bugün

entry'ler (726)

ankara ya kar yağması

tiyatro ve sinema gibi etkinlikler için harika bir hava. hatta öncesinde güzel bir sıcak çikolatayla kendinizi ödüllendirebilirsiniz. kış mevsimi ankara'da bambaşka oluyor. büyük keyif.

sözsüz müzik önerileri

buyrun efenim, bayılacağınızın garantisini verebiliirim. https://open.spotify.com/...ck/5Cs03vgzmWuvz7wXkm4gJ9

klasik müzik vs caz

baya bir araştırdım bu iki türü kıyaslayan herhangi bir başlığa rastlamadım. o halde bismillah diyorum.

efenim öncelikle klasik müziğin düzenli ve kurallara bağlı bir şekilde bestelendiğini (son yüzyılda bu kuralların altüst olduğunu da hatırlatayım tabi) cazın ise karmaşık melodilerin müziği olduğunu belirtmemiz gerek.

sanırım bu kadar. iyi geceler.

uludağ sözlük

rezil rüsva olmuş burası. artık herkes anlık ileti tadında entryler giriyor.

dudağın kenarından öpmek

tüm öpücüklerin babasıdır. ondan alınacak haz, hazların en güzelidir.

işsizlik

Viski yudumlayıp işsizlik hakkında yazan Türkiye topraklarındaki ilk ve tek kişi olabilirim. Evet sıkıcı. Endişeli. Belirsizliğin yarattığı korkularla dolu geçen günler. Aşksız, sekssiz. Yararsız günler geçiriyorum. iyi yanlarım da var. Spor yapıyorum. …… düşündüm de sadece spor yapıyorum ve kendime tek yararım bu.

iyi yazabilmenin şartı var mı acaba? Çok okumak iyi yazabilmenin şartıysa, çok okuyamamak bana yazı yazamamam için verilmiş bir ceza olabilir mi?

iyi yazmak amacında değilim. iyi hayaller kurabilmek istiyorum. Yazı yazabilmek estetiği konuşturmak demek. Hayaller kurabilmek ise yaratıcılığı konuşturmaktır ve en çok bu özelliği istiyorum. iyi ve güzel, mis kokulu hayaller istiyorum. Hatıralar da istiyorum. Hatıraları mis kokulu süzgeçlerden geçirip damıtıp yazıya çevirmek istiyorum.

işsizlik sonucu yapamadıklarımı sayayım. Seks. Aşk yaşantısı. Gezi. Sanat etkinliklerine yoğun katılım. Bunlardan daha önemlileri yok. işsizlik bana sıkıntı veriyor. Hayattan keyif alamıyorum.

Bu yazıyı kime yazıyorum ben? Kendime okuyacağım. Bu da yalnızlığın bir çeşidi işte. işsizim.

Neyse ben yatıyorum.

kemalist olmayana şakirt diyen kemalist

karnı acıkmıştır.

yalnızlık

şu anki ruh halim bu duruma olumlu cevaplar veriyor, ruh halim bebop seslerini duydukça yalnızlığı tercih ediyor zaten. o halde ruh halim konuşsun, huzur ve melankoli hakim ona şu sıra. edward hopper tablosundaki tren garında kahve içen özgüvenli kadınlar gibiyim. dokunsan haykıracak gibiyim. yalnızlığı kabullenmek diye ölümcül bir günah var, galiba o günahı işledim feci şekilde.
her neyse, bu monologlarda fena halde saçmalarım, misal; şimdi evimi tasvirlemeye kalkışcam; şu an bulunduğum mekanın dizaynını sizlerin de bilmesini istemek uğruna kelimelerle boğuşacağım. renk renk yanıp sönen yılbaşı ağacının üzerindeki ışıklardan bahsedip evin karanlık salonunu sadece balkon ışığıyla aydınlatınca caz melodileriyle karışan loş ışığın yarattığı atmosferi ancak burada yaşamak gerek olduğunu söylemekle yetinip susacağım. yazı yazma konusunda istekli fakat yeteneksiz bir gencim. bu arada hala bir gencim. bu güzel.
ne diyorduk. caz diyorduk, edward hopper diyorduk..
gereksiz konuları açmışım. ders çalışmam gerek. beni bunlar kurtarmayacak.

şimdi gidiyorum. bir amaç uğruna yola çıktığında yalnızlık hissetmiyorsun, biliyor musun? bilmiyorsun. çünkü hiç yalnız olmadın. ya da yalnız oldun. fakat hiç yalnızlığı sorgulamadın.
ben gidiyorum.

şakirt kızartma

hiç şüphesiz tadı domuz etinden lezzetli olur.

atatürk olmasaydı hz muhammed olmazdı

biraz mantıksız cümle. fakat şakirtleri sinirlendirmek için her yol mübahtır tabi. tutuşun amına koyim.

uludağ sözlük

çok yanlış bir politika izliyorlar. entryleri önemli önemsiz sebeplerle hiç durmadan siliyorlar. bunun sonucunda daha fazla niteliksiz giriler ortaya çıkıyor.

sevişirken sevişmeyi düşleyen kişi

belki de bi inception olayıdır. rüya içinde rüyadadır filan.. başka açıklaması yok.

hem çağdaş hem dindar bir nesil yetiştireceğiz

"hem laik hem müslüman olunmaz"

rte

"hem çağdaş olup hem dindar olunmaz"

ermachh

filmlerin kişiye kattıkları

fransız yeni dalga filmleri sağolsun, sigaraya başladım..!

okunması zaman kaybı olacak kitaplar

cezmi ersöz, ipek ongun filan..

ermeni soykırımı vardır diyen türk

has türktür. keh keh ehehehe

sabah saat beş ve rolling stones dinliyorum

alkollüyüm kelimesinin içine sığmadığı tam bir özgürlük kokan, mutluluk kokan, kendini bırakmış insanın söyleyebileceği söz. yapmak zorunda olduğu iş yok amk. negzel lan. of lan.

ben yatmaya gidiyorum

ben de geliorum diye cevap vereceğim için iyi geceler karşılığını vermeyeceğim cümle.

sözlük yazarlarının itirafları

sözlükte tanışıp sikiştiğim hatun sayısı beş.

sabahtan akşama kadar kalkmadan kitap okumak

çok zor olan ritüel. fakat kitap okumaktan ölesiye zevk alıyorsanız, zevkten ölmeniz muhtemellllll