bugün

hayvansal gıdaları tüketmeme durumuna denir.
Uzmanlara göre b12 vitamini eksikliği yaşayıp kalp hastalıklarına yakalanma riski artan kişi.
Megan iyi güzel araba da virajda kayıyor be.
ne yumurta ne süt ne et hiçbir hayvan ürünü yok.
hayvan ürünü yemeyen ve hayvan ürünü olmayan ve içermeyen gıda.
Dünyaca ünlü vegan aktivist Rafal Mysakowski’nin internet üzerinden
deri çanta ticareti yaptığı ortaya çıktı.

https://twitter.com/ajans...?cxt=HHwWgsC5ucr35JEqAAAA
ilginç ....
Sadece Zengin batılı insanların finanse edebileceği yaşam tarzı.

Yoksul, gariban bulduğunu yer. Afrika’nın ganasına, Somali’sine gidip, vegan şeyler yiyin demek çok saçma gelir kulağa, değil mi?
protein eksikliği sıkça görülür bunlarda.
arkadaşlığı sürdürmenin en zor olduğu insan tipi.
anlayamadığım insanlar. bir insan mis gibi ete nasıl hayır diyebilir ki?
Tüm sözlük halkını ve fazlasını davet ettiğim yaşam biçimidir. Özellikle son dönemde yaşadığımız acıları, kayıpları, mahvolan hayalleri düşünün. Hiçbir can bir baska candan daha değerli veya daha değersiz değildir.
görsel
Vegan olmak tercih olabilir ama vegan olmayanlara iğrencmiş muamelesi yapılması tamamiyle yanlıştır.
kesinlikle zengin olunması gerekmez, evde ayrandan yoğurda peynirden kebaptan köfteye kadar her gıdayı kendiniz yapabilirsiniz, hem daha ucuza hem daha sağlıklı ve güvenilir bir şekilde. Ek olarak 4 senedir veganım kan değerlerimi 4 ayda bir ölçürüyorum eskisinden daha iyi değerlere sahibim, merak eden ilgilenen yeşillendirebilir.
herkesin düşüncesi farklı tabi.
nedense aşırı agresif bir kitleler. amaçlarını anlayabiliyorum ama süt içiyorsan hayvansever değilsin!!!! et yiyorsan hayvan düşmanısın!!!! diye parmak sallaya sallaya sağa sola agresyon saçanları beni çileden çıkarıyor. hatta geçenlerde meşhur bir tanesi "et yiyorsan kuzulu kazak giyemezsin" diye çıldırmıştı. gerçekten çok tuhaf. peynir yiyorum ve hayvanları çok seviyorum bakın işinize abicim.
insanların yaşam tarzı kimseyi alakadar etmez. Nedense en çok saygızlığa maruz kalan gruplardan biri veganlar. Çevresindekiler tarafından alaya alınıp gizlice yemeklerine et ve süt ürünleri katan mı dersin hakaret eden mi dersin boş boş argüman üreten mi dersin salak muamelesi yapan mı dersin var da var. Yahu bunlar kötü bir şey mi yapıyor kendilerince et ve süt sektörüne karşı koyuyorlar hayvanları koruyorlar. hayvanların kötü koşullar altında kesiminin yapılmasına engel oluyorlar. Faydası var zararı yok topluma. Her şeyden nefret etmeyi bırakın.
Su çorbası mı içiyorlar acaba?
vejetaryenliğe bakışım daha olumlu lakin veganlık akıl karı değil gibi... hiçbir şekilde hayvansal protein almıyorlar. ve bu hiç ama hiç doğru değil...

ay hafifledim, çok sağlıklıyım, uçuyorum kaçıyorum, kendimi daha enerjik hissediyorum filan diyorlarlar.

1 sene boyunca hiçbir hayvansal protein tüketmeyin...

sonra kan değerlerinizi ölçtürün nasıl bir yanlışa düştüğünüzü göreceksiniz.
Kendilerinin ne bok yediği beni ilgilendirmiyor ama çocuğunu hatta köpeğini vegan besleyen mallar var. 3 yaşındaki Çocuğun kafasına türban geçirmekten bile ileri seviye bir yobazlık bu.
memeleri kucuk olup süğürlü olurlar.
hele bir de feminist vegansa mutlaka lezbiyendir iste o daha kotu.

kucuk memeli feminik vegan.
görsel
ya cidden bir insan neden kendi iradesiyle vegan olur. anlam veremiyorum
Hippi denen zümre ne kadar kötü kokuyor ise Veganlar da o kadar ruh hastasıdır. Herif yazmış da yazmış isa şöyle, isa böyle, Işid bu şu. Dedim "Tanrı kuzusu kavramı o değil babacığım, Işid ile ne alaka? Ve veganlık ile bunun ne ilgisi var?" diye. Herif yok hayvan düşmanısınız, yok şu bu başlamış. Ulan ne alaka bunun veganlık ya da hayvan severlik ile. Bahçemde tonla kedim var, her gördüğüm hayvana yapışırım. Vegan denen zümre de kesimlere olan düşmanlığı Pkk sevicilik yapmak için kendine komünistim diyen tipler gibi kullanıyor. Heriflerin düşman olmadığı bir şey yok. Ruh hastaları. Gerçi bu herifler her yumurtadan civciv çıktığını da sanan tipler. Hele bu konularda sosyal medya üstünde toplanan gruplar oldukça leş. Müslüman ateist tartışma grupları da keza böyle. Biri din seçmiş Müslüman olmuş, biri hepsini reddetmiş Ateist olmuş. Sürekli karşı görüşe bir şey ispatlama çabasındalar. Yav sal. Sanane be adam? O inansa veya inanmasa sana ne faydası var? Sanane lan? Delirdim akşam akşam. Vegan denen zümre ile cidden muhatap olmayın tüm hayvansever oluşumları sarmışlar. Bir abim kurban fotosu paylaştı diye adamı "Hayvan tecavüzcüsü" diye sayfalarda reklam etmişlerdi. O derece hastalıklı ve sorunlu tipler. Vejeteryanlara sonuna dek saygım var ama veganlar gerçekten psikolojik sorunları olan tipler. Ayrıca sadece hayvansal gıda değil yün falan bir şey kullanmıyor bu adamlar. Kırpmayın hayvanı diyor. Hava 50 derece o koyun kırpılmazsa ne olacak? Yazık ya cidden bu kadar sorunlu yetmiyor gibi ülkede her gün yeni sorunlu bir tayfa çıkıyor.
görsel