bugün

Samsung'un çift çekirdekli telefonu. 1ghz işlemci, 4.3 inch super amoled plus ekranı, hdmi çıkışı, 8Mp xenon flaşlı kamerası, 1gb ram, 16 ve 32 gb hafıza, 8.49mm kalınlık( piyasadaki en ince smarthphone), bLuetooth 3.0, android 2.3 işletim sistemi, full HD video kayıt.

Daha Allahtan belasını istemeyenler için güzel telefon.

http://www.engadget.com/2...-tab-ii-confirmed-for-mw/
görsel
samsung galaxy yi almama nedenim olan "arkasında flaşı yok , bu devirde flaşsız telefon olmaz aga" bahanemi çürütmüş. üstüne birde 4.3 inçlik ekranıyla htc alma konusunda beni tereddütlere düşürmüş olan , tam olarak aradığım , kusursuz görünen telefon.

detaylı incelemeler bekliyoruz.
bir falsosu çıkmaz ise "en iyi" si budur arkadaş.
beyler, dünyanın en iyi telefonu şu an bu.

amazon.de'deki fiyatı 550 euro. imkanı olanlar alıp getirip kaydını yaptırsın. ben düşünüyorum.

iphone 5 falan demeyin sakın. ios diyenler zaten bırakıp gitsin bu işleri. android ios'a her geçen gün takıyor.
uludağ sözlük'te bu kadar az ilgi görmüş olmasına şaşırdığım, hayallerimi süsleyen, donanımsal olarak piyasadaki her telefona gangbang anal rape çekebilecek kadar fantastik olan hayvanoğlu.

Ben bir telefon aldığım zaman onun özelliklerini sonuna kadar sömüren biriyim ve sırf bu nedenden ötürü telefonum olacak aletin olabildiğince fazla özelliğe sahip olmasını isterim. Bu telefon da bu ihtiyacımı karşılayabilecek yegane alet, çok ciddi söylüyorum.

Özellikleri cidden muazzam. 1080p video kaydı(8 mp xenon flaşlı kamera), super amoled plus ekran, android işletim sistemi ve hızlı bir browsing performansı ise benim en çok dikkatimi çeken özellikler. HDMI ve USB çıkışını, en ince smartphone olmasını, 4.3 inch gibi hayvani bir ekranı barındırmasını, 16/32 gb'lık hafıza kartı ile gelmesini ve 1 gb'lık ram'e sahip olmasını saymadım bile. *
Yeterli paraya sahip olduğumda bu telefonu kesinlikle alacağım ama merak ettiğim birkaç var.

Android, ios kadar stabil çalışıyor mu? Yani çökme, uygulama uyumsuzluğu gibi sıkıntılar çeker miyim?

Telefonun şarjı ne kadar dayanıyor? Günde bir kaç kere şarj etmem gerekirse kafayı yerim lan.

Ve son olarak; telefonun mp3 player olarak performansı nasıl? Ses kaliteli mi? Bas ve tiz dengesi iyi mi?

Bu soruların cevapları herhangi bir olumsuzluk içermiyorsa bu aleti kesinlikle alacağım.
Motorola atrix 4g nin elini öpen cihazlardan biri.
birincisini kullanma onuruna erişemediğimiz süpersonic alet.
Türkiyeye gelsede galaxy s biraz daha ucuzlasa ve alsam diye hayal kurduğum telefon mu bilgisayar mı ne olduğu belli olmayan teknoloji harikası. Bunu alıp galaxy s ini satacaklara selamlar ;)
darty'de 1699 tl ile satışına başlanmıştır.
iphone 5'ten daha iyi bir cihaz. *
(bkz: i phone killer)
iphone ve ipod işlemcilerini üreten samsung aynı zamanda apple'ın mobil pazardaki en büyük rakibi. belki bir iki yıl önce htc, motorola gibi görünüyordu ama androin os'u en iyi optimize eden ve özelleştiren şirket şuan için samsung ve bu telefon gerçekten bir çok bilgisayardan hızlı yok böyle bişi. biraz fiyatı düşünce alayım diyorum sonra samsung daha iyisini yapıyor alamıyorum. galaxy ı'de de böyle olduydu.

edit: imla
bursa'da turkcell bayilerinde bulunup da medimarkt bimeks vs salak yerlerde olmayan telefon.
--spoiler--
samsung galaxy s ii’de oynanan oyunun görüntüsünü hdmi kablosu yardımıyla harici bir ekrana yansıtabilir ve bu süper telefonu bir oyun konsolu hâline dönüştürebilirsiniz.
--spoiler--

http://www.teknoblog.com/...-oyun-deneyimi-video.html
şuanda çıkmış olan (türkiye'de) en iyi telefondur. super amoled plus ekran mı dersin, 8 mp led flashlı kamera mı dersin, 1.2 ghz işlemci mi dersin, 1080p video mu dersin. ben başka birşey diyemem.
çoğu -bilgisayardan- daha iyi olan telefon.

gerçekten çok iyi. keşke dedirtmez...
Web sayfalarini pcden daha hizli yukleyen tablet. telefon olmak bu cihazin bir ek oZElligi. ilk izlenimime gore 8 saattir catir catir wifi kullanmama ragmen pili %30 civarinda. sarj ettikce acilacaktir. telefonun tek eksigi android market appstore a gore biraz uyduruk kaciyor. bu entryi de sgs2den girdim.
daha bir kaç gün önce, htc sensation almaya karar vermiştim; ama internette biraz araştırınca, bu manyağın en hızlı telefon olduğunu
gördüm. üstelik, diğer özellikleri htc ile aynı.
hakkında kısa bir bilginlendirme: şöyle ki white beard arkadaşımız bana şu soruları sordu:

white beard:

(#12277864)
mrb birkaç sorum olucaktı.
1-android markete root falan etmeden girebiliyormusun?
2-türkiye garantili bir cihaz mı?
3-çok ısınıyor deniyor doğrumu?
4-pili çabuk bitiyormuş doğrumu?
5-takılmalar falan varmı? resetleme yapman gerektimi?

jimmy the pro:

1. evet, free uygulamalar görünüyo sadece ama zaten ücretliyle işim yok.
2. evet 2 yıl garantili
3. yalan, ioscilerin bok atması, elin terler de ısı hissedersin ya plastik yüzeyde işte o kadar. cayır cayır bişey değil.
4. pil 1 günlük hayvan gibi kullanıma, sömürmeye dayanıklı. yatmadan önce şarja takman gerekiyo.
5. hiç takılma olmadı 2 gündür. aksine aşırı hızlı makine, indirdiğin anda uygulamaları kuruyo vs. ios'den daha sorunsuz.

umarım birilerinin işine yarar.
yazlıktaki modemime bağlanamamaktadır. hayır hocam şuan o modeme laptopla bağlanıp yazıyorum. alacağın olsun samsung.

edü-1: 2.3.2'den 2.3.3'e yükselttiğimde başladı bu problem. Şimdi 2.3.4 çıkmış olup yükseltme yapma zamanım.

edü-2: 2.3.4'te de geçmedi problem ama belki de modem uyduruk olduğu içindir. kodumun exper'inin web sitesinde kurulum programı bile adam gibi bulunmuyor. liseyim.x.com falan gibi enteresan adlı bi sitede bulmuştum resmi sitedeki dosyaları da. muhtemelen mobil cihazların bağlanmasında bi bokluk çıkarıyo.

ha bir de 2.3.3 uzak durun. galeri falan bile açılmıyodu adam gibi yani.
belli başlı problemleri olan bir cihaz.
her ne kadar apple ve onun ios undan tiksinsemde iphone 4 ile bu cihaz arasında kaldım samsung un bu sorunları yüzünden.

1-update sorunları. cihazın sürümünü arttırınca sorunları da artıyor. paso takılma yapıyormuş vs.
2-wi fi sorunu. bağlanmak zor. çekim gücü yetersiz gibi.
3-batarya sorunu. şarj ı yavaş doluyor ve hatta bazı durumlarda hiç dolmuyor.arka planda açık bir program unutursanız şarja koyduğunuz telefonu şarjı azalmış olarak bulabiliyorsunuz.
4-batarya sorunu update ile çözülüyor ama update yapıncada madde 1 e dönüyoruz.

edit: yeni bir sorun daha buldum.

5-kamera da pembe spot sorunu. özellikle beyaz arka planlı bir resim de belirgenleşen bu durum. resimde hayvan gibi bir pembe leke nin oluşması vakasıdır.

anlaşılan iphone gibi , ondada bir tomar sorun vardı. ilk parti mallarda bulunan bu hataların hepsi yeni partilerde düzeltilmişti.
Yaklaşık 6 aydır takip ettiğim ve 2 hafta önce almamın nasip olduğu cep uçağıdır. Almadan önce internette yazılan hatta sözlükte bile geçen birçok eleştire rağmen bahsedilen sorunların hiç birini yaşamadım.

Şarj konusunda en iyi cihaz olan blackberry kadar şarjı gidiyor bu cihazın. Öncelikle cihazı root yapmanız lazım ondan sonra arka planda gereksiz çalışan programları iptal edeceksiniz sonra gerekli ekran ve bildirim ayarları ile kies'te gelen güncellemeyi kurmak ve Titanium back up pro eşliğinde kullanmak gerekli.

Ben günlük oratalama 2 saat konuşuyorum, 3 mail hesabım aktif 2 hesapta push mail ile aktif diğer hesap her saat başı senkron yapıyor. facebook, twitter, google plus ve whatsapp messenger anlık bildirim açık yaklaşık 18-24 saat ciharı şarjım dayanıyor. ( Dışarıdayken ihtiyacım olmadığı sürece bağlantı modum 2G lazım olursa 3G açıyorum onun haricinde akşamları evde sürekli Wifi aktif) Wifi konusunda blackberry'de bağlantı sorunları yaşıyordum ancak Galaxy S 2'de daha hiç yaşamadım hatta wifi aktif ettiğimde blackberry'de 1dk civarında sürerdi bağlantı Galaxy s2 20sn civarında bağlanıyor ve ağları çok hızlı yakalıyor.

5 yıldır Blackberry kullanırdım hatta iki tane blackberry'e sahiptim ancak şimdi bir tane android yetiyor. Hala Torch 9800 cihazımı yanımdan ayırmıyorum ama Galaxy S2 alında onun şarj süreside baya arttı, Artık 36 saat pili dayanıyor.

Bence düşünen varsa bilinçli kullanacaksa gerçekten harika bir cihaz. Ama ben teferrüattan anlamam ayar yapmayla uğraşmam derseniz hiç almayın.

Düzeltme: imla.
darty mağazasında denemeye kapalı cihaz. neymiş efendim peynir ekmek gibi satılıyormuş o yüzden teşhir ürünü yapamayacaklarmış. sokarım sizin gibi teknoloji merkezine, daha da olsa alışveriş yapmam.

ayrıca, yok böyle bir cihaz.

şu cihaza 34 yorum uludağ sözlük için bir kayıptır bence.
fanboylar haz etmese de itiraf etmek gerekir ki samsung galaxy s2 gelmis gecmis en iyi telefondur. bu kadar acik net söylüyorum. *
gelmiş geçmiş en iyi telefon durumundadır.

kurcalayıp inceledikten sonra iphone 4 ü verip bu aleti aldım. şimdi daha özgür hissediyorum *
cep telefonu olayını aşmış smarttphone...

mini tablet olarak da kullanabilirsiniz, fotoğraf makinesi de olarak kullanabilirsiniz. o kadar ki arada telefon olduğunu bile unutuyorsunuz. süper hızlı bir alet. bir kere bile takıldığı ya da aksadığı olmadı. wirelesi de iyi çekiyor. şarjdayken ısınma yapabilir evet ama bir amd işlemcisi gibi haşlamaz vücudu. o kadar güzel ki bozarım diye korktuğumdan kullanırken ileri gidemiyorum. gerek uygulama olsun gerekdonanım olsun iphone'yi havada karada döver...