bugün

turk sanat müziğinin güçlü seslerindendir
45'likleri;

1973
Bir sen kaldın içimde/ gündüzüm seninle gecem seninle

1974
benim ol/ iç deme boşuna
saymadım kaç yıl oldu/ o gece
duydum ki unutmuşsun/ silemezler gönlümden
artık gel ne olur/ o dudaklar
geceler/ açılan bir gül gibi
at kadehi elinden/ bak yeşil yeşil
kadehinde zehir olsa/ güller arasından
kabahat benim mi/ aşk olsun
yeşil gözlerinden muhabbet kaptım/ göz görmese belki gönül katlanır
söyleme bilmesinler/ çerkez kızı

1975
kemancı/ ne idim ne oldu halim
yine efkarlıyım/ biz ezelden böyleyiz

albümleri;

Muazzez Abacı ve Mustafa Sağyaşar (1974)
muazzez abacı - 1 (1974)
muazzez abacı - 2 (1974)
muazzez abacı - 3 (1974)
muazzez abacı - 4 (1975)
muazzez abacı söylüyor (1975)
Ölümsüz Eserlerle (1975)
dönüş (1977)
yasemen (1981)
muazzez abacı 83 (1983)
Çok Geceler Bekledim (1986)
Şakayık (1987)
Felek (1989)
Vurgun (1990)
Sensiz Olmadı (1991)
Efendim (1992)
Musikinin Altın Çağı Vol.1 (1993)
Musikinin Altın Çağı Vol.2 (1993)
Kar Yangınları (1994)
Güller Arasından (1994)
Tutkunum (1995)
Söyleme Bilmesinler (1996)
Cesaretim Var (1998)
Muazzez Abacı ve Zeki Müren Düet (1998)
Hükümlüyüm (2001)
bir mafya babasıyla beraber olan muhteşem yorumcudur.
türk sanat musıkisinin devlerinden biridir. şu sıralar piyasadaki magazin kirliliğinden mütevellit, kendini geri çekmiştir.
türk sanat müziğinin keyifle dinlenilmesini sağlayan iki dev isimden biri.

diğeri için;
(bkz: müzeyyen senar)
uzun zamandır hiç hareket edemeyen şarkıcı. nedeni de çok açık; hatıralar sarmış dört bir yanını.
keşke yeni bir albüm çıkarsa, şöyle boydan boya özenle seçilmiş bir türk sanat müziği seçkisinden oluşan, dedirten usta ses.
çok büyük sanatçıdır. Çok kaliteli yorumcudur. Sesi çok güzeldir. Ama ben dinlemem.
* devamlı safiye soyman'la karıştırdığım kişidir. büyük bir sanatçıdır. dinlerken haz verir.
türk sanat müziğinde top 3 deki yorumculardan biridir. sıralamamız gerekirse:
müzeyyen senar > bülent ersoy > muazzez abacı
(bkz: bir şarkısın sen)
üsküdarda oturur .
vurgun diye züper bir şarkısı da vardı. ha bu arada,

(bkz: muazzez abaci) (bkz: aramaya inanmak)
kendisine rakip olabilecek şahsın ismini açıklıyorum: bülent senar! cinsiyetini açıklayamıyorum kusura bakmayın.
ben dahil sözlük yazarlarının, bugün keşfettiği 40 yıllık yorumcu. ajdar, nihat doğan, ismail yk gibi pırlantalara sayfalarca entry girilmişken bu kadar büyük bir üstadın es geçilmiş olması hüzün verici...
bir kemancıyı tokatlamış, aklısıra aşağılamış alkollü iken sapıtan bir kadın.

daha ilginci kemancıyı aşağılarken sarf ettiği bir cümle: "böyle çalarsan böyle yerlerde çalarsın tabi" demiş haspam. sen nerede söylüyorsun kadın?
kemancı döverek eksi oy almıştır kendileri. "sanatçıyım" diyen kendini bi bok sanıyor.
usta filan olmayan sarkicidir. sanatci hic degildir.

- kendisine masumane bir soru soran genc bir kizin elinden mikrofonunu almis ve yere atmistir.
- konser sirasinda ses duzenini begenmedigi icin sorumlu kisiyi sahneye cagirmis ve cocugu seyircilerin onunde yerin dibine sokmustur, yuhlatmistir.
- kemanciyi herkesin icinde tokatlamistir.

bunlar benim bildiklerim, hatirladiklarim.

boyle "sanatci" istemiyoruz.
güçlü bir ses ama yaptıgı hatalardan dolayı kişilik ile ayrıma gitmiştir. kemancısına yaptıgı büyük ayıptır.
an itibari ile izlediğim haberlerde -cidden lan haberler- kemancısını tokatlıyor ardından kafasında kemanını kırıyor. savcılığa şikayet ediceksin bunu görür ebesinin amını -umarım-, havaya bak lan kimsin sen!
bizde davulcu,solocu yada vokalden arıza bi ses geldiğinde konseri durdurup kafaya gitar vurup göte baget ve pedal mı sokalım..göz göze gelir gülümseriz..nasıl bi terbiyesizlik lan bu böyle bu mu profesyonel sanatçılık..sen ne kadar sanatcıysan o kemancı da o kadar sanatcı..hiç mi bişey öğrenemediniz PAŞA'dan
vurgun adlı parçasıyla beni benden bir çok kere almış ama tekrar eski yerine koyamamış yorumcuların başındadır.
sahnede
sanki dar eteğinden bacaklarını açamıyormuş gibi küçük küçük adımlar atan ,
bir yere yetişecekmiş gibi anlamsızca hızlı hızlı yürüyüşler yapan tuhaf insan.

bir de sarhoşken sahnedeki kemancıyı dövmüştü bir aralar *
mafya babası sevgilisine gübenip bir çok kez gider yapmıştır doğrudur. dinlemesi güzeldir.
ille de vurgun.