bugün

balik,beyaz peynir ve kavunla,dost muhabbeti esliginde tadina doyum olmayan,hala dunyanin en iyi efkar dagitma araci.
rakı ve mmuhabbeti ayrılmaz bir ikili
sahte rakı olaylarından sonra gözden geçirilmiş, şişesi yenilenmiş ve artık eskisinden daha güvenli hale gelmiş tekel rakısı.
yaninda meze olarak
(bkz: balık burcu erkeği)
efe rakıyla kıyaslanmaycak kadar güzel olan tekel rakısı.sahte rakı olaylarından sonra yenilenen şişesiyle insanı cezbediyor.
Türkiye'nin en köklü rakılarından dizaynı da çok şekil.
ne yenisi ne eskisi*hepsi benden uzak dursun denilesi alkollü içecek.
[kat: içki markaları]
[kat: rakı markaları]
[kat: tekel markaları]
[kat: mey içki ye ait markalar]
başlık olarak görüldüğü anda bile tebessümle karşılanan, bira, vodka gibi muhabbetin yanına alınmayıp, alındıktan sonra kendi muhabbetini kendisi yaratan vazgeçilmez efkar ilacı.
sahte rakı olayından sonra "söz büyüğün" reklamı ile şekil değiştirip ağırlığını koyan rakı...
uğruna bestelerin yapıldığı alemlerin en çok kullanılan içkisi.

yeni rakı; hayat sensin, dünyam sensin, herşey sensin
gelecekse bu masaya piyaz alsın öyle gelsin
bu sevdadan vazgeçersek, garson hesabı getirsin..

(bkz: besiktasim hayat sensin)
ızgara luferle ayrılmaz ikili olan geleneksel türk ickimiz.
ne kadar yeni rakı üreticileri peydahlanırsa peydahlansın asla kalitesi tadı ve içimi geçilemeyecek eser.
eski rakının modası geçince bunu çıkardılar maksat insanlar farklı bişe sansınlar.ama arada bi fark olmadıgı anlaşılınca bi sürü modelini çıkardılar.
mey içki'nin sahibi limak ve yancılarınin şirketin %90 hissesini amerikalılara satması sonucu taraftar kaybetmeye mahkum olacak olan türklerin vazgeçemediği başucu içeceği.ciddi rakiplerine karşı yerliliğini kaybetmiş yeni rakı'nın yapabilecekleriyse şüpheli.
(bkz: türk mucizesi) nasıl oldu da ben entry girmemişim hayret. bence yeniliğinden hiçbirşey kaybetmemiş içecek. ülkemizin doğal kaynağıdır. ağır içkidir. diğer türk rakıları yanında ancak meze olur.
(bkz: ab ı hayat)
yeni reklam sloganı "herkesi teknik direktöre çeviren türk mucizesi" ile kopmama sebep olan rakı.*
güneş battıktan sonra
yoldaşları toplayıp masaya
özenilmiştir sofraya
birde inceden alaturka

ayakta tutacak kadar kalıbı
yuvarlayadıkça alınır tadı
sallayıp kederi gamı
içilir yeni rakı
MEY adlı firmanın ürünüdür. firmanın sitesinde ürün ile ilgili yapılan açıklama aşağıdaki gibidir.

Rakı, doğduğu Anadolu topraklarındaki yüzlerce yıllık geçmişinin yarattığı güçle bugün de sofralarımızın ve eğlencelerimizin başlıca içkisi olmaya devam ediyor. Her gün Türkiye'nin dört bir yanında sayısız sofraya konuk olan rakı, eğlence kültürümüzü ve mutfak zenginliğimizi ifade eden bir sembol olarak Türkiye'yi ziyaret eden yabancılar tarafından da tanınıyor ve seviliyor.

Yeni Rakı ise bir marka olmanın çok ötesinde, tüketicileri tarafından neredeyse rakıyla eşanlamlı görülme mertebesine ulaşmış bir içecek. Türkiye'nin en çok sevilen ve tüketilen içeceklerinden biri olan Yeni Rakı, eğlence ve sofra kültürümüzün vazgeçilmez parçalarından biri haline gelmiş durumda.

