bugün

entry'ler (2792)

kürdistan

telaffuz edilen kürdistan lafı; ıraktaki, suriyedeki, ya da irandaki değildir. kastedilen apapçık türkiyenin doğu ve güneydoğu bölgesindeki topraklara çökme planının adıdır kürdistan.

ıraktaki, iki körfez savaşı sonrası ancak kurulabilen bir aşiretler birliği ne devlettir ne de özerk bir yapıdır. devlet değildir, eyalettir ancak.

suriyedeki, iç savaşı fırsat bilip etrafı çevrilip başında iki peşmergeyle nöbet tutulan arazi de kürdistan değildir. sadece şimdilik türkiyenin suriyedeki terörist unsurlara yardımı dolayısıyla beşar esadın da cevaben oradaki birkaç aşirete bahşettiği topraklardır. zamanı gelince geri alınır. kendi ülkesindeki kürtlere kimlik ve dahi vatandaşlık vermeyen adam topraklarını bırakır mı hiç!

iranda zaten kürdistan adında bir eyalet vardır. ama dedim ya, onu da kürdistandan saymazlar. illa ki doğu ve güneydoğuyu almadan tatmin olmayacaklar. bunları tatmin etmenin yolunu iran devleti çok iyi buldu zamanında. pejak terör örgütünü darmadağın edip elebaşını da vinçle astı.

gelelim ülkemize. istedikleri haklar verildi, yanında birsürü tavizle birlikte hem de. batıda üç kişi yanyana yürüdümü dağıtan polis doğuda ortalığı ve yolları kendilerine keskin nişancılarla ateş açanlara bıraktı üstelik... yetmedi uçaklarda "kürtçe anons" istiyorlar.

zamanında "faşist tc biz türk olmadığımız halde bizi inkar edip asimile ediyor" diyenler şimdi o bölgede bulunan;

türkleri, zazaları, arapları, süryani ve ermenileri kürt nüfusu olarak gösterip o toprakları bir "kürt toprağı" olarak göstermeye çalışıyor. bu ne çelişkidir keke? bu ne yaman haksızlıktır kro? bu ne ibnem iştir maho!

berkin elvan selfiesi

(bkz: Salak ile avanak)

ilk kez sevgilisiyle buluşacaklara tavsiyeler

ilk kez sevgiliyle nasıl buluşulur diye sorduğum durum?

biri aydınlatsın hele!

gelin ve damadın dans ederken konuşması

evde kalmış erkeklerce merak edilen konuşmadır.

40 yıldan beri itinayla merak ederim. Sırf bunun için evlencem arkadaş. huzur evinde de olsam!

arap

şarkıları güzel ve kıvrak olan halk.

lan adamların alfabesini hem yıllarca kullan,
filmlerini, şarkılarını uyarlama adı altında çal,
kültürünü halen sömür (çocuklara ad olarak, eşyalara isim olarak, tarihini ortaklaştırarak)

bir de üstüne bu halkı aşağıla...

hayatı boyunca dünyaya; üretim, bilim, ve de kültür namına bir şey katamamış barbarların torunlarına da böyle aşağılık kompleksi davranışlar beklenir zaten...

günaydın

içten bir temennidir.

bu satırları okuyan herkese;

günaydın...

sözlük yazarlarının itirafları

çoğu psikolojik vaka için çocukluğuna inmek lazım derler ya;

benim çocukluğum bile kayıp oysa..

kız sanılan yazarın kadın çıkması

(bkz: kız mıdır kadın mıdır bilmem)

rıza babanın sevişirken kullanacağı cümleler

bu iş bu mutlaka hallolacak. sabaha kadar burdayım!

ermenistan türkiye den toprak istedi

ermenilere göre olasılıktır artık, heves değil...

baktılar parasını veren herkes toprak alıyor bu garibanlar da umutlandı yani...

sen üç günlük turiste ev, arazi, ya da toprak satarsan olacağı budur... bir de halkı kandırıyorlar. "e canım almanyada da fransada da türklerin mülkü var" diye. kimse de demiyor ki; lan yarrak kafalı onlar orada 30 yıl yaşamışlar, oturma izinleri var, vatandaşlıkları var. üç günlük turiste toprak mı satılır ulan cibilliyetini siktiğimin piçi! demiyor amk!

özetle ermenilere diyeceğim şu; parası neyse verin alın. beleşe olmaz. kusura bakmayın (!)

no woman no cry

alternatif bir çevirisi;

ağlamayana kadın yok!

eski sevgili

demin ingilizce mesajlaşıp iyi geceler dilediğim kişi.

türkçe anlaşamazdık hiç oysa. hayat garip kuşlar martılar falan...

sözlük yazarlarının itirafları

gözü açık kabus gördüm sanki demin. valla bak :s

kemal sunal

hayatımda 3 temmuz gününü ölümsüzleştiren eşşsiz şahsiyettir kendisi. o gün ilk işe başladığım gündü. ürkek havam henüz uyanmamışken radyodan kemal sunalın öldüğü haberi geldi. işyerindekiler yok yaa şakadır bir kere daha böyle olmuştu hatta salasını bile okumuşlardı gibi kabullenememenin savunmasını yapıyorlardı. ben de onlara inanmak istedim. ortaya koyduğum savla da inancımı kuvvetlendirdim. kemal sunal lan bu yani şaban. şaban ölür müymüş hiç! fakat heyhat. haber dibine kadar gerçekti. yaz sıcağının bunalımı bu haberle kavurmuştu yürekleri. o dönem rtük filmlerini 12'de göstermesini emrettiği için televizyondan meraklı köfteci filmini izlerken uyumuştum. an gibi hatırlıyorum atv vermişti ölmeden önceki cumartesi günüydü. o an garip bir pişmanlık güdüsü sarmıştı içimi. keşke filmi seyrederken uyumasaydım diye.

gün boyu radyoda çalan tüm şarkılar ona ithaf edilmişti. kıraç'ın 'gidiyorum buralardan tüm rüzgarlar senin olsun' şarkısı çalınca saklanarak ta olsa göz pınarlarımı serbest bırakmıştım yedi karanfilin ayyüzlüm melodisi eşliğinde...

ölüm o an somutlanmıştı gözümde. çünkü hep falanca veya filanca ölürdü ve çokta üzerinde durmazdım ölmüş işte herşeyin başı olduğu gibi sonu da olacaktı derdim bizi vurmayacağı düşüncesiyle. ama işte barıştan sonra şabanımızı da almıştı kara melek. o dönem iki sanrım vardı. ilki ünlü insanlar ünlüdür hep o yüzle kalır asla onlar ölmezdi . ama olmuştu işte. o hayatımızı kahkahaya boğan adam hepimizi can evimizden vurarak gitmişti. ikincisini de ölümünün şokuyla unuttum. her gidiş zamansızdı, ama kemal sunalın gidişi çok erkendi...

sözlük yazarlarının tespitleri

bazen insanı içine attığı şeyler öldürür..

gabriyel

umut bir hayalse biz o hayallere çok uzağız be dostum! dediğim dediğim uzun boylu, yakışıklı, anlayışlı, kendini hemen sevdiren kıymetli kişilik.

çok güzel hasletleri barındırıp, adam gibi adam olmak da yetmiyor bazen.. pamuk kalbine üZülmek yakışmıyor, hadi gülümse. inadına...

adalet ve kalkınma partisi

akp rüzgar nereye eserse oraya konan bir partidir. günü gelir liberal olur, günü gelir anayasanın kabulü için solcu olur, yeri gelir bayram değil seyran değil bu bayrak fetişizmi nerden gelir der, yeri gelir her yeri bayraklarla donatır der. der, der, der yani.

akp; bütün kavramları suistimal edip içlerini boşaltan bir partidir. bu uğurda bütün kutsalları kullanır sonra da fırlatıp atar...

yalan söyleyen kız

bunu da öyle bir masumiyete bürünüp söyler ki; yalanlarını anladığınızda meleklere küsersiniz...

habervaktim

ne kadar dar kafalı, embesil, zeka yoksunu var aDETA buraya yuvalanmış...

http://www.habervaktim.co...azar/60057/toma-name.html

lan tomaları, polis şiddetini öven mal! kaç yaşına gelmişsin hala devlete güvenilemeyeceğini anlayamamışsın amk!

bu sene devletin gözünde dostsun belki ama gün gelir kafa değişirse var ya, panzerlerin altında ezerler seni. laik cumhuriyet düzenini irticai faaliyetlerden yıkmaktan dolayı düşman ilan ederler...

ama görün bakın, olacak... bunların şatafatlı kibiri ilelebet sürmeyecek. bizlere terörist, anarşist deyip polis aşığı kesilenlere polis öyle coplar, öyle gazlar, öyle ilaçlı sular sıkacak ki allahlarını şaşırıp küfre düşecekler...

elbet sevinme sırası bize de gelecek... parayla değil sırayla!

atatürk ün namaz kılarken hiç fotosunun olmaması

benim de yoktur. aynıyız yani... şaka maka hem namaz kılarken niye resim çekilelim ki? namaz nasıl kılınır diye ilmihal kitabı mı çıkartacağız sanki amk! nedir bu fitne çabası!?!