bugün

iki sevimli çizgifilm karakteri. üstlerinden kamyon geçer, ama birşey olmaz onlara. *
The simpsons'da bunlar ile dalga geçen "itchy and scratcy show"(tırmık ve kıymık) isimli bir mini çizgi film vardır.
(bkz: tom ve jerry)
simdi ciksa bir yerde yine isimi gucumu birakip izleyecegim, anira anira da gulecegim super bir yapittir. hele tom'un mimikleri yok mu?
dünyanın en salak cizgi filmi.Kucukken bile 2 sinede cok kufur etmısımdır. (bkz: allah belanızı versin)
the simpsons cükünü yesin dediğim cizgi film. ekoldur. aynı koridordan, aynı mekandan yüz kere gecersiniz, fare hep kazanır ama yine de izlenesidir.
gencecik yavruları ikilemde bırakan cizgi filmdir.birbirlerini seviyorlarmı yoksa aralarında mütiş bir nefret mi var asla anlaşılmadı anlaşılamıyorda...
en çok reyting toplayan çizgi filmdir hala izlerim cdlerini saklarım ileride çocuğuma seyrettirmek için.
arada olanın hep kedi tom a olduğu çizgi film.ya fare ya da kopek baya bi benzetir kendısını.
Kedinin fareyi bir kaç kez ağzına attığına şahit olduğum fakat köpeğin attığı enseye şaplak darbesiyle farenin tekrar hayata döndüğü çizgi film.
tomunan ceri.
her zaman her yerde izlenebilecek çizgi film...
bir bölümü vardır ki unutulmaz...ufak ama azman bir köpeğin tom a dadanmasını konu alır...aha aha efektleri arasında tom kendini evin dışında bulur adamı gülmekten süründürür...
Kayahanın şarkısıyla birlikte hatırladığım iki sevimli kahraman.
"Bir aslan miyav dedi,
minik fare kükredi,
Fareden korktu kedi,
kedi pır uçuverdi..."
80-90 kuşağının vazgeçilmezi olan çizgi filmdir.
kucukken tom ve jerry arasindaki mucadeleyi her izledigimde '' allahim su kedi ne zaman amacina ulasacak '' demekten bunalima girmeme neden olan sevimli cizgi film karekterleri . Yeni bolumleri eskilerinin tadinda olmasada hala insani yardirma basarisina sahip .
arapça versiyonu şu şekildedir ve anlayanlar için muhteşemdir
http://www.youtube.com/watch?v=3ttaJiGcpdg
-hikmet hikmet oğlum neredesin(anne)
bu sırad tom çim biçme makinesiyle gelir
-ya haram
-anne anne
-anlat oğlum ne oldu
-tom beni yakaladı öldürecekti
-ne yaptın oğluma
-kes sesini o.ospu k.hpe
bu sırada anne kocasını çağırır
-abdo abdo
- ne oldu
-tom bizim şerefimizi beş paralık etti
-senin allahını s.kecem şimdi
tam olarak bunlar geçmediysede ben bu kadarını anlıyorum
Deniz Baykal ve Recep tayip erdogani animsatan cizgi filmdir. Kovalayan genelde baykal olmustur. Aslinda aralarinda vazgecilmez bir ask vardir. *
tom'un bir türlü jerry yutup da sindiremediği çizgi film. jerry tom'un ya kuyrugunu yırtar cıkar ya da tom ağzını açtıgında hala ordadır. jerry ölmez öldürülemez.

alternatifi (bkz: tweety) bu da ölmez. bu kediler aç kalır hep..
küçükken televizyon karşısında ağzımız açık izlediğimiz efsane çizgi film.
başlama saatini hafızamıza alır, başlamadan önce kurulurduk o siyah kutunun
karşısına. ya da belli belirsiz bir saatte tv'yi zaplarken çıkıp sevindirirdi
bizi. Ben, kişisel görüşüm olarak iyiler kazansın mantalitesinin haricinde hep
tom'un kazanmasını isterdim. neden bilmiyorum ama bana eğer tom jerry'i yakalarsa
film daha çok heyecanlı gelirdi. öyle de olurdu zati. hı ne diyodum, tom iyi
hayvandı jerry'e göre hem güzeldi ulan çocukluk...
bu cizgi filmde kötü karakter sanilanin aksine tom degil jerry'dir. uslu uslu uyuyan kedicigi bir türlü rahat birakmaz bu pis fare. bir gün mutlaka tom kazanacaktir...
zavallı tom gerçekten bu fareden çektiği kadar kimseden çekmemiştir. bir bölümünde artık isyan edip bavuluyla birlikte evi terkedip gitmişti. tabi jerry denen şeytan sıçan, baktı ki taşşak geceçek kimse yok oda arkasından gidip tom`u geri getirmek için yalvarıyordu. hanna barbaraya az küfür etmedim.
günlük hayatta yaşadığımız dramı insanlara yansıtan tomun dramıdır.zavallı tom sinsi olamamanın verdiği hüznün cezasını ömrü boyunca çekiyor.oysa jerry hain fikirlerini sinsi sinsi icrate geçiriyor.sana bu durum hiç yakışmıyor sayın jerry işte bu dramın hikayesidir bu çizgi film.
(bkz: sessiz çığlıklar sesli çığlıkları yırtıp geçerler)
evin iki manyak karakteridir. gerektğinde birbirlerini dinamitle öldürmeye çalıştıkları çizgi filmdir.
tespitlerim şunlar bu ipnelerle ilgili;
bazı bölümlerde bu tom denen kedilerin yüzkarası yavşak konuşurdu. ama her zaman değil. bu tom denen ipne konuşmayı biliyor muydu? biliyorduysa neden sürekli konuşmuyordu? konuşmayı bilmiyorduysa neden arada bir konuşuyordu. bir de bu yavşak o fareyi her yerde nasıl buluyordu. ulan meksikada buldun evde buldun kutupta buldun kanalizasyonda da buldun ulan uzayda nasıl buluyordun? nasıl bir sapıksın sen.
ulan manyak ettiniz beni finallere çalışamıyorum sizin yüzünüzden.*
işi gücü jerry i yakalamak olan tom bir türlü jerry i yakalayamaz. asıl suçlu genelde tom dur ama yavşak jerry de az ibnelik yapmaz tom a.çocukluğum tom un jerry i yakalamaya çalışmasını izlemekle geçti.*