Türk Rakısı, yalnızca üzüm distilatı ya da tarımsal kökenli etil alkol ile karıştırılmış sumanın, beşbin litre ya da daha küçük hacimli geleneksel imbiklerde, yüksek eteri yağ içeren anason tohumu ile ikinci kez damıtılması ile üretiliyor. Yeni Rakı yedi ayrı damıtma tesisinde işlenen suması ve bileşimindeki yirmi farklı üzüm çeşidinin oluşturduğu aroma zenginliği ve yeşil anason kokusu ile benzersiz bir tada sahip. Rakı üretiminde kullanılan sumanın yapımında, hem yaş hem de kuru üzümler kullanılıyor. Türk rakısının tadını ve lezzetini başka ülkelerde üretilen benzerlerinden ayıran en önemli fark ise kullanılan anason tohumundan kaynaklanıyor. Yeni Rakı başta olmak üzere geçmiş dönemde Tekel'in, şimdi de Mey'in üretmekte olduğu rakılarda, sadece Batı Anadolu'da üretilen ve yüksek yağ eteri içeren anason tohumları kullanılıyor.

Yeni Rakı'daki alkolün %65'i üzüm kökenli sumadan geliyor. Hacminin %45'i alkol olan Yeni Rakı'yı soğuk içmek çok önemli. Rakının lezzetine varabilmek ve keyif alabilmek için soğuk içim şart. Rakıyı sek içenler bulunmakla beraber, büyük çoğunluk soğutulmuş rakının üstüne soğuk su ekleyerek içmeyi tercih ediyor.

Yeni Rakı, eğlence tarzlarındaki değişimle birlikte gece kulüplerinde ve barlarda sek olarak içilmeye başlasa da, asıl ününü mezelerin şen sohbetlere eşlik ettiği meyhane masalarının baş köşesindeki konukluğundan alıyor. Yeni Rakı, gerek içim özelliklerinin ve lezzetinin tüketicilerde gördüğü kabul, gerekse kültürel anlamlarının zenginliği ve derinliğiyle Türkiye'deki sosyal hayatın en güçlü sembollerinden biri olmaya geçmişte olduğu gibi bugün de devam ediyor.

Türkiye'de 1944 yılından beri üretilmekte olan Yeni Rakı, ülkemizin en çok tüketilen ve en beğenilen içeceklerinden biri olma özelliğini uzun yıllardır koruyor.
Yeni Rakı üretimi için her türlü yaş ya da kuru üzüm, kaliteli anason, şeker pancarının damıtılmasıyla elde edilen melas (şeker alkolü) ve yumuşak içme suyu gerekir. Suma, rakının ön maddesi, fermante olmuş ürüne denir.
Şişe Hacmi: Piyasada 5, 20, 35,70 ve 100cl'lik şişelerde bulunmaktadır.
Üretildiği Fabrikalar: istanbul, izmir, Tekirdağ, Nevşehir ve Diyarbakır içki Fabrikaları'nda üretilmektedir.
Alkol Derecesi: %45
Tüketim Önerisi: Sek içilebileceği gibi su veya maden suyu ilavesiyle, ama mutlaka soğuk içilir. (8-10°C). Aperatif olarak da alınabilen rakının, Türk içim geleneğine uygun olarak çilingir sofrasının, özgün soğuk ve sıcak mezeleri ile içilmesi tavsiye edilir.

Uluslararası Şarap ve Yüksek Alkollü içkiler Yarışmaları'nda çeşitli
Altın ve Gümüş madalyalar kazanmıştır.

kaynak: mey
http://www.mey.com.tr/u_raki_yeni.html
şişede durduğu gibi durmaz lafını gercekten hakeden vücuduna girdiği kimseyi hayal alemine sokan güzel bir arkadaşımızdır
yeni fiyat tarifesi şu şekildedir;

20 lik: 8,25
35 lik: 13,00
50 lik: 16,50
70 lik: 24,00
100 lük: 31,00
(bkz: raki sisesinde balik olsam)
aslı rakı dır efendim. bir zaman sıfır atma operasyonu sonucu yeni rakı diye adlandırılmıştır.

rakıyı fazla kaçıran yetkililer yeni ibaresini kaldırmayı unutunca adı o şekilde kalmıştır.
Eskiler alıyorum
Alıp yıldız yapıyorum
Musiki ruhun gıdasıdır
Musikiye bayılıyorum

Şiir yazıyorum
Şiir yazıp eskiler alıyorum
Eskiler verip Musikiler alıyorum

Bir de rakı şişesinde balık olsam.~~ (bende bende bende)

(bkz: orhan veli kanık)
tanrı once erkegi yarattı
sonra hayvanları ve sonra bitkileri
derken bir baktıki erkek yapayalnız
tanrı erkegin dusuncelerini okudu
erkek kayıtsız sartsız onun olacak birsey istiyordu
onu mutlu edecek birsey
ona zevk, huzur ve keyif verecek birsey
onun hayatının en guzel dakikalarına ortak olacak birsey
tanrı butun bunları dusundu ve erkek icin onu yarattı

yeni rakı *

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=8795