bugün

Menemen soğansız olur!
Evde menemeni asla soğanlı pişirtmem. Kaza bela soğan katsalar o yemeği yemem! Evlendiğim zaman eşim menemeni soğanlı sevse ve sürekli o şekil pişirse inanın ondan boşanırım.

Soğanı çok seven bir kız varsa eğer s*ktirsin gitsin köyüne! Onunla uğraşamam..
o değil de menemen mi melemen mi????
(bkz: Derdini sikeyim butonu) neredeydi hacı tepkisi verilen sorunsal.
Soğanlı yenir zevksiz herifler.
Sabah soğansız. Öğleden sonra soğanlı.
Sabah yumurtalı ve kaşarlı, akşam kızartma üzerine dökülmek suretiyle ama pişerken azcık da kekik katılmalı.
Soğanlı, acılı ve ekmek daldirarak yenir.

Evet
Finalde ikinizde elimde kalacaksınız. Hadi hayırlısı, evet..
Lannnnn canocik,

ille tokat manyağı mi yapayım seni mk!?

Evet
Sogan ve sarimsak lezzet katar. isteyen sogansiz da yer.

Bu yuzden (bkz: derdinizi sikeyim).
valla eski komşumuz menemeni soğanlı seviyormuş ama bence soğansız menemenin daha çok tadı geliyor. soğansız menemen daha güzel bence.
Ben menemen , melemen sevmiyorum:/
Sogansiz olmaz derken, birgun sogansiz denedim, soganlidan daha lezzetli oldu.
Menemene soğan katılması direkt garibanlıktan kaynaklıdır. Soğan doyuruculuğunu arttırır çünkü. Ayrıca soğan biber ve domatesin tadını bastırır, haliyle lezzet öldürücüdür. Ben şahsen soğansız tercih ederim. Soğanı da zaten yemeklerin içinde pişmiş sevmem, et veya balığın yanında bol sumaklı çiğ çiğ yemeyi severim.
Alsancak da sade menemen 125 lira olmuş , soğanı bırak fiyata bak.
Menemen hiçbir türlü yenmez. Yumurta nefret. *
Orta kalitede Domatesin kilosu 50, biber 70, sogan 40 tl’den ve yagin litresi de 80 tl’den satilmaktadir. Koylu gibi 1 tum ekmek ve 1 litre kola da ortalama 30 tl’dir. Yani ortalama iki atimlik menemenin evde maliyeti 270 tl iken disarida 125 tl olmasi acayip uygundur.

Sorumuza gelirsek de az soganli.
Soğansız menemen, menemen değildir. Domatesli biberli yumurtadır...
Biz yörük türküyüz, bizde menemen soğanlı yapılır, rahmetli babaannem bile öyle yapardı. Ben de menemeni soğanlı yaparım.
behzat ç’ de akbaba ve hayalet’ in benzerini domates üzerinden yaptığı tartışma.