bugün

ing : sınırsız , sonsuz.
(bkz: unlimited)
I was blind but now I see.
"math became useful"

güzel repliklere sahip film.
transparan bir hapın nelere yol açtığını merkezine alan, robert de niro' nun yan rolde sırıtmadığı, bradley cooper' in çıkışına yol açabilecek film.
zevkten ve kurgudan eriten film. tebriklik yapım. inception kadar olmasa da senaryo sıfır km.
bugün izlediğim gayet hoş bir kurgusu olan film.

--spoiler--
filmin sonunda de niro yine galip geldi amk diyecektim son anda göt oldum.
--spoiler--
enteresan bir film izledik efendim .*
kötü film değil, ancak evde izlemekle de hiçbir şey kaybetmezsiniz. yalnız filmin başındaki çekimler, sahne geçişleri muazzam.

--spoiler--
son zamanlarda moda olan izleyiciyi ters köşeye yatırma olayı bu filmde de var.
--spoiler--
Hangover'la kalbimi fazlasiyla kazanan Bradley Cooper'in bas rolunde hayli iyi bir is cikardigini dusundugum, Neil Burger imzali film. Sahne arasi gecisler muhtesem, oyunculuk gayet iyi ama konu daha derin islenebilirdi bence.
--spoiler--
Bradley Cooper'in yerdeki sahte kanı yalamasiyla (Bariz cikolata sosu kullanmislar-Hitchcock'a saygilar, sozumuz sana degil ustad-), "Hass.tr senarist! Tuvalette mi yazdin lan burayi?" diye sordurtan bir sahneye sahiptir. Sonunun da pek bir farki yok. senarist, sonunda sicabilmenin verdigi mutlulukla, "Mutluyum, suncağizlar da sevinsin azcik" diyerek zoraki bir mutlu son yazmis anlasilan...
--spoiler--
uzun zamandır böyle güzel bir film izlediğimi hatırlamıyorum. bradley cooper yine döktürmüş. oyunculuklar müthiş. senaryo, gerçekten etkileyici. "ay finali çok kötüydüüü!" mü? hiç de değil!
bittiğinde zamanın nasıl geçtiğini anlayamadığınız filmlerden biri.
görüntü yönetmeni filmde çok emek vermiş. hakkını yememek lazım. kurguda fena değil. fakat filmi izliyorsunuz bitiyor ve bir boşluk hissi. elde var sıfır. ne oldu şimdi, ne anlatmak istemişler hiç birine cavap yok. kendinizi hiç kasmayın evdede izlenir.
--spoiler--

benim anlamadığım, sonunda uyuşturucu kazanıyor.

--spoiler--

o durağa ne zaman geldik yahu, ben uyumuşum?!!
deli gibi aradığım ama henüz altyazısını netten bulamadığım filmdir.

hayrı hacca gitmeyen bir zat-ı muhterem varsa bana ulaşsın.
(bkz: olasılıksız)
--spoiler--
eddie'nin sonunda ilaca ihtiyacının kalmamasının sebebi vücudunun uzun süreli kullanımdan sağ çıkıp, buna bir de ek olarak eddie'nin ilacı zamanında en efektif biçimde kullanması olan film. tabii laboratuvar olaylarını açıklasalardı daha da iyi anlaşılabilirdi. neyse, eddie'nin filmin sonunda "senden 50 adım öndeyim carl" lafı robert de niro için çok ağır olmuş. bildiğin pıstı, arabasına zor bindi adamcağız.
--spoiler--
Bradley Cooper'ın mükemmel oyunculuğu ile şenlenen film. Hikaye çok hızlı, akıcı ilerliyor. Son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerdendi. Pişman olacağınızı sanmam, mutlaka izleyin.
filmin boş geçen bir dakikası bile yok. izlemeye başladığınız an kendinizi kaptırıyorsunuz. robert de niro için bu filme gitme çok saçma olur.
Senaryosunda kopukluklar olan film.

--spoiler--

Birincisi Eddie'nin kayınbiraderini kim neden öldürmüştü? Bunu tahmin edebiliyoruz; ama film boyunca cevabı verilmiyor.

ikincisi Eddie bir cinayet işledi/ya da işledi mi? Hatırlamadığı 18 saat boyunca ne oldu? Sabah olduğunda topallıyordu ve eli yaralıydı. Bunun da açıklaması yapılmadı. En azından flashback yapılabilirdi.

Üçüncüsü ise konuştuğu laboranta 6 ayda bu işi bitirirsen 2 milyon dolar vereceğim demişti. Laborant bu işi bitirdi mi? Yapabildi mi? Haberimiz yok?

Peki kargoyla gelen uzuvlar? Onlar neydi o öyle ya? Ne gerek vardı filme böyle bir atraksiyon koymaya? Bunun da açıklaması yoktu. Daha sonra Eddie'nin kasasının içinden çıktılar. Amacı neydi ve niye kasaya konmuştu? Bilen beri gelsin.

Film boyunca Eddie'nin peşinden koşan adamın rakibinin fedaisi olduğunu anladık. Adam ölünce kovalamaca da son buluyordu. Adam nzt bulamadığı için ölmüştü. Ama eddie onun gibi davranmayıp kendi laboratuvarını açtı, kendisi için ilaç ürettirdi. Madem öyle, ölen iş adamının o kadar parası yok muydu ki kendi laboratuvarını kuramadı?

Son olarak film bittiğinde kız arkadaşıyla olan ilişkisi ne durumdaydı? en son "umarım kurtulursun" diyordu kız. Ee, sonra? barıştılar mı? bunu da bilmiyoruz.

--spoiler--

Her şey bir yana Bradley Cooper isimli âşık olunası oyuncuyu bize tanıttığı için izlenesi bir filmdir (bkz: bradley cooper).
(bkz: limitlessiniz)
uyuşturucuya teşvik eden, istenildiği zaman kolayca normal hayata dönülebildiğini gösteren filmdir. senