bugün

entry'ler (1324)

20 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz

götünün kılları pişmaniye dönmüş, emekli kuyruğunda birini gördüm.

ahan da bu görsel

mount and blade 2 bannerlord

oyuna 258 saati gömmüş biri olarak söyleyemeliyim ki!

Son gelen 1.4.2 güncellemesiyle bir çok geliştirme, güzelleştirme yapıldı. Lakin hala oyunun içerisinde olmasını çok istediğim ve gerçekten gerekli olan bir kaç mod güncellenmediği için bu yeni versiyonu oynamadım. Bu bahsettiğim modlar Defection Overhul, Better Time ve Telepathy modları. Umarım mod geliştiricileri en kısa zamanda bu modları yeni sürüme uygun hale getirirler de bende kaldığım yerden devam ederim.

ilk serimi yaklaşık 70 lord yanımdayken bitirdim. Bitirmek derken alınacak bir kale dahi kalmadı. Yani kısacası Kalradya'nın tek hakimi oldum. Oyunda gerçek manada bu hakimiyet hissini yaşıyorsunuz. Warband'a kıyasla grafikleri çok çok üstün, böyle olunca da gerçekten çok keyif veriyor.

Oyunu önce Epic'den sonra da steam'den almak zorunda kaldım. Bilgisayar aşırı kasıldığı için ayrıca Geforce Now üyeliği de aldım. Burada da gecikme sorunu yaşadığım için 69TL'lik internet paketimi yükseltip 130 TL'lik internet paketine geçtim. Gecikme sorunları ve geforce now'da mod yüklenemdiği için bilgisayarımı tamamen yenilemek zorunda kaldım. Anakart, işlemci, ram takviyesi gibi..

Kısacası bu oyuna çok para döktüm. Helali hoş olsun bi nevi destekte oldum.

Alınır mı derseniz : gözü kapalı! ama almadan önce bilgisayar gereksinimlerine bir bakın.

rusya nın corona virüs aşısını bulması

Bu haberden sonra ülkemizde vaka sayısı artacaktır. Nasılsa aşı bulundu düşüncesiyle daha bi rahat olacaktır bu millet çünkü. Vaka! “Genlerimiz nedeniyle virüse doğuştan bağışıklığımız var” yalanına inanan insanlarla çok tartıştım.

Allah sonumuzu hayretsin!

buildbox

kod bilgisi gerekmeden oyun tasarlanabilen bir oyun motoru. Oyun içerisindeki template'leri kullanarak kısa bir sürede oyun yapabiliyorsunuz. android, IOS, web ve exe olarak export edebiliyorsunuz.

ama işte ücretli..

başlangıç paketi 15$. tabi bu pakette kısıtlamalar mevcut. Kısıtlama olmadan kullanmak istiyorsanız 99$ ödemelisiniz veya bilinen yöntemlere başvurabilirsiniz..

eve online

oyun mekaniklerini kavradıktan sonra artık hiç bir uzay oyunu oynamayacağınız uzay simulasyonu. Oyunda o kadar çok ayrıntı varken bazen kendinizi gerizekalı gibi hissederseniz.

Oyundaki tüm materyaller oyuncu üretimidir. En büyük gemisinden (titan) en küçük mermisine kadar.

Para kazanmak için oyunda bir çok meslek türü mevcuttur. Mining (Madencilik), Exploration (Hacking), Trade (Ticaret). Yok arkadaş ben hem gemi patlatıp hem de para kazanacağım dersenizde sizi ajan görevlerine alabiliriz. Level 1 görevleri çok kazandırmasa da 3 ve 4. seviyeye geldikten sonra güzel paralar kazanabilirsiniz.

Oyunda High Security, Low Security ve Null Security olmak üzere üç tür güvenlik bölgesi vardır. H-Sec diğerlerine göre daha güvenlidir ancak burada kazanacağınız para miktarı daha azdır. Yani risk ne kadar fazla olursa kazancınızda ona göre artar.

Sayfalarca anlatsam yine de bitiremem. PM ile irtibata geçerseniz oynanışı konusunda yardımcı olurum.

iyi günler efenim...

dinler hiç ortaya çıkmasaydı

fıtrat gereği herhangi bir şeye tapma gereksinimi duyulurdu. Bu fıtratın yanında az biraz da zeki olan insan yine Allah'ı bulur ve ona tapardı.

arakan

her ne sebeple olursa olsun arakanda yaşayan insanlara yapılan bu zulüm için kimse kalkıp da "onlar da bunu haketmişler, çünkü dedeleri zamanında isyan etmişler" gibi sikindirik bir bahane ile myanmar'ı haklı gösteremez.

görsel

Bunun suçu günahı nedir ? Atalarının zamanında isyan etmeleri mi ? Bağımsızlıklarını istemeleri mi ?

Eğer yapılan bu zulme "oh olsun, haketmişler" diyosanız sizin vicdanınızı s*keyim.

moral bozukluğuna iyi gelen şeyler

apar topar acile götürülen çocuğa yapılan tahlil sonuçlarının iyi çıkması.

atatürk ün sürekli bira sigara ve rakı içmesi

içki sigara içerdi ama kimsenin malını mülkünü yiyip içmezdi. Kul hakkına girmezdi. Allahı ağzından düşürmeyip,namazdan kalkmayan, yetim hakkı yiyen, rüşvetin alasını alan bir soysuz değildi.

Ne ararsın Tanrı ile aramda?
Sen kimsin ki orucumu sorarsın? Hakikaten gözün yoksa haramda,
Başı açığa niye türban sorarsın

Rakı, şarap içiyorsam sana ne.
Yoksa sana bir zararım içerim. ikimiz de gelsek kıldan köprüye
Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim

anın görüntüsü

az kaldı *

görsel

hayatta başarılı olmak için yapılması gerekenler

ne iş yapıyorsa yapsın o işin en iyisi olmak için çaba sarf etmek.
hiç kimseyi hakir, hor görüp kibirlenmemek.
sahip oldukları için şükretmek, yetinmeyi bilmek.

bir defa gay ilişki yaşamak erkeği gay yapar mı

bu başlı başına bir araştırma konusudur.

da.. başlığın sahibi niye böyle bi konu açtı düşünmedim değil. hadi o bi bk yedi açtı da bugün niye hortladı bu konu ? alla alla..

kilo verme tüyoları

içmiyosanız sigaraya başlayın. bira hariç içkinin her türlüsünü alın. herşeyi kafaya takın, bol stres yapın. en boktan şeyleri büyütün. ve mutlu son. kanser olur verirsiniz fazla kilolarınızı.

en etkilisi budur.

ben bu yazıyı tanrı ya yazdım

notumu görür görmez acil dön bana, önemli.

laravel

aynı platformdaki codeigniter'i felç etmiş framework. öğrendikten sonra ne kadar kod ameleliği yapmışız diye hayıflandıran fw.

tavsiye : projelerinizi bir framework çatısı altında geliştirin (laravel, symfony, zend vs.) . ne kadar kolay, hızlı ve güvenli olduğunu göreceksiniz.

rakı içen bayan

kadın olması hasebiyle iki defa gavurdur. mürteddir. dinden çıkmıştır. recm edilmesi vaciptir, hatta farzdır.

şaka lan şaka kızmayın hemen. rakı içen erkek kadar normaldir, nası bi algı yaratmaya çalışıyosunuz anlamıyorum ki.

içerse içsin, afiyet olsun, bal olsun, şeker olsun, yarasın.

selectra

unutkanlık, dikkat dağınıklığı ve aşırı öfkelenme şikayetleriyle gittiğimde doktorumun ilk hafta yarım sonrasında tam önerdiği ilaç. (100 mg)

3-4 saat içinde etkisini anca gösteriyor. bende mide bulantısı yaptı ve kafamın üstüne fil oturuyormuş gibi hissettirdi. Çok uyku veriyor. gece 2-3 lere kadar oturuyodum şimdi uyuyacam ak .ikmişim programlamasını, tasarımını..

sırat köprüsü

yüce kitapta tek bir ayette bile geçmeyen, yıllardır müslümanları korkutmak için uydurulan, olmayan köprü.

Benim mantığım kabul etmiyor ne sıratı ne de kabir azabını. her ikisi de zaten Allah'ın gönderdiği kitapta yok. Allah'ı sanki kullarına azab etmek için yaratmış *bir cani gibi gösteren zihniyet ebesinin hımmını görecek elbet.

behzat ç

görsel

izle izle doyulmayan dizi. o kadar boktan dizi varken bunu kaldırdınız ya. üç nokta! *

edit : ha bu arada illustrator çizimi bana ait.

çatal bıçak kullanmak cehape zihniyetidir

başlığını açan kafa ile "matbaa gavur icadıdır, haramdur, zinhar yasaktur" diyerek osmanlıyı bilmem kaç yıl gerilere götüren kafa aynı kafadır.

Neuzubillah!