bugün

en can alıcı, rahatsız edici, etkisinden 1 hafta kurtulanamayan nöbet.
2,5 ta kalkılır bidahada yatılmaz.
gün 2,5 ta başlar,ve bitmez.
ulan askerliğimi hatırlattınız be. ancak çavuş olduğum için; hiç gece kalkma zevkine nail olamadım.
sivasta yapmışım askerliğimi 3.müh dp k.lığı temel tepenin orda
ulan arkadaş siz insan evladı değilmisiniz niye land vermiyonuzda 3-5 nöbetine gitmek için
1 de kalkıp mazgala girip gecenin bi vakti 5-6 km tepeyi çıkıp nöbeti alıp yine 5 çıkışında it gibi yürü
akabinde mazgala girip ne koğuşa dön ama o saatte yatak olurmu?sivasın soğunda -25 -30 derecelerde donmayacak şekilde giyindiğinden onları çıkarmak için koğuşa giriyosun yoksa kim sana 7 de yatağa girmene izin verecek.yemeği ye ondan sonra git kısım komutanına illa fırça kayar falan akşamda 7-9 yada 8-10 varsa çık 5-6 da yine aynı sirkülasyon..anan ağlar kısa dönem çavuşu olsan bile günde 2 nöbet fikstir sivasta kaçış yok.
su an tarafimdan tutulandir.
bir 2-4 nöbeti değildir. şubat lodosunda erdek kıyısını beklemek hiç değildir.
Bizim kışlada bir de o nöbet 3.30-.5.30 şeklinde tutulurdu. Yat içtiması biter 22.30da üstbaş değiştir biraz muhabbet saat 00.00da yatıp 2.50de nöbete kalkılır 6.00 gibi koğuşa gelinir gece koğuşçusuyla 6.30 kalk'a kadar oturulur sonra bir dahaki nöbete kadar yardırılırdı. En 'ayarsız' nöbetti anlayacağınız.
Edit:imla.
bizde üç beş nobeti olmazdi. 00:00 dan sonra nobetler iki saat olarak tutuluru. yani 00:00, 02:00. 02:00. 04:00 seklinde. sansliydik
çok sövülecek nöbettir.

Uyusan uyulmaz, kalksan kalkımaz. Değiştirici onbaşı saat 02:30 da gelir kalk '' nöbetin '' var, birde alt devreysen 15 dakika daha erken gelir. Sen kalkmak istersin ama vücut kalkmaz, neyse öyle böyle hazırlanırken yazıcıya söver, gider birazda nizamiye de uyursun. Daha sonra usta isen nöbet yerinde rahatlıkla uyursun, alt devre '' ben '' çapraz da bekler. Çavuşluk gelene kadar 3 ay boyunca 19:00, 21:00, 03:00,05:00'e gittim ama öldüm.
içerik bulunamadı.
Cin peri hikayelerine bolca malzeme olan nöbettir.
Koca bir geceyi uykusuz geçirip akabinde gun icerisinde yapilan egitimi yorgunluktan dolayi kavrayamamanin sonucunda bir metre karin icinde bir km yolu ceza olarak koşmama sebep olan nobettir. Allah belanizi versin diyorum.
Yazıcı olanın muhtemelen hiç tutmadığı nöbettir.
bir 3-6 nöbeti değildir. hele sonunda yapılan mıntıka ve içtima varsa tadından yenmez. 3242523. kezde jandarmanın tanımını yapar sonra görev beklersiniz. tadından yenmez.
eğer güneydoğudaysa en tehlikeli saatlerdir. düşman uykunun en ağır yerinde saldırır çünkü. 3-5 arası çok tehlikelidir. lakin iyi yanı kontrolün çok nadir yapılmasıdır.
bir elin beş parmağını geçmeyecek şekilde tuttuğum nöbettir.
zincidere komandoları iyi bilirler. ne lanet yerdir orası. kule nöbetinde 3 5 nöbeti tutmak..
en soğuk en sessiz nöbettir. devrelerimi yatırıp yalnız gittiğim nöbettir. Kalkarsın 2:30 da gidersin alırsın silahını takarsın eldivenini, bereni giyersin yeleğini. 1 3 nöbetçisinden devralırsın nöbetini öğrenirsin parolayı onbaşını da gönderdin mi bi daha karargah senin kıbrıs senin ülke senin olur orda. O kadar çok şey gelir ki aklına yetişemezsin kendinle tartışmaya yüzleşmeye. Rüzgar eser ağaçlar titrer dinlersin. Sevilirsen kademeden çay getirir uyuyamayan devren onla da anlatırısın biraz sonra onu da gönderirsin. 5 gibi kahvaltıdaki börek pişmiş olur zaten devret nöbetini geç yemekhaneden ye sıcacık böreğini et bi güzel kahvaltını daha kamuflaj çıkarılmaz zaten geç kademeye demle çayını bi saat sonra git kaldır takımını KOğuş kaaalkkk! kalk artık kaallkkk!!
sanki burnumda tüttü...
Nefret edilen nöbet. Şimdi su içmeye uyandım da aklıma geldi.
hiç tutmadığımdır, tutana ayıp olmasın ama o devriyeyi atmak çok zoruma gidiyodu. kalk kamuflajı giy doldur boşalt devriyeyi at aradan 20 dakika geçsin gel geri yat iş midir bu çavuşuz diye de böyle yüklenilmez. *
Bir adama senin ben yedi ceddini sikim demenin mevzuata uydurulmuş hali.
bölük çavuşu olmamdan mütevellit hiç tutma şerefine erişemediğim nöbettir. çavuş olmadan önce 23-01 / 01-03 falan tutmuştum ama anlatılanlara göre 03-05 in tadı ayrıymış.* hakkari soğuğunda tutan kardeşlerime epey imrenirdim zira oraların havasını gören bilir.
iyidir iyidir hayatın kıymetini anladık.
Devriuenin gelmedigi rahat rahat uyuklayabildiginiz, kafayi dinleyebildiginiz nobettir. Ama uykunuzun irzina gecer tabi orasi ayri
en iğrenç nöbettir. uykuyu özlersiniz.