bugün

bir eti susamlı çubuk kraker ve browni intense. beş kuruşta sana kalıyor. önce çubuklu yemeğini yiyorsun, ardından tatlını. suyu bulmak da sana kaldı artık.

-starbucks'tan çıktığımda çok açtım. elimi cebime sokup, cebimde kalan son madeni/yuvarlak bir liranın soğukluğunu hissetmemle aklıma geldi. direk tansaşa girdim.

(bkz: hayat)
(bkz: ne garip)
(bkz: vapurlar filan)
(bkz: bardakta mısır)
(bkz: 1 litre mazot)
ben demiyorum cem uzan diyor.
sakız alınabilir mesela.
evde oturabilirsiniz.
1 kolon süper loto oynarsın.

tutarsa dünyanın a.ına koyarsın. *
uzun bir otobüs yolculuğunda umumi tuvalete iki kez girilebilir.
bazı yerlerde bir ayran bir simit alınabilir mesela.
2 paket selpak alınarak fantezi dünyasının dibine vurulabilir.
çember çizilebilir.
yazı tura atılabilir.
adam öldürülebilir. yani çeyrek dolarla yapabiliyorum* 1 tl daha kalın sonuçta. *
umumi tuvaletlerde işeme şarsına erişebilirsin.
realin bayanlar tuvaletinde 1 ytl ile çalışan bir makina var. atıyorsun paranı bir kutu veriyor makina sana, içinde tek kullanımlık macunlu diş fırçası, tek kullanımlık parfüm, tek kullanımlık saç jölesi ve yine tek kullanımlık nemlendirici krem var.
dersten sonra 1 sütlü kahve alınır, boğaziçi güney kampüs manzaraya oturulur, 1 sigara yakılır ve afiyetle içilir. sonra yenilenmiş bi şekilde kalkılır.
bir internet kafeye gidilir 1 saat hesap açtırılır ve sözlüğe girilir.
on tane sakız alırsan çok mutlu olursun emin ol.
(#8753841)
büyük alışveriş merkezlerinde elektronik tartılar var ya işte onlarda tartılabilirsiniz.
kadınlar tuvaletinde otomatik ped makinasından ped alabilirsiniz.
bütün bu gereksiz şeyleri yapabilecekken yapamayacaklarınızı söyleyeyim; istanbuldaki hiç bir ulaşım aracına binip iki adımlık yol gidemessiniz.
iki simit ve bir ayrandan oluşan öğle yemeği.
kanında kumar olan bir arkadaş bulunur ve 10 lira gibi makul bir rakamda anlaşılıp yazı tura atılır. kazanılan para ile de tercihe göre alkol alınıp afiyetle demlenilir.

(bkz: haydan gelen huya gider)
4 adet 3'ü 1 arada alınabilir mesela. Yada taksimde 1 kereye mahsus tuvalet ihtiyacını karşılarsın.
kızılay metro istasyonunda işenebilir. üstelik üstüne de 25 kuruş gibi gayet makbul bir para üstü alırsınız. o parayı ne yapacağım diye düşünüyorsanız, kibrit gibi yanıcı ve gayet yakıcı maddelerden edinilebilir.

günümüzden gelen edit: tuvaletler 1 tl oldu artık. kibriti unutun.
(bkz: 2 tl ile yapılabilcekler)

(bkz: 3 tl ile yapılabilcekler)

(bkz: 4 tl ile yapılabilcekler)

(bkz: 5 tl ile yapılabilcekler)

bu ne lan ?
Sabah kahvaltısı. 1 adet poğaça ve 1 ayran (ya da su). Değme Keyfime.