bugün

Gelen zamlardan sonra bırakacağım seni sigara diye haykırmaya iten olaydır.
Maltepe bile 11 tl ise yıkılsın minareler, açılsın meyhaneler.
görsel
Yetmez ama evet.

Akp ye verdiğiniz oylar hepimizin burnunda gelecek.
Anasının amında yansın o zamlar. Götüne girsin 10 luk paket. Hatta koli girsin. Siğarayı lük hale getirdiniz orospu çocukları! Anana yap o zammı anan bıraksın sigarayı.
ağbi ne garip memlekettiz anlamadım ben..

bu ülkede yıllardir iğneden ipliğe herşeye zam geldi kimsenin gıkı çıkmadi

ama sigaraya 3 lira zam olunca millet sinirden biribirini zikecek..
enflasyonu sözde düşürmeye çalışanlar ötv zammıyla ne yapmaya çalışıyor ilginç. yıl sonuna kadar 6 milyar lira hazineye girecekmiş. halen daha bunun sağlıktan filan olduğunu düşünenler var. valla o kadar söylenmiş söz var o yüzden yeni bi şey ekleyemeyeceğim. zaten bu kadar sözden sonra halen daha durumumuzu görmeden andavalca yorum yapanların allah bin belasını versin.
tütüne döndürmüştür.

karillas* saran kadıköy kızlarından olmamak adına yıllarca direndim, 3 lira fazla harcarım, uğraşmam ve etiket olmam diyordum. fakat elimizde sara sara gidiyoruz şimdi.
Son zam olayını şirketler yapmıştır ama muhtemelen devletleri bunları öpüyorsa bizde öperiz diyerek zam yapmıştır yoksa ben ilk defa duydum şirketin zam yaptığını.
desteklediğimiz zamdır. ne kadar pahalı olursa bağımlılık biter. artık kimse alamaz.
şimdi herkes gidiyo bi tane nargile takımı alıyo 100 liraya. Sonra biyerden tütün bulup alın kilosu 120 tl felan. Oturun sabah akşam için. Sigaradan ucuza gelir.
2020 ye kadar geleceğinden hiç kuşkumuz kalmamıştır. Ülkenin içinde bulunduğu durumdan bir an önce kurtarmak gibi bir amaç gütmek yerine zamla bir şeyleri düzeltebileceklerine inanıyorlar. Yazık!
en son gelen zam ile birlikte insanları tütün sarmaya iten olaydır. zam yaparak sigara tüketiminin azalacağını düşünen yetkililer aslında kaçakçılığın önünü biraz daha açmış oldu. ülkemin hemen hemen her ilinde el altından satılan kaçak sigaralar, artık van'da olduğu gibi sokaklarda tablalarda satılmaya başlanacak.

kaçak winston soft'u tavsiye ederim. tekelden daha iyi
yenisi yolda olan zamdır.
görsel
Yeni zamlar yolda
2020 de s.kmedikleri
Neremiz kalıcak bakalım ...
görsel
minimum zamlarla geçiştirilecek olaydır. sigara fiyatları avrupaya bakıldığı zaman hala çok ucuzdur.
Kacak sigara kullanımı artıracaktır
Bir samsun 2000 -20001 25 lira olucak aq...
Kacak sigara kullanmak şart oldu önceden
Kacak içiyordum bıraktım lakin bu zam gerçekleşirse
El altından koli koli
Malboro ları almaya başlayacağım...
ya Allah aşkına biri su zamları yapanları zksin.
Yaklaşıyor. Şu keşlere büyük geçir reis.
Avrupa ya göre hala ucuz diyenlere yarrrak ucuz amk diyoruz.

Almanya da Marlboro 5.5 euro

Türkiye de 18.5 lira

2500 euro maaş alan bir alman için 5.5 euro normal tabi biraz pahalı gelebilir ona çünkü 100 euro ya 2001 model opel corsa alıyor adam.

2500 lira maaş alan bir türkiyeli için 18.5 sikinti zaten burada 2001 model corsa ya 25 bin istiyorlar.

Ek: bu da yalanına sokuyumculara gelsin.

https://youtu.be/GR6zGVGUDds
tütün alıp için arkadaşlar, en iyisi. ister sararsınız, ister pipo ile içersiniz. üstelik ortamlarda tarzınız olmuş olur.
en yüksekten gelmesini temenni ettiğim zamdır açık ve net.
akp baktı ki sigara covid 19 dan koruyor haberleri çıkıyor dayıyor zammı. fırsatçılık budur.
Keşke daha cok olsa zıkkım için.

Atmosferi s.ktinz.
Sigaratör kardeşim ufak ufak bırakmaya bahane olsun bu zam. Fırsata çevir. Ya da iç, Vergisini nasılsa birileri cebellezi edip yolunu buluyor.