bugün

bi kedi gördüm sanki cümlesini kullanan sevimli çizgi film kahramanı.
kediyle oynayan,faşist ruhlu cani sevimsiz kuş.kedinin ne günahı var ya doğası o onun.zanlımca bebek gibi konuşan kazıklar o ilhamı tweety den almışlardır.
Kocaman turuncu ayakları, eşşek gözü gibi mavi gözleri olan sarışın bir kuştu.Bu kuşcağız yaşlı bir nineyle yaşar, kafesinde uslu uslu otururdu. Sevimli ve güzel kedi Silvester'i görünce "aaa bi kedi gördüm sanki" der, tüneğinde tepinerek "gördüm bir kedi gördüm " diye bağırırdı. Silvester'in derdi günü Tweety'i 2 dilim tost ekmeği arasına koyup, tuzlayarak yemekti. Bazen de bunu başarırdı, ama lokmasını sindiremeden Nine yetişir, Silvester'i kuyruğundan kaldırıp poposuna vurarak "tükür tükür" diye bağırırdı. Tweety pat diye yere düşer, "yaramaz kediiii" diye Silvester'i azarlardı.
sanıldığının aksine erkek olan çizgi karekteri
hatun kişiler tarafından pek bi sevilir.ama sevilmiycek gibi de değildir.pek bi sevimlidir.sarı küçük minik içi dolu turşucuk olan çizgi film karakteri.
ilaç alıp deve dönüştüğünde gerçek kişiliği ortayan çıkan çivili çizmeler altında ezilesi civciv.
sekli asagidaki gibi olan cizgi film karakteridir.

´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶
´´´´´´´´´´´´´´¶´´¶´´´¶¶
´´ ´´´´´´´´´´´´¶´¶¶´¶¶
´´´´´´´´´¶¶¶¶´´´´´´¶¶¶¶¶¶
´´ ´´´´´¶¶´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶
´´´´´¶¶´´´´´´´´´´´´´´´´ ´´´´¶¶
´´´¶¶´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶
´´¶¶´´´´´ ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶
´´¶´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ ´´´´´¶´¶
´¶´´´´´´´´´´´´´´´´¶´´´´´´´´´´´´´¶
´¶´´´ ´´´´´´´´´´¶¶¶¶´´´´´´´´´´´´´´¶
´¶´´´´´´´´´´´´¶¶´¶´ ´´´´´´´´´´¶´´´¶
´¶´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶´´´´´´´¶¶¶¶´´´´ ¶
´¶´´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶´´´´´´¶¶´´¶´´´´¶
´´¶´´´´´´´´ ¶¶¶¶¶´¶´´´´´¶¶¶¶¶¶´´´¶
´´¶¶´´´´´´´¶´´´´´¶´´´´¶¶¶¶ ¶¶´´´¶¶
´´´¶¶´´´´´´¶´´´´¶´´´´¶¶¶¶´´´´´¶
´´´´¶´´´ ´´´¶´´´¶´´´´´¶´´´´´´´¶
´´´´¶´´´´´´¶¶¶¶´´´´´´´´´¶´ ´¶¶
´´´´¶¶´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶´´¶
´´´´´¶¶¶´´´´´´´¶ ¶¶¶¶´´´´´´¶
´´´´´´´´¶¶¶´´´´´¶¶´´´´´´´¶¶
´´´´´´´´ ´´´´¶¶´´´´´¶¶¶¶¶¶´
´´´´´´´´´´¶¶´´´´´´¶¶´¶
´´´´´´ ´¶¶¶¶´´´´´´´´¶´¶¶
´´´´´´´´´¶´´¶¶´´´´´¶´´´¶
´´´´¶ ¶¶¶¶¶´¶´´´´´´´¶´´¶´
´´¶¶´´´¶¶¶¶´¶´´´´´´¶´´´¶¶¶¶¶¶ ¶
´´¶¶´´´´´´¶¶¶¶´´´´´¶´¶¶´´´´´¶¶
´´¶´´´´´´´´´´¶¶ ¶¶¶¶¶¶´´´´´´´´´¶
´´´¶¶´´´´´´´´´¶´´´¶´´´´´´´´´´¶
´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶
çocukların olağanüstü bir şekilde beyinlerinin yıkanıp sürüden biri haline getirilmelerine yardımcı amacıyla yaratılmış berbat ötesi karakter...
ben altın kafeste yaşayan miniminicik bir kuşum.
bana tweety diyorlar ama yaşımı bilmiyorum.
hiç derdim yok yani kaygılanmıyorum.
nasıl olsa o yaramaz kedicik beni burda bulamaz.

gibi bi şarkı söyleyen çizgi karakter. kuş.
kafesinde sallanıp duran, sylvester cıldırtan, ham yapılınca da sahibesi imdata yetisen sevimli çizgi film karekteri (bkz: sarı kuş).
ilk çizildiği dönemde tüysüz bir yavru kuştu. Fakat Amerikan Televizyon Üst Kurulu, bu görünümün çıplaklığı çağrıştırdığı düşüncesiyle Tweety’nin vücudunun tüylerle kaplanmasını sağladı.

(bkz: gereksiz bilgiler)
erkek olduğu söylenen, -oysa yıllar yılı dişi olduğunu söylemişlerdi-, çizgi film kahramanı.

(bkz: bugs bunny nin dişi çıkması)
sanılanın aksine erkek olan çizgi film kahramanı.
http://en.wikipedia.org/wiki/Tweety
bir kedi görüp görmediğine bir türlü karar veremeyen*, kafası vücuduna göre hayli büyük sarı kuş. şimdilerde haftaiçi her akşam haberlerden önce tüm sevimli kahramanların bebeklik halleriyle yansıtıldıkları çizgifilmde, arkadaşları arasında yaşça en küçük olan.
bir türlü kedinin kazanmadığı çizgi film. hiç olmazsa arada bir tom kazanıyordu.
ilk kez 1942'de arz-ı endam eylemiş olan, çizgi film dünyasının road runner'la birlikte en şanslı kuşu. sarı kanarya.
erkek olduğunu öğrenince hayal kırıklığına uğradığım sevimli çizgi film karakteri.

(bkz: bi kedi gördüm sanki)
(bkz: pardon o köpekmiş)
Tatlı bir yaratık, oldukça. Hep bayan olduğunu düşünüp erkek olduğunu öğrenince kahkahalara boğulduğum ve sylwester adlı bir kedinin onu yemeye çalıştığı bir karakter.
bir kedi gördüm sanki sözüyle ünlenmiş civcivimsi. hep aynı kediyi gördüğü halde bunu farkedememişti bir türlü. bir gün çıksa dese
+lan slyvester, gene mi sen?
içim rahatlayacak o zaman.*
twitter'ın maskotu olsa keşke denilendir. sarı bir twitter istiyoruz!!!
erkek olduğunu duydum kahroldum. tanım: kuş.
sylvester'ın başına olmadık işler açan, aslında göründüğü kadar masum olmayan çizgi film karakteri.
dişi değil erkek olduğu söylenen çizgi film karakteri. peki a dostlar bu nasıl bir erkek? kafasında çiçekler, pembe şemsiye, papatyalar arasında uzanıp poz verme... benden güzel kirpikleri var be!
rengi sarı ve cinsiyeti erkek olduğu için muhabbet kuşuma verdiğim isim.
yaşlı ninenin eve kedi aldığına dua etsin o şerefsiz küçük kafalı egoist kuş... kartal alsaydı görürdü o zaman gününü...