bugün

Doğmadan önce de ölüydün. Hem ilk defa ölmeyeceksin.
pamuk- göt ilişkisini bozamazsın akıllı ol !..
Eğer ölümü bize korkunç gösteren şey var olmama düşüncesi olmuş olsaydı o zaman zorunlu olarak henüz var olmadığımız zamanı da aynı dehşetle düşünürdük. Çünkü şurası çürütülemez derecede kesindir ki ölümden sonra ki var olmayış, ölümden sonra ki var olmayıştan farklı olamaz ve dolayısıyla ilki diğerinden daha hazin ve acıklı değildir.
Öldükten sonra "y a n a c a k s ı n"
görsel
ölümden kaçtığın her adım, ölüme yaklaştığın adımdır.
kaçınılmz son......
görsel

bilmen gereken ilk şey, korku değil bilmen gereken şey ; bir gün öleceksin.

korkunun ecele faydası yok demişler. sonrasının daha iyi olmayacağını kim bilebilir. her şey eşit yüzde 50 daha kötü olacak yüzde 50 çok daha iyi olacak. tüm hayatını bahtsız bedevi gibi geçirsen bile belkide ilk defa şansın yaver gidecek iyi olan yüzde 50 ihtimal olacak. yaşarken 50 sene 60 sene 80 sene mutsuzdun ama öldükten sonra "sonsuza kadar" mutlu olacaksın. kim bilebilir.
Korkmuyorum diyenlere ben söz bırakacam can çekişmeye başlamadan korkmuyorm demeyin herkez ölümden korkar insanin doğası bu korkmuyorum diyenler kendine ölüm uzak sanarlar onlar hep başkaları ölecek diye kendilerini kandırırlar en çokta can veririken onlar zorluk çekecek cünkü hazırlıksız yakalanmak daha kötü ölümden korkan insan hazırlıklı olur.
Dünyada tek adil olan olgu.herkes ölecek.
bence onlar buraya bir söz bıraksın.
biyolojik olarak çok normal sağlıklı bir canlısınız.
bütün canlılar yaşamaya programlandığı için normal bir refleks.

sadece akli melekeleri yerinde olmayan ruh hastası "insanlar" korkmaz veya korkmadığını söyler. (hayvanlar ruhsuz canlılar olduğu için ruh hastası olmazlar)

(bkz: ÅŸizofreni)
Ölüm anındaki acıdan ziyade cehenneme gitme ihtimalinizden korkun.
Korkmayın.
O pamuk tikama veya Silikon sIkma islemi her türlü gerceklesecek.

insanlarla birbirinize olan iliskiye bu yüzden dikkat etmek lazim. Birgün, birinin kalbini kirarsiniz ve o biri birgün ölür. Sonra bir "Keske" ile karsilasirsiniz. Belki her keskenin telafisi olabilir ama bunum ne yazik ki yok.
Ölümden korkuyooooorlaaaaarrrr, oysaki senden ayrılmanın acısını bilmiyoorlaaar.

https://youtu.be/UHX10D_OXAw?si=tGHf8H_KgwO1lunE
Ben varken ölüm yok, ölüm varken ben yokum.
insan bilmediği her şeyden korkuyor. Kore dizileri izliyorum mesela adamlar "ölücem cennete gideceğim şöyle güzel olacak, böyle harika olacak" modunda. Hristiyanlar desen onlarda öyle düşünüyor ama biz Müslümanlara gelince işledikleri en ufak günah için bile cehennemde mutlaka yanıp günahlarının cezasını çekince cennete gideceğimizi düşünüyoruz. Sonra mesela tüm hayvanlar cennete gidemiyor bizde ama ben oğluma ölen kuşunun cennete gittiğini söyledim , onu öyle avutabildim. "Kuşun cennette arkadaşlarıyla oyunlar oynuyor şimdi, istediği her şeyi de yiyor" dedim. Dini bilgim zayıf ancak bir şeyleri öğrendikçe inancımı yitirdiğimi ve fazla kurcalamamam gerektiğini düşünüyorum.
Haklısınız.
Ölüm bu heran çıkıp gelebilir.
ölümler çıplak gelir...
ölümden biraz korkulabilir dikkat etmek için ama çok da abartmamak lazım bence.
Her ölüm bir doğumdur aslında. Baksana ölen de çıplak , doğan da....

Albay kemal... yatsıdan sonra ilk sigara...2022 eylül ( hikaye)