bugün

samsung'un her zaman ki zerafeti. incecik, wave 2 ve galaxy s göre çok ısınmayan bir telefon.
samsung galaxy s serisinin yeni modeli.
1.700 - 1.800 tl arası. nerdeyse yok yok, lakin pahalı.
sony ericsson xperia arc ile karşılaştırılabilecek telefon...

se arc a karşı artıları olduğu gibi eksileri de vardır...işyerimdeki arkadaşda sgs2 bende se arc var...

yaptığım gözlemlere göre:

1-sgs2 nin ekranı ve renkleri asla doğal değil...çok parlak mı evet ama bu doğal bir parlaklık değil....evdeki ufak çocuk televizyonun renklerini patlatıncaya kadar açar ya, bu telefonun da renkleri öyle..

se arc ın ekranı muhteşem doğallıkta...sony mobile bravia engine motoru işini mükemmel yapıyor.

2-sgs2 de bitmek bilmeyen wifi sorunları var arc da yok..cillop gibi bağlanıyor.

3- se arc daki exmor r gece çekim teknolojisi karanlıkta innılmaz fotoğraf çekebilmenize olanak sağlıyor.

4- sgs2 nin işlemcisi 1.2 ghz se arc ın 1 ghz fakat ben arada olağanüstü hız farkı görmedim...eşit denilebilir.ayrıca se arc da oc yapılarak 1.86 ghz ve hatta daha fazla işlemci hızına ulaşılabiliyor.

5- se arc bence şuanda piyasadaki en estetik telefondur.

sgs2 nin artıları;

1- çift çekirdek..fakat uygulamada bir artısı yok şu an için.
2- 1 gb ram.. se arc ın 320 mb ramı komik.

bence alınası telefon se arc tır ama zevkler ve beklentilere saygımız var tabi.
aylardır aklımı kurcalayan htc mi, iphone mu yoksa galaxy s2 mi sorununa az çok yanıt vermiş bir telefon, pardon, telefon özelliği olan bir bilgisayar diyeyim.

evet bence telefon değil yani bu, adamlar yapmış, hadi konuşsunlar bari diyip telefon özelliği koymuşlar. fiyat olarak baktığımda da 1300 liraya bile bulunabilecek bir telefon gibi.

henüz kullanma şansım olmadı ama ilk fırsatta deneyip, içimdeki merakı giderdikten sonra imkan bulursam alacağım.

benim gibi browser ve kamera'ya çok önem veriyorsanız youtube'daki browser ve kamera kıyaslamalarına bakın, her telefon için yapmışlar zaten. gerekli bilgiyi alırsınız.
soru: warwick

--spoiler--
(#12277864)selamlar, entrylerinizi okudum da ben de sgs2 almayı düşünüyorum, özellikle browser olayına dikkat etmiştim ve gördüğüm kadarıyla iphone'dan hızlı açıyor testlerde. lakin bazı kişiler wifi sorunu falan demiş, bir de rootlamadan applicationlarda sıkıntı oluyormuş ve bu android updateleri hakkında bilgi verebilir misiniz? update yapmazsak ne olur yapınca neden, nasıl sorunlar çıkıyor? teşekkür ederim şimdiden.
--spoiler--

cevap:

1. wifi'ın wpa-tsk şifrelemesinde olması lazım. wep problem çıkarabiliyor.

2. rootlamadan gayet app yüklersin ama rootladığında sistemle daha doğrudan ilişkili uygulamalar çalışabilir. marketteki 20 uygulamaldan 1i root ister diyebilirim.

3.updateler kies aracılığıyla oluyor, ya da deneyimli kullanıcıysan 'download mode'a alıp da yapabiliyorsun. kies'i beklesen de olur yani aynı şey.

4. update yapmazsan pek sorun çıkmaz, sadece genel olarak updateler performans ve pil ömrü artırma odaklı, tavsiye edilir. 2.3.3 kullanma sadece *

bunu da başlık altına yazıyorum.
abisi varken sözü edilmeyecek olandır.

(bkz: samsung galaxy note)
iphone 4s'e gelişine vurmuş mükemmel cihaz.

(bkz: iphone 4s vs samsung galaxy s2)
10 milyon satmış telefon.
iphone 4s'in eline testlerde eline vermiş telefondur. param olsa alırım.
bir samsung teknisyeni olarak diyebilirim ki geçerli bi cihaz alın kullanın arkadaşım fazla ibini dibini araştırmayın bizide uğraştırmayın.
mübarek pad.
4s ile kapışabilecek tek telefon.yinede şu an alınacak bir telefon değil bundan bir kaç yıl sonra
fiyatı 650-600 tl ye kadar düşebilecek bir telefon.
onlar selpak değil fil tarzında ele alırsakkk,
bunlar telefon değil, mini mini laptopsal telefonsal bilgisayar gibi bir şey demek lazım.
çok çoooookkk kapsamlı.
android 4.0 ice cream sandwich gelecek telefonlardan biri. yüksek işlemci ve gpu isteyeceği için piyasadaki çoğu telefona gelmemesi planlanıyor ancak samsung galaxy s2 zamanının biraz ötesinde telefon olduğu için android 4.0'ın geleceği kesindir.
insanların pili çabuk bitiyor diye ağladığı sızlandığı akıllı telefonların kralı.

arkadaş şimdi şunu sorayım, sadece pil ile laptopınız ne kadar süre açık kalıyor? wifi + oyun + yazışma yaptığınızı düşünün bütün gün? 1.5 saat? mükemmel bir pil varsa 2 saat?

şimdi sorayım size bu alet laptopların yaptığı neyi yapamıyor? asphalt 6'yı açın oynayın görüntü kalitesini görün. çift çekirdek işlemci, amoled plus ekran var ve ekran parlaklığını süper açtığınız an görürsünüz ne kadar güç gerektiğini.

ben bu telefonu sabah saat 8'de şarjdan çekiyorum ve akşam 11 civarı bazen 12 civarı takıyorum. kullanımım ise şu şekilde, 3g açık bütün gün okuldayken, gps navigasyon kullanmadığım için kapalı *, bluetooth kullanım olmadığı sürece kapalı. oyun 1 saat civarı oynuyorum totalde, aralarda elime aldığım zamanlar. mesaj zaten her 10 dk 1 en kötü ihtimalle atılıyor. facebook + twitter sürekli açık. ekran parlaklığım orta seviyede, eve geldiğim zaman kısıyorum çünkü evin aydınlığı yetiyor rahat kullanmama. sabah sokağa çıkınca parlaklığı biraz daha açıyorum güneşten yansımasın diye. onun dışında görev yöneticisinden kullanmadığım programları kapatıyorum ve onun dışında arka planda çalışan programları da hafıza sil diyerek kapatıyorum. alarmından sesli komuta kadar alakasız program açık olabiliyor. task killer kullanan var ama o da ince ayar çekmezseniz gerekli programları da kapatıyor, manuel takılmak daha mantıklı diyorum.

sonuç olarak telefona bok atmayın, çünkü telefon değil bilgisayar bu arkadaş. 1650 mah batarya ile çok güzel işler çıkartıyor. 2 batarya taşıyan var yanında, ya da arabada iken şarja takıp kullanan. bunlar en kötü ihtimal senaryo çözümleri. ama çift çekirdekli bir telefondan da 3 gün şarj bitmemesi olayını beklemeyin. mantarlıktır bu.
kullanıcısı olmadığım bir telefondur ama her hangi bir alışveriş sitesinde iphone ile karşılaştırma sepetine eklendiğinde sepetin bile götüyle güldüğü derecede iphone fark atan cihazdır.
iphone katili, apple store deki tanesi 1 $ olan bütün ürünleri bedavaya indirebiliyor ama hala türkçe karakter yok. ulan 1800 tl verip bilgisayardan daha iyi telefon alıyoruz. hala "canimiz sikiliyor". ayıp be.
başarılı telefondur kullanımı kolay, hızlı ve hazlıdır.
çoğu gencin evindeki bilgisayardan daha iyi sisteme sahip olan telefon.
Başka bir entrymde de belirttiğim üzere zenginlik belirtisi olarak görülmesi gereken lakin bu konuda iphone'un gölgesinde kalmış telefon. 1700-1800 lira amına koyim, nabıyonuz siz? Hani abd kapitalistti, cüce piçler!
hayal etmediklerinizi bile önünüze getiren muhteşem telefon.
an itibariyle kies üzerinden 2.3.5 güncellemesini resmi olarak alabilen cihazdır.
Bir iphone 4 değil.
2.3.5 güncellemesi çıkmıştır. ayrıntılar için: http://android-merkezi.bl...-galaxy-s-2-icin-235.html
2.3.5 güncelleştirmesini kurduktan sonra bariz bir şekilde pil tasarrufu gösteren alet. Bugün saat 1 civarı kurdum ve şarjım tamamen doluydu. ilk 5 saatte sadece 2 telefon görüşmesi yaptım ve 10 küsür mesaj çektim, sonuç olatak şarjım %92 civarındaydı. bu kadarıni beklemiyordum açıkçası.

Not: entry samsung galaxy s2 ile girilmiştir şarj şu an %42dir.