bugün

denizden ilk çıktığı an iğrenç kokan bir canlı.
tadı turşuya benzeyen yiyecek. et gibi değildir kesinlikle tadı. bildiğin fıstık ezmesinin tadını turşu tadı gibi düşün. kıvamı fıstık ezmesi gibi tadı turşu gibi.
yerken zaman mevhumumu kaybettiğim über lezzet. Her midye açışımda başa sarıyor, ilk midyem olduğu hissine kapılıyorum. Birine tembihlemeden başına oturmak tehlikeli. Limon bir güzel boca edilmeli, tek seferde hüpletilmeli.
midyeler regl dönemi geçirdiği için yenmesi haram olduğu söylenir, biz sadece erkek olanları yiyoruz.
şuan da büyük bir afiyetle mideye indirdiğim, acılısını asla tavsiye etmediğim leziz yiyecek. ne yiyeceği lan ilaç ilaç. canı çekenler buyurabilirler. paylaşmak güzeldir.

http://imageshack.us/phot...y-images/43/pa136381.jpg/

on numara ya on numara.
gecenin bu saatinde şampiyon kokoreç'i ziyaret etmeme vesile olan şeydir.

ne yedim be.
an itibariyle 30 a yakınını mideye götürdüğüm süper lezzet.
adını görünce 'birini kaçırsam fidye yerine midye isterim ' sözünü hatırladığım yiyecek.
an itibariyle canım feci halde tavasını çekmiştir. hoştur, lezzetin adıdır, hele bir de tavası mübarektir vesselam...
an itibari ile içinden minicik bir inci çıkınca beni mutlu etmiş olan lezzetli canlıdır.
(bkz: Olsa da yesek !)
Başlığını gördüğümde ağzımı sulandıran yiyecek.

Açmayın şu başlıkları gece gece yahu *
insanların sevdiği bir çeşit yiyecek maddesidir.
canımın çektiğidir.
bira eşliğinde enfes giden deniz canlısı.
güzel bir yerde yapılırsa bir oturuşta en az 13-14 tane çok rahat yediğim ve bayıldığım yiyecek.

bunu ya çok seversiniz ya da "ıyyyy" diyip ağzınıza sürmezsiniz. ayrıca kokoreçle müthiş gider.
dolması limon sıkılmış haliyle yedikçe yeme arzusunu arttıran su canlısıdır.
(bkz: midye dolma)
30 tanesini bi oturuşta rahat rahat mideye indirdiğim mükemmel, doyurmayan, çerez gibi yiyecek. günahmış, harammış yerken insanın aklına bile gelmiyor. gelse bile salla gitsin, mutluluk aşılıyor bana. zorlanarak açacaksın onu sıkacaksın limonu, ohh mis. egenin gözünü seveyim yahu.
(bkz: kapat abi şu tepsiyi).
Az önce 50 tane birden yiyerek, mideme bayram yerini yaşattığım 'tadından yenmez' kabuklu deniz ürünü.
deniz, iyot ve ateşte midye kokusu, bir de akşam üstü çarşaf gibi deniz, deniz diyince bunları birlikte hatırlıyorum..
Bir tür deniz canlısıdır, arasına pilav konularak yenilebilir.
(bkz: olsa da yesek)* *
gaziemirde sürekli aynı adamdan alıyorum, ama ulan bunu yiyoruz ama temiz midir? zehirler mi? diye kendi kendime sormadan duramıyorum. iki arkadaş haftada bir iki kez otuz tane yiyoruz yanında tabii ki bira ile.
Balçovada yenilirse bir başka olur. Sıcak sıcak mutluluğa taşır.