bugün

Çok şey gördüm bu yaşıma kadar. Anneme kanser teşhisi konulduğunu da gördüm. Bir anda maddi durumumuzun kötüleştiğini de gördüm hastalıkta gördüm çok ölümde gördüm. Dayı yenge kuzen yakın arkadaş her bok gördüm ama herşeye rağmen hala ayakta kaldık. Bazen diyorlar çok soğukkanlısın hiç tepki yok diye de nasıl tepki verelim aq basit geliyor bazı şeyler bana. Bazen unutmak için farklı şeyler deniyor kaçıyor insan.
Ölüm zamanı geldi ve Fuat abi.
30 a 1 kaldı ama hiç öyle hissetmiyorum.
şaka maka 4 yıl kalmış olan yaş.
Zaman hızla akıp gitmeye başlıyor.
30 yaşındaysanız ve işiniz yoksa hayat gerçekten çok acı olabiliyor ama işin var, evlisin ve evin de varsa işte o zaman istersen 50 yaşında ol sıfır sıkıntı.
gün itibariyle olduğum yaştır. hiçbir numarası yok. 30'lu yaşlar boyunca, 20'li yaşlarda ki yaptığım mallıkları özleyeceğim sanırsam. özlüyor sanacağım daha doğrusu.
Yılların nasıl gelip geçtiğini anlamadan 30 olduk.

20'li yaşların basında olan gençler, bu gunlerin tadını iyi cikartin. Ne güzel zamanlarmış o yaşlar aq. 30 yaş gerçekten bir eşikmiş.
görsel
90 lar gibi olmayacak.
bunun bide ellisi var..
bunun bide kırkı var..
bir daha eskisi gibi olamayacağını anladığın yaştır. kabul ediştir. artık güçten düşmeye başladığını anlarsın. eskisi kadar aktif değilsindir. durgun su gibi hissediyorsundur artık. iş güç oturmuştur iyi ya da kötü belli bir gelire sahipsindir ve işin en kötüsü yetersizlik duygusudur. arkadaşlarınla kendini kıyas ettiğinde bir adım geride olduğunu hissedersin. oysa, o arkadaşınla bu durumu konuşmaya başladığında onun da aynı şeyleri hissettiğini görürsün. sorun ikinizde de değildir. sorun ülkenin yetersizliğidir çünkü bu medya seviyeyi öyle bir yere çıkarmıştır ki bazı şeyleri herkesin elde etmesi mümkün değildir ama o kadar kolay yapılıyormuş gibi gösteriliyordur ki yetersiz hissedersin.

her neyse, güzel yaştır. ciddiyet sahibi olursun ister istemez.

yoksa neden top oynamayayım sokak ortasında aq.
yaşlı olmaktır. evet.
30 yaşıma girdiğin günler sendromlu geçti sonra olgunluğu hissedince seviyor insan.
30. yaşımda hala afrika kıtasına ayak basamadım, ne de latin amerika'ya, bu yaşıma kadar görmeyi umduğum halde çin'i de henüz göremedim. önümüzdeki yıllardan umutluyum desem, her gün aynı tekdüzelik içinde evden işe, işten eve gidiyorum.

30unda bir insan olarak, yıllar içinde müzik, edebiyat, film zevkimi bir nebze de olsa geliştirdiğime inanıyorum.
her sabah severek gittiğim bir işim var, yine de adını cümle alemin bildiği birkaç sınıf arkadaşımla ilgili bir şeyler okudukça imrenmiyor değilim. belki geç açacak bir kabak çiçeği olduğumu ümit ederek yoluma devam ediyorum.

30 yılda büyük işlere imza atamadım belki ama bu esnada biriktirdiğim güzel dostlarım oldu. kalbimi kıranlar oldu, kalbini kırdıklarım da oldu galiba. yine de çevremde oluşan topluluktan mutluluk duyuyorum. dingillikleriyle hayatıma renk katanlara da selamım olsun, sayenizde bazı karakterlere hiç bulaşmamak gerektiğini anlayabildiysem bu da bir kazançtır.

bunun dışında 30 yaş ile ilgili olarak düşündüklerim ne derseniz, inanın bilemiyorum. yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum ve iyi olan kazansın demek istiyorum niyeyse, artık hayatta kim neyi kazanç olarak görüyorsa tabii.
çok yaşlı duran ama aslında hemen gelicek olan şimdiden alışmanız gereken yaş.
gün itibariyle 30 yaşındayım. otuz yaşımın böyle olacağı hiç aklıma gelmezdi. kendimi arıyorken olmaktan korktuğum yerdeyim. ben daha ne diyeyim?
30'da karışıyor akıl. insan hesaplamalara giriyor kendince.
Niyeyse hep korkulur 30 olmaktan. Halbuki yaşadığım, kendimi bildiğim, kendimi en çok sevdiğim yaşlar 30 başları oldu.

Ne öyle yaşlı oluyorsun, ne de aklın 5 karış havada oluyor.

Özgürleşiyor insanın ruhu, ne istediğini biliyor. Evetse evet, hayırsa hayır diyebiliyor.
42 yasinda olmak değildir. Evet bu gun 41 bitti 42'den gün almaya başladım. Oyle yaşlı olmak falan degildir 30 ve üstü yaşlar. Insan omrunun zirve yaslaridir hatta.
Bu yaş erkeklerin beyinsel aktivitelerinin ve yaratıcılıklarınin en fazla olduğu dönemdir. iyi değerlendirmek gerekir.
aklı sıra dalga geçen salakların sanki hiç gelmeyecekleri yaş.
sanırım biraz yaşlı olmak.
şuan içinde olup doldurduğum yaş yolun yarısı.
Gün itibariyle elime kazma kürek alıp uygun bir yere iki metrelik derin bir çukur kazmama sebep olan şey. zaten çüküm de küçük. Artık gitme vaktim geldi sanırım.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar