bugün

samsungun bu işi öğrendiğinin göstergesidir.
ABiSi iÇiN (bkz: SAMSUNG GALAXY NOTE 2)
tablet tadında; gerek dokunmatiği gerek sürati gerekse ekran çözünürlüğüyle oldukça başarılı bir görünüm sergileyen samsung ürünü.
dün akşam eve giderken vapurda bi elemanın elinde 5,3 inç devasa ekrana sahip bu ibne telefonu gorunce ağzım açık kaldı. ben de kendi çapımda mütevazi iphonumla oyun oynuyordum. birden bir soğukluk girdi canım telefonumla aramıza. ulan 5 de çıkmayacakmış zaten diye düşünürken kederlendim ufukta uzak diyarlara bakınarak.
türkiye'de satışa sunulacak 5.3 inç ekranlı yeni samsung telefon.
telefonun özellikleri:
*5.3 inç
*1.4 ghz işlemçi
*android 2.3 gingerbread işletim sistemi
*16 gb dahili hafıza.
satış fiyatı ise 2000-2200 tl aralığında olacak.
allah belalarını versin! güney kore'de 1 milyon adet sattı amına koyim daha türkiye'ye gelmedi. topsunuz lan!

bunu eksileyen mala: lan fakir! tr'ye lansmandan 3 ay sonra geldi bu telefon. *
işte kapitalizm böyle bir şey:
samsung'un önceki modellerine göre (galaxy, ace vs) ekranını büyültüp, işlemcisi hızlanan telefonun bataryasını geliştirmeyip, yeni piyasaya süren ürününü 2500mah batarya var diye çekici kılması. mevcut teknoloji ile bu batarya önceki modellere de uyarlanabilir fakat önemli silahı her zaman son hamleye bırakıyor bu ibneler.
sadece samsung için söylemiyorum zamanında nokia da yaptı. telefonun kasasını değiştirerek yeni ürünmüş gibi piyasaya sürdü. neticede apple, blackberry akabinde samsung, pastadan pay kapmaya çalışınca nokia, ericsson gibi şirketler pazar kaybetmeye başladılar.

yarak kafalılar hala eksileyin siz. sonra s3 ün rami az diye note 2 almaya da kalkarsınız.
tam bir canavar.
çok güzel bir alet öncelikle , türkcell bayinde inceleme fırsatı buldum , ekranı büyük ama kesinlikle zarif. hızlı sorunsuz , daş gibi alet.
akıllı cep telefonu-tablet arası karışımıyla kendini sevdiren cihaz. o kadar büyük kimse almaz diyordum, 1 milyon olmuş şimdiden.
piyasadaki en güçlü telefonlardan biri. oldukça başarılı olan stylus'u ile büyük işler başarıyor.
android işletim sistemiyle çalışan bir telefon.
Telefon için çok büyük, tablet için çok küçük olan enteresan bir buluş. Muhtemelen iş hayatındaki insanlara kolaylık olsun diye üretilmiş. Bu telefonu cepte taşıyan birini tanıyorum, ben bir s2 kullanıcısıyım ve böyle bir telefonu cepte taşımak bana bile "öh" dedirtiyor.
10.1 inç'lik sürümü çıkarsa çoluğu çocuğu satıp alacağım cihazdır. kalem destekli adam akıllı tablet bu piyasanın eksiği, samsung bununla turnayı gözünden vurabilir.
telefonumsu tablet veya tabletimsi telefon terimlerinin her ikisine de uyan. teknolojiyi sevenlerin mutlaka incelemesi gereken teknoloji harikasıdır.
2 milyon satış rakamını başarıyla deviren telefon.
http://teknohaberim.com/h...y-note-satmay-basard.html
samsung'un pembe takıntısıdan nasibi alan telefon. önce s2, sonra note.
büyüktür baya büyük. mübarek küçük bir tablettir sanki.
Yakında almayı düşündüğüm tablet ile telefon arası bir cihaz. Hele bir de ice cream sandwich güncellemesini alırsa tadından yenmez sanırım.

Edit: Kullanan, kullanmakta olan arkadaşlar cihaz ile ilgili bilgilendirme yapabilirlerse seviniriz.
samsung'un ürettiği cep uçağıdır kendisi. Galaxy S 2'den bile daha iyidir genel olarak şuan bundan daha akıllı bir telefon yoktur. ( Abartmıyorum hepsini fazlasıyla hak ediyor) BU büyük ekrana rağmen şarjı s2'ye göre daha uzun gidiyor.

Bir çok insan bu cihazın boyutuna takmış durumda ama koreli kardeşler zaten bu cihazın tablet ve telefon arası bir alet olduğu söylüyor. Benim gibi büyük parmaklarınız varsa bu cihaz sizin için biçilmiş kaftan.

Teknik olarak fazla anlatacak birşey yok. Ama 1.4ghz çift çekirdek işlemci ve 1GB Ram 'in ne kadar iyi olduğunu kısaca şu şekilde özetliyim; tarayıcıdan online bir dizi açın arka plana atın, üstüne Tunein radyo'da bir radyo yayını açın arka plana atın, overskreen ile ekranda birden fazla tarayıcı yükleyin ve internet sayfalarını açın, oyun açın arka plana atın, müzik çaları başlatın arka plana atın. Bunların hepsini bu cihaz çalıştırır ve gram kasılmaz.

Galaxy Note kullanımı gerçekten keyif veren bir telefon. Ben şahsen bu cihazı alırken şüphelerim vardı ama kullanmaya başladığımdan beri acayip memnunum. Artık yanımda not defteri bile taşımama gerek kalmadı, S-pen ile gerekli herşeyi telefona not alabiliyorum.

Ama herşey 4x4'lük değil mesela Samsung'un kronik wifi çekim zayıflığı Note'da da devam ediyor. Çok fazla dert edilecek birşey değil ama olmasa süper olur. Pop3 tabanlı bir mail kullanacaksanız Samsung'un mail uygulaması resmen kota düşmanıdır. 1GB lik paketi ilk haftada bitirebilirsiniz. (Adamın ocağına incir ağacını diker)çok fazla mail trafiğiniz varsa mailinizi gmail'e yönlendirip oradan kullanın veya k9- mail veya benzeri bir uygulama deneyin derim. ( ben gmail üstünden kullanıyorum)

Bir de bu ICS güncellemesi resmi oalrak geldiği zaman bu cihaz tadından yenmez. Hoş Samsung Note için ICS güncellemesi çıkarana kadar Google Android 5 Jelly Bean'ı bu senin 3. çeyreğinde çıkaracak.

Sonuç olarak; Boyut değil işlev önemli arkadaş derseniz bu cihaz aradığınız üründür.

Bir de keşke yurtdışından 1350TL ye satırıken biz de 2250TL'ye satılamasa. Devletimiz ve üretici aç gözlülük yapıp vatandaşı sömürmese.
teknoloji harikası olmasına rağmen, kulağınıza götürdüğünüzde telefonla değil de lcd monitörle konuşuyormuş hissi veren cihaz.
http://galaksiyenotumuzvar.com/
hala ics güncellemesi alamayan cihazdır. ulan samsung yapıyorsun bi alet sonra unutuyorsun ürettiğin şeyi yenisini üretiyorsun.
hayvan gibi satan cihaz. bu kadar satması ilginç aslında, çünkü tablet/telefon arası bir forma sahip ilk cihazdı ve tutulup tutulmayacağı belirsizdi. samsung yapınca oluyor demek ki.
5.3 inç ekranıyla telefondan çok uzak olan model. eline alıp kulağına götüren görmedim hiç de gölsem gülerim herhalde.
samsung'un uçak fobisi olanlara alternatif olarak ürettiği cep telefonudur. cihazı elime alıp kulağıma götürüyorum, ve bu durumdan çok memnunum. s2 modeli boyut olarak elime çok küçük geldiğinden bunu almak zorunda kaldım diyebilirim. *