bugün

deli yürek isimli dizide "vur-kır-parçala bu maçı kazan" formatında takılan kahramandır..yüzüğü çok meşhurdur..birde miroğlu yasalarının kurucusudur..
bir dönem her sokak başında elinde tesbih, sırtında palto, koltukları kabarık vaziyette bekleyen gençlerin ilham kaynağı olan deli yürek dizisi karakteridir. gerçek değildir, hayal ürünüdür. yine de izlemesi vaktiyle zevk vermiştir*.
Polat alemdar adlı şahısın feyz aldığı, modern kaba dayıların kralı, parmağından hiç çıkarmadığı fonksiyonel yüzüğü ile takdir ettiğimiz, uğur yücel ile evlendiği söylenen şahısın dizide canlandırdığı karakterdir kendisi.. Sinirlendi mi dudaklarını ısıraraktan, dişlerini sıkaraktan, paltosunu uçuşturaraktan fırlayan abimiz..
polat alemdar familyasından kahraman kişilik. hiç korkmaz mekan basar, delikanlı sever, delikanlı döver. o olmazsa etrafın hali berbattır. emniyet subabı gibi adamdır.
türkiyedeki ilk mafya dizisindeki en delikanlı adam,kabadayı,mafya.
(bkz: mafya)
(bkz: kabadayı)
(bkz: delikanlı adam)
(bkz: mickey mouse)
anlasılamamıs dizinin anlasılamamıs kahramanıdır. Eger gercekten ornek alınsaydı bugun o gencler uyusturucu alıp adam gaspetmez adam gibi adam olurlardı.
kuşçu nun çekirgesi , zeynep inin er kişisi, Turgay Atacan ın karakulesi, Gaffar okkan ın kadim dostu televizyon ve de sinema karakteridir. Ailecek izlerdik.
türkiyede o dönem başlayan yeni bir dizi oluşumunun ana karakteri sonrası kurtlar vadisi ve kendini pokemon zanneden çocuk.
yusuf ismine bir kat daha karizma katmış dizi film karakteri.
(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=6FDhzx4dK8o)
' ben kimseden emir almam '

alıntıdır. görünce hatırladım ama, böyle diyordu arkadaş sık sık.
bir dönemin gençliğinin örnek aldığı karakter. deli yürek dizisinin esas oğlanı, zeynep'in sevgilisi, kuşçu'nun yusuf'u. dizinin atv'ye geçmesiyle akıbeti belli olmamıştır.
vatan kurtaran büyük halk kahramanı! karakterle özdeşleşen tavırlar içinde gezen kenan imirzalıoğlu 6 aylık kısa dönem askerliğini edirne de yapmaya başlamıştır.

(bkz: anlayana)
.44 kalibrelik* krom desert eagle ile figüran öldüre öldüre bir dönem gençlik arasında efsane haline gelmiş, yalan dolan milli kahramanlarımızdan yalnızca birisi.
(bkz: deli yürek bumerang cehennemi)
(bkz: kırmızı gül)
çağdaş dadaloğlu olarak adlandırılmış eski bir dizi karakteri. hafiften robin hood'lukta yapardı bu abimiz. ama kim ne derse desin delikanlının şahıdır bu abimiz.
bir zamanlar salak olduğumun kanıtı. bu adamı deli gibi izlerdim ben. geçen bir bölümünü indirip izledim de, kendimden utandım lan. ergenlik deyip sıyrılmak en mantıklısı.

tanım: bir gencin bir zamanlar salak olduğunun kanıtı.
zeynep diye bir sevgilisi vardı. bir de böyle külhan külhan dolaşması, delimsek bakışları falan. çocuktuk, izlerdik.
sözleri şair yunus emre'ye ait güzel bir şarkı vardı dizide.

yusuf'u kaybettim

yusuf'u kaybettim kenan ilinde
yusuf bulunur, kenan bulunmaz
bu aklı fikr ile leyla bulunmaz
bu ne yaredir ki çare bulunmaz

aşkın pazarında canlar satılır
satarım canımı alan bulunmaz
yunus öldü deyu selan verirler
ölen beden imiş, aşıklar ölmez

yunus Emre
zamanında avrupa'daki türkleri hedef alan misyonerlik faaliyetleri bulunan bir ortodox papazı. akibetini bilmiyorum. ölmüştür büyük ihtimalle.
boncuklu tabanca çetesi kurmamıza sebep olan model-mafya.
dizi zamanında bocuklu tabancalar moda olmuştur. yusuf miroğlu bir ekoldür. idoldür. fakat sanıldığı gibi tamamiyle mafya değildir. devletin adamıdır. osman sınav ın milliyetçilik duygusuyla yatıp kalkan karakterlerinden biridir. bünyesinde alaattin çakıcı lıktan bir nebze de olsun vardır. dizideki ağabey de abdullah çatlı dan esintiler taşır.
şurda diyarbakır'da ege'nin harmandalı'nı oynamıştır:

(bkz: http://www.youtube.com/wa...dReZo&feature=related)
kenan imirzalıoğlunun canlandırdığı Deli yürek dizisindeki hayali kahraman.
Bir zamanlar yurdum ergenlerinin siyah uzun palto giymesine sebep olan karakter.
Osman sınavın deli yürek adlı televizyon dizisinde oynattığı baş rol karakterinin ismi.