bugün

gece gece kimse bağlanmamasına rağmen yavaşlayan internet.
Hükümet saolsun ülkede düzgün firma kalmadı. Sen çok yaşa tayyip
Ensarcell olması ayrı bir iğrençlik; bir de sürekli kopan, takılan, yavaş çalışan ve sık sık "bölgede çalışma var o nedenle hizmet veremiyoruz vik vik vik". Lanet olsun taahhüt yaptığımız güne de alternatiflerinin daha kötü olmasına da.
tavsiye etmem. Ensarcell'in internet servis sağlayıcısıdır.

görsel
https://www.google.com/ur...Vaw2VyDanTnbUEctTFVTkVw7K
150 liraya 100mb satılıyor. yanında kulaklık hediye tavsiye edermisiniz?
Ben de taahhütüm biter bitmez geçeceğim hatta iyi aklıma getirdiniz ben bi türktelekomu arayıp cayma bedelimi öğreneyim..
içinde "türk" sözü geçen her türlü şirketin orospu çocuğu olmak zorunda olduğunu tekrar tekrar ispatlayan şirket.
bende telekomdan superonline a geçtiğimden beri hiç sıkıntı yaşamadım. bence şu an en iyi firmalar arasında. 100 mbit 129 tl. ben 35 mbit 109 tl kullanıyorum. ama bu bile fazlasıyla yetiyor. hiç bir ping kopma sorunuda yok.
Bu karaktersizlere 1 kez internet başvurum oldu daha sonra bulunduğum bölgede superbox internetinin uygun olmadığını öğrenince iptal ettim ama 3 haftadır en az 20-30 kez kurulum için rahatsız ediliyorum.

Her aradıklarında vazgeçtiğimi söylememe rağmen hem merkez, hem bölge bayiisi, hem de kurulum ekibi olur olmaz zamanlarda arayıp duruyor. Ya bir küfür etmeğim kaldı yavşaklara ama aynı durum ediyor. Sadece bugün 2 kez aradılar. Müşterisine kene gibi yapışıp sürekli olarak tacizde bulunan bu kadar aşağılık bir markadır turkcell.

Sakın ama sakın bulaşmayın. Yemin ederim sıkıldım artık. Turkcell hattımı da sırf bu yüzden iptal edeceğim.
(resim:#1)
Hız değerlerim kablolu bağlantıda şu şekildedir.
Yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum. Herhangi bir problem yaşamadım. Hız değerlerim kablolu bağlantıda şu şekildedir:
Müşterisine kaç mbit hız verdiğinden bihaber internet sağlayıcısı. Yaşadığım yer şehir merkezine biraz uzak olduğundan fiber internet yerine 2020 yılında olmamıza rağmen 16mbit hızında adsl kullanıyorum. 16mbit hızı dolu dolu almama rağmen, gerek internetteki hız testi sitelerinde gerek dosya indirirken kullandığım programlarda hızımın 16mbit olduğunu her defasında görmeme rağmen müşteri hizmetleri inatla 16mbit hız almamın imkansız olduğunu, sistemlerinde hızımın 8mbit olarak gözüktüğünü söylüyor. Genellikle internet hızı müşteri hizmetlerinde yüksek görünürken alınan gerçek hız daha düşük olur ancak bende durum tam tersi. Böyle değişik bir internet sağlayıcısıdır kendisi. Taahhütümün bitmesine şu anda 10 gün kaldı ve taahhütü yenilediğimde hızım 8mbit'e düşerse bu mecradan analarına söveceğim.

bir hafta sonra gelen edit: 6 ayrı müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra sonunda içlerinden bir tanesi akıllı çıktı ve derdimi çözdü. taahhütü yeniledim ve hızım aynı kaldı. teşekkürler ertuğrul bey. siz olmasaydınız bu entry küfürlerle dolacaktı.
Gece gündüz demeden, kapı kapı pazarlanan.
bir insanın hayatında görebileceği en rezil kurum. bireysel müşteriye, müşteri talebi olmadan kurumsal üyelik açan, daha sonra müşteri vergi mükellefi olmadığından dolayı bilgilerini güncelleyemeyen, buna bağlı olarak internet erişimini kısıtlayan, tüm bu hatalara rağmen üç aydır sorunu çözüme kavuşturamayan lanet olası bir kurum. üç aydır hizmet veremiyorsun ama fatura gönderiyorsun. lanet olsun diyerek üyeliği iptal etsek, cayma bedeli kitleyeceksin. elimizi ayağımızı bağladın turkcell. bunun hesabını yargı önünde vereceksiniz.
ekim 2016'dan beri bazı geceler 1-3 arasında kesilmelerin olduğu, dün ve bugün de tamamen kesilme yaşadığımdan ötürü hemen teknik servis sağlayan firma. ttnet'ten geçtim keşke daha önce geçseymişim diyorum. kötü olduğu taraflar yok mu var ama piyasada fiyat/kalite/hizmet anlamında da bunlardan iyisi yok bu bir gerçek. daha iyisi de gelmediği sürece superonline'cıyız

edit: haziran 2006'dan ekim 2016'ya kadar ttnet'teydim çok iyi dayanmışım.
haftalardır 25mbit olan paketimden 3mbit aldığım leş internet servis sağlayıcısı. bulunduğum yerde turksat kablonet'ten güzel yorumlar alıyorum. bu arkadaşlarla olan bağımı koparıyorum. ankara eryaman tarafından düşünenler için fikir olsun diye yazıyorum. gelmeyin arkadaşlar.
Alt yapı sorunu var şu an bazı yerlerde. Türk telekomun çözmesi gerektiğini söylüyorlar. Birkaç farklı şehirden arkadaşlarım da aynı dertten muzdarip.
Ülkede adam akıllı firma olmayınca rekabette olmıyor böylece kafalarına göre internet kesiyorlar, kafalarına göre internet hızını yavaşlatıyorlar, kafalarına göre fiyat değiştiriyorlar. Resmen yirmi yıl öncenin internetini yaşatıyorlar. Komik olansa Türkiyedeki tek internet altyapısının sahibi olan Türk Telekomun sahiplerinin Türkiyede suçlu oldukları için ülkeye giremiyorlar. Tek altyapıya sahip şirket sahipsiz bir şekilde duruyor.
Utanmaz firma. 1 aydır bağlantı problemi yaşıyorum hatta şu an internet bağlantım yok.

Defalarca aradım teknik servis gönderdiler, modemi değiştirdiler bir değişiklik olmadı günde 100 defa internetim aniden kopuyor.

Sabahtan beri müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalışıyorum dakikalarca müzik dinletiyorlar.
Müzik şöyle : “havada, karada bağlıyız biz ışık hızıyla bağlıyız biz” (!)
bin babanın evladı bir firma.

(bkz: nitelikli dolandırıcılık)
ttnet yine biraz kendine çeki düzen verdi düzeltti. bunlar daha beter. en iyisi türknet. ttnet sözleşmem bitsin oraya geçicem.
TTNET’ten daha kötü olmayı başarabilen firma.
bana bir telefon görüşmesi üzersine normal taahhüdümün üstüne d smart kakaladılar. 24 saat geçmeden şüphelendim, evet yerine geçen bir dediysem, yok öyle bir şey iptal edin kimse gelmeden dedim, zaten gelmeden uyardığınız için sorun yok dediler. 1.5 senedir internet + d smart ödüyorum ama evde decoder bile yok. d smart ı arıyorum, bizde aboneliğiniz yok ki iptal edelim diyor, super online d smart ı arayın diyor, kimse iptal etmiyor, iptal farkı yansıtın iptal edin desem de.
en sonunda toptan internetimi de iptal edin o zaman dedim 1500 küsur fatura çıkardılar. iptal etmedim tabii ki ama taahhüt süresi bitince size by by dedim. sürenin bitimine doğru beni türk telekom aradı, superonline taahhüdünüz bitiyor bize geçein, daha düzgün bir altyapı sağlayalım ve daha yüksek hızda kullanın diye. be zaten bırakacaktım ama önce bir superonline ı bitireyim dedim. aradım, daha 1 seneniz var taahhüdün dolmasına dediler. ben mi kafayı yedim acaba diye kapattım ama düşünüyorum tarihleri falan. tekrar aradım ilk faturayı mail atın bana bir şeye bakacağım dedim, kurnazlar 1 sene öncesinden ötesini göndermediler. kendi faturalarımı karıştırdım, ödediklerimin hepsi dosyada. bir kez daha aradım bende 2 sene öncenin faturası varken ve taahhüdüm 2 sene iken nasıl dolmuyor dedim. d smart kabul ederken taahhüdü de uzatmışsınız dediler ! benden ateş alev falan çıktı herhalde. ağzını açmadan beni dinle dedim tipe. bana telefon kaydını bulun açık şekilde onay verdiğim, yoksa kanuna yakırı iş yapıyorsunuz diye başladım. bir bir araştıralım demeye başladılar. sonra bi tip aradı hemen şu anda iptal ediyorum taahhüdünüzü, modem i kargo ile yollayın diye.
turkcell in genel politikası şu; eski müşteriyi binbir hile ile kaybet. turkcell standları açarak yeni müşteri kazanmaya çalış.
halbuki 2 gıdım işletme okumuş biri bilir ki, elindeki müşteriyi tutmak, yeni müşteri kazanmaktan en az yarı yarıya az maliyetlidir.
beş para etmez bir internet sağlamayıcı. 2 sene taahhüt verdik diye kullanmak zorunda kaldık lanet olsun yani. bir sorununuz olur arıza kaydı oluştururlar artık kaç gün sonra dönerler allah kerim. internet bağlantınız kesilir evin iç tesisatıyla ilgilenmiyoruz derler adamı delirtirler. son 1 hafta içerisinde yaşadığım olayı aktarayım.
taahhütümüzün bitmesine 6 ay kaldı, babamın da evinde internet yok kaç zamandır söylüyordu eve bağlattıracam diye(babam ile annem ayrı) babama dedim baba böyle böyle bizim burada altyapı zayıf internetten memnun değiliz senin olduğun yerin altyapısı daha iyi ben bu interneti senin eve naklediyim biz kablonet e geçicez diye. babam tamam dedi, biz bizim eve kablonet i bağladık işte sabah telefonla aradım bağlatmak istiyorum diye o günün akşamüstünde eve ekip geldi ve bağlantı o gün sağlandı(züperonlineda 3 gün sonra ekip geldi ondan sonraki 1 haftada da bağlantı anca gelmişti amk), nakil için superonline i aradık, bizim buradaki altyapı fiber değilmiş ama nakil edilecek adresin bağlantısı fiber üzerindenmiş, oraya fiber üzerinden nakil yapmak için 2 sene taahhüt istiyorlarmış, yoksa adsl olarak geçiyormuş, annem dedi oğlum böyle böyle babanı bir daha ara konuş adsl olarak da olur mu diye. babamla konuştum olur dedi ertesi gün biz bu züperonline i bir daha aradık bu sefer müşteri hizmetlerinde çıkan şahısın ağzından çıkan laf:
"ama nakil edilecek adres fiber olduğu için sadece fiber üzerinden nakledebiliyoruz 2 sene taahhüt vermeniz gerekiyor."
konuşmanın devamı
annem: "yalnız dün konuştuğumuzda müşteri hizmetlerindeki kişi adsl üzerinden de geçirebildiğimizi söyledi.
müşteri temsilcisi: "hıı ben bir sorayım kem küm."

her neyse işte şimdi nakil emrini verdik. 2.bomba geliyor. modemi evin dış kapısına kadar getiriyorlarmış eğer evin içine kablo çekilecek modem kurulacaksa 120tl karşılığında ekip geliyormuş. resmen müşteri hizmetleriyle konuştuğunuz her saniyede sizi düdüklemek için bir şey uyduruyorlar amk.

kablonet i tavsiye ederim. dediğim gibi, internet bağlatmak için aradığım günün akşamüstünde bağlantı elimdeydi, bilgisayarı internete bağlamakla ilgili bir sıkıntı yaşadım, anında 2 saat sonra birini gönderdiler ve halletti. superonlineda olsa "biz evin iç tesisatıyla ilgilenmiyoruz, o sizin sorumluluğunuzda" şeklinde bir muamele görecektim. aman canım kardeşlerim, gözünüzü seviyim bu turkcell superonline denen beş para etmez, müşteriden 50 100 150 lira düdüklemek için elinden geleni yapan, müşteri hizmetleri kağnı gibi olan ve profesyonelliğin yerlerde süründüğü bu internet sağlamayıcıya bulaşmayın.
vermediği hizmetin ücretini çatır çatır alan operatör. yediğiniz, içtiğiniz haram olsun. inşallah japonlarla web konferans üzerinden hayatınızın iş anlaşmasını yapmak üzereyken internet bağlantınız kesilir de eliniz böğrünüzde kalır.