Müzik dinlemek.
Sıcak havada soğuk su ile duş alıp ardından geceleyin balkonda kahve içmek, babaannemin bahçesindeki divana uzanıp cırcır böceklerini dinlemek olabilir hiç şüphesiz..
Uyumak. ölüm gibi bir şey işte ne bir kaygın ne bir telaşın oluyor, kafan çok rahat. Aceleyle veya kötü bi şekilde uyanmadıysam o his bir miktarcık daha devam ediyor…
görsel
canları sevmek, sevmek ve onlarla vakit geçirmek.
akşam işten gelmişim. o yorgunlukla yatağa uzandıgında mavi yumoş ile yıkanmış tertemiz çarşaflar.
Çalışmak... Çalışmak... Çalışmak.
Ayaklarımı sıcak suda bekletmek aşırı iyi hissettiriyor ve uykumu getiriyor.
Kuş sesi.

insana huzur veren seslerden biridir bence. ufakken şehir merkezinde de duyardım kuşların sesini özellikle sabah erken saatlerde. Şimdi duyamıyorum da göremiyorum da kuşları. Fırsat buldukça dağa ormana gider hayvanları duymaya, görmeye çalışırım. Kuşlar da ormanlarda varlar aslında, sadece insanlar nerede bulacağını bilmiyor. Ötücü kuşları sesinden tanıyabilirseniz hemen yerini bulabilirsiniz. Bıyıklı baştankara, tepeli toygar, ispinoz falan var bizim buralarda. Onları görmek çok değerli bir şey bulmak gibi hissettiriyor.
tam uçurumun kenarında yakaladım onu. gidiyordu az kalsın. tükenmiş bir haldeydi, mutluluğu uzaklarda aramamasını söyledim ona. dedi valla mı? kabaydı biraz, e yontarım onu ben. konuştuk uzun uzun. agzına bir parmak bal sürdüm, zehirliydi aslında o bal ama tatlı. sonra süt verip iyileştirdim onu. iki kere kurtarmış oldum onu. bana borçlu hissetti. artık kölemsin.