bugün

entry'ler (527)

akif beki

''senin biz geçmişini biliriz'' cileri umursamayıp, konuşmaya devam etmesi gereken kişi. söylemesi bizden programında kendisini dinlemek çok keyifli.

31 mart seçimlerinde fetö şüphesi

''erdoğan ne yapar eder ne eder istanbul alır''cı muhalif arkadaşların yeni gözdesi. ama ne yalan söyleyeyim bu kadar elini yüzüne bulaştıracağını ben de tahmin etmemiştim. bank asyaya para yatırmak ne lan aafdkjsfskdfjk

2 haziran 2019 istanbul belediye başkanı seçimi

(#41403043) ekrem imamoğlu mazbatayı almadan 1 gün önce yazmıştım. hala aynı fikirdeyim. böyle bir seçim söz konusu değil. ret kararı çıktıktan sonra seçim yenilgisini ysk'ya yıkmaktan başka bir şey değil.

kemal kılıçdaroğlu

bugün kendisine yapılan saldırıya çok ama çok üzüldüğüm güzel insan. hala güleryüzünü ve nezaketini bozmaması içimi daha çok acıtıyor. naptı lan size bu adam ....

ayrıca kendisini, parlamenter sisteme geri döndükten sonra imamoğlu başbakanlığında, eski yetkileriyle cumhurbaşkanı olarak görmek en büyük hayalim.

recep tayyip erdoğan

ekrem imamoğlu'nun seçildiği ilk gün, yaptığı açıklamanın içinde ''türkiye ittifakı'' diye bir vurgu yaptı. imamoğlu'nun kampanyasını yakından takip edenler bilir sürekli ''istanbul ittifakı' derdi. erdoğan, bunun toplumdaki karşılığını görmüş olmalı.

2 haziran 2019 istanbul belediye başkanı seçimi

ısrarla gerçekleşmeyeceğini düşünüyorum. akp bu seçimi kaybettiğinin gayet de farkında. Seçmeni de farkında ve çoğunluğu ekrem imamoğlu'nun hakkını veriyor. siz burdaki trollere bakmayın. böyle bir riski alabileceklerini sanmıyorum.

seçim demek masraf demek, belirsizlik demek. ekonominin durumu malum ve s-400 gibi bir gündem var. şuanki durum "şahin" seçmenini mağlubiyetten kaçırmaktan başka bir şey değil. "biz kazandık da hileyle elimizden aldılar, biz hala çok güçlüyüz" demeye çalışıyorlar.

ayrıca muhalefetteki bu ezikliği de anlamak mümkün değil. tabiri caizse söke söke aldığın bir seçim var ve hala kuytu köşelerde "istanbul'u yedirmicekler ağbi yaa" tarzında ağlıyorsunuz. tam da akp nin istediği şey bu zaten.

neyse uzun lafın kısası istanbul büyükşehir belediye başkanı ekrem imamoğlu olmuştur. yeniden seçim falan mümkün değildir.

olağanüstü itiraz yöntemini deneyeceğiz

yenilgiyi ysk'nin üzerine atıp, seçmenlerine mağlubiyet hissini yaşatmamak adına yapılan hamlelerden sonuncusu. herkes müsterih olsun..

istanbul büyükşehir belediye başkanı sayın ekrem imamoğlu !

ekrem imamoğlu

2014 yılında istanbul'da sadece bir belediye el değiştirmişti. ekrem imamoğlu ak parti elindeki beylikdüzü'nü ittifaksız %50.9 gibi bir oyla kazandı. 5 yıl sonra ise 1994 yılından beri ak parti ve ardıllarının yönettiği istanbul'u eski başbakan, meclis başkanı, ulaştırma bakanının adaylığı karşısında kazandı. hem de bütün tanınırlık sıkıntısına, cumhurbaşkanı ve iç işleri bakanının 7/24 kirli propagandasına rağmen. kendisi şüphesiz gerçek bir winner'dır.

ekrem imamoğlu

(#41316070)
(#41301582)
(#41266784)
adaylığını en baştan beri takip eden birisi olarak, kumaşının farklı olduğu ilk dakikadan beri belliydi. muhalefetteki ''kesin kazanamaz'' algısını anlamakta güçlük çekiyordum. gurur duyulacak bir başarı sahibi, ve yeni istanbul büyükşehir belediyesi başkanı.. hayırlı olsun.

squatlı kadın poposu

bilinenin aksine squat en iyi popo egzersizi değildir. daha iyisi için;
(bkz: hip thrust)
(bkz: lunge)
(bkz: romenian deadlift)

ekrem imamoğlu

akp genel başkanı erdoğan'ın hep aynı şeyleri söylediği ilçe mitinglerini 85 tane kanal yayınlarken, kendisinin konuşmalarını 144p kalitesiyle sadece halk tv veriyor an itibariyle. buna rağmen kazanırsa, çok büyük iş yapmış olacak çok.

recep tayyip erdoğan

siyasi hayatı boyunca en başarısız seçim kampanyası 31 mart 2019 yerel seçimleridir

ekrem imamoğlu

sosyal medyada kazanamayacağı konusunda çoğu insan birleşmiş fakat muhalefet hiç umutlanmaması gereken seçimlerde umutlanırken, en umutlanacağı seçimde bir yılgınlık içerisinde. bu seçimde insanların tercihleri anayasa referandumuna benzer olacağını düşünüyorum. imamoğlu kazanırsa hiç hiç süpriz olmaz. ayrıca twitter ve sözlüklerde yapılan tahminlerin her zaman tersinin çıktığını da belirtmek lazım *

apolitik olmak

türkiye'de apolitik olmak imkansıza yakın bir şeydir. 24 yaşında birisi olarak, şu ana kadar 6 seçimde oy kullanmışım,7 de geliyor 1 hafta sonra. gezi parkı, 17-25 aralık, 15 temmuz darbe girişimi, rejim değişikliği ve daha birçok şey görmüşüm. bunca şey olurken bu mümkün müdür?

31 mart 2019 chp de olağanüstü kurultay sesleri

olası durumda muharrem ince'nin artık yeni bir rakibi var.
(bkz: ekrem imamoğlu)

halkların demokratik partisi

7 haziran 2015 seçimlerinden sonra pkk terör örgütü ve hükümet müsaade etseydi kitle partisi olabilecek potansiyeldeydi. şu anki haliyle ne uzar ne kısalır.

24 mart 2019 cumhur ittifakı yenikapı mitingi

şu devasa mitinglerin kimseye bir faydasının olmadığını hatta zararı olduğunu düşünüyorum. kendi seçmenini konsolide ederken karşı tarafı da konsolide ediyorsun. bu seçimde dağınık olan muhalefeti rte ve soylu topladı.

binali yıldırım

ekrem imamoğlu'nun hızla arayı kapatmaya başlamasıyla ağız değiştiren belediye başkan adayı. beka meselesini reddetmesi ve hdp seçmenine sıcak mesajlar vermeye başlamasıyla istanbul seçimi için acaba?? dedirtmiştir.

ekrem imamoğlu

tanınırlığını arttırmak amacıyla oynadığı kumarda başarılı oldu. cumhurbaşkanı ziyareti ve ülke tv yayını kendisini sağ seçmene göstermesinde çok etkili olduğunu düşünüyorum.

31 mart 2019 yerel seçimleri

referandum ve 24 haziran seçimlerini dikkate alarak kendi açımdan merak ettiğim büyükşehirlerle ilgili tahminim..

istanbul: cumhur 51 - millet 47
ankara: cumhur 47 - millet 51
izmir: cumhur 37 - millet 61
adana: cumhur 46 - millet 52
mersin: cumhur 44 - millet 55
bursa: cumhur 50 - millet 48
antalya: cumhur 48 - millet 51
manisa: cumhur 48 - millet 50
eshişehir cumhur 48 - millet 50