bugün

vegan

Hippi denen zümre ne kadar kötü kokuyor ise Veganlar da o kadar ruh hastasıdır. Herif yazmış da yazmış isa şöyle, isa böyle, Işid bu şu. Dedim "Tanrı kuzusu kavramı o değil babacığım, Işid ile ne alaka? Ve veganlık ile bunun ne ilgisi var?" diye. Herif yok hayvan düşmanısınız, yok şu bu başlamış. Ulan ne alaka bunun veganlık ya da hayvan severlik ile. Bahçemde tonla kedim var, her gördüğüm hayvana yapışırım. Vegan denen zümre de kesimlere olan düşmanlığı Pkk sevicilik yapmak için kendine komünistim diyen tipler gibi kullanıyor. Heriflerin düşman olmadığı bir şey yok. Ruh hastaları. Gerçi bu herifler her yumurtadan civciv çıktığını da sanan tipler. Hele bu konularda sosyal medya üstünde toplanan gruplar oldukça leş. Müslüman ateist tartışma grupları da keza böyle. Biri din seçmiş Müslüman olmuş, biri hepsini reddetmiş Ateist olmuş. Sürekli karşı görüşe bir şey ispatlama çabasındalar. Yav sal. Sanane be adam? O inansa veya inanmasa sana ne faydası var? Sanane lan? Delirdim akşam akşam. Vegan denen zümre ile cidden muhatap olmayın tüm hayvansever oluşumları sarmışlar. Bir abim kurban fotosu paylaştı diye adamı "Hayvan tecavüzcüsü" diye sayfalarda reklam etmişlerdi. O derece hastalıklı ve sorunlu tipler. Vejeteryanlara sonuna dek saygım var ama veganlar gerçekten psikolojik sorunları olan tipler. Ayrıca sadece hayvansal gıda değil yün falan bir şey kullanmıyor bu adamlar. Kırpmayın hayvanı diyor. Hava 50 derece o koyun kırpılmazsa ne olacak? Yazık ya cidden bu kadar sorunlu yetmiyor gibi ülkede her gün yeni sorunlu bir tayfa çıkıyor.