bugün

sigarasız kalan sigara bağımlısı kişinin yaşadığı, kafayı duvarlara vurmaya, açık bakkal aramaya sebep kriz türü.
bakalım bununla ilgili neler demişler;
(bkz: sigara degil sigarasizlik oldurur)
(bkz: sigara oldurur sigarasizlik surundurur)
genelde, gecenin bir körü, pakette sigaranın kalmadığı gerçeğinin fark edilmesiyle vuku bulan hadise. sigarasız kalan adam her şeyi yapabilir, krizi gelen kimseden uzak durulması gerekir..
krize karşı koymak için yapılabilecek en iyi şey uyumaya çalışmaktır ki hemen sabah olsun ve sigaraya kavuşulsun.
ıy bu ne biçim marka hayatta içmem bunu denildikten sonra elde başka kalmayınca o marka sigaranın içilmesine sebep olan hadisedir.
kriz anında madurun yanına yaklaşılmaması gereken an.
zorluk derecesi iradeye göre değişen imtihan şeklidir.
an itibariyle , oruç tutan bünyelerin içinde bulundugu durum. öldürmez süründürür. *
hatrınız geçen arkadaşı gece yarısı evinden 5 sokak aşağıdan caddeye çıkartıp üstüne birde açık dükkan aratıp, bulamadığında eve dönüp babasının paketinden çaldırıp aynı 5 sokak yukarı çıkmasını, getirip sizin kapınızın önüne koymasını, gece yarısı kapıya inip sigarayı alıp koşa koşa çıkıp içerken teşekkür bile etmeyi unutturacak krizin kendisidir. yinede dostlar sağolsundur.
Büyükbabanin evinde en az on senedir agzi acik dura bütün etkisini kaybetmis Maltepe sigarasindan iki tane birden icmeye kadar götürtebilme etkisine sahip krizdir.
yanınızda sigara içtiğinizi bilmeyen bir büyüğünüzle aşılmaya çalışılması gereken kriz. ancak böyle bırakılır bu meret. vücudunuzun bangır bangır nikotin al nikotin al diye bağırmasına ömür boyu fırsat vermemeniz için atlatılması gereken krizdir.
an itibariyle maruz kaldığım durumdur, hiç güzel değildir, beyninin çalı$madığını hissedebilirsin, konu$asın bile gelmez, o ağız sigarayı görmeden açılmayacaktır sanki. *
sigarayı bıraktıktan sonraki ay içinde de defalarca gelir bu kriz...
belirli aralıklarla nikotin alımına alışan bünye, uzun süre içilmeyince coşar, buna sigara krizi denir. ayrıca sigara bittiyse ve saat, durum, konum nedeniyle uzun süre bakkala gidilemeyecekse de psikolojik olarak sigara krizine girilebilir.
sigaranız olmadığını bildiğiniz her an, kafanızın içinde bağıran o hain sesi kesmek için kafanızı duvarlara vurduğunuz durumdur.
Konuyu ben açmama rağmen entry'min dilbilgisi kurallarından dolayı onaylanmamasıdır. Bunun üzerine sigara yakma ihtiyacıdır.
unutmak için kendinizi buzdolabının karşısında bulduğunuz durum. sürekli ağzınızı bişeylerle meşgul etme içgüdüsüdür.
beyin uyuşmasına, yüzünde yanma hissetmene ve elinin titremesi gibi etkileri görülür.
-yalan?
-yok lan valla yalan değil bizzat yaşadım.
baş ağrısının öldürebileceği krizdir. yakılan sigara tek ilaçtır.
hiç bir koşulda teğet geçmeyecek olan krizdir. yarar geçer beyninizi, sigara yakana kadar kendinize gelemezsiniz.
ramazanda, gün içinde, üç beş kere işi bırakmanıza, beş altı kez kardeşinizi boğma girişimlerine ve onlarca kez başladığınız güne lanet etmenize yol açan krizdir.
ben de şuan nüks eden durumdur. eğer kuzeniniz bir yan apartmanda oturuyorsa ve onda sigara olduğunu biliyorsanız, bir cep telefonu bir 10k mesaj hakkı yetiyor.

hemen: "lan 1 dal sigara atsana unuttum almayı acayip krize girdim şuan" diye mesaj çekilir.
önce biraz atar yapar: "ya git orcan uyuyorum"
hemen ardından(gitgide büyüyen kriz): "ulan 1 dal sigara amk borcum olsun yarın veririm. hadi cıktım dışarıya" mesajı atılır ve o soğuğa rağmen çıkıp sigara atmasını beklersin kuzenin.

ama herşeyden önemlisi o "1 dal" sigara şuan çok çok değerli bir şeydir.
onu sindire sindire içersin, yaşaya yaşaya...
çok büyük krizdir.
eğer sigaranız ve paranız yoksa boka sürülmüşcesine berbat bir tadı olan tütün içmenize sebep olur.

evet amına koyim içeceğim başka yolu yok. o tütünü neye sürdüler bilmiyorum ama resmen dellendim ulan!
yaz ayındaki susuzluğun dibindeki insanın suyu bulduğundki kanarak içmesi nasılsa sigara tiryakisi içinde bulduğunda kana kana içilmesine sebeb olan krizdir.
içinde bulunduğum durum ama dayancam arkadaş.