazarların bazılarının da eksilerini şu anda yemelerine sebep olan protestodur.*********
protesto yapılan günde online sayısı ve girilen entry sayısının normalden daha yüksek olmasıyla garip bir hal almıştır. ben olan bitene hiç anlam veremedim. protesto muydu olm bu yaptığımız diye sorular soruyorum kendime... eğer protestoysa niye bu sayılar geçen güne oranla daha fazlaydı???
protesto sonlandırıldı. fakat bir şeyler değişir mi? hiç sanmıyorum. burası türkiye... umarız moderatör sayısı artılır ve bir yerlere gelinir. sözlüğe sağlam bir sponsor bulunmalı bence bir de. private'in mjoy, ekşi sözlüğün sürekli değişken. itü sözlük istanbul depeche mode konserine sponsor oldu! bizim neyimiz eksik? sözlüğün zenginleşmesi ve daha da popülarite kazanması için bunu istiyorum kendi adıma.
şahsım olarak söz verdiğim gibi tek kelam yazmadım. ha bu birçok kişinin umrunda bile değil. işte bu da benim umrumda değil. protestoya katılmayanlarada herhangi bi tepkim yoktur.
ben verdiğim sözü tuttum mu, tuttum ! gerisi vız gelir tırıs gider.
ayrıca yönetimin yapmış olduğu açıklamayı oldukça yapıcı buluyorum. buradan da anlaşılacağı üzere bu protesto her ne kadar delinmiş olsa da verilmek istenen mesaj iletilmiştir.

edit : insan dediğin sözüne sadık olmalıdır.
sol framenin ilerlememesinden dolayı acaba hala devam mı ediyor dediğim protesto.
03.05.2009 tarihinde girilen başlık sayısına bakarak (1724), 04.05.2009 tarihindeki başlık sayısına bakarsak (1879) pek uygulanmadığı düşünülen ve görülen protestodur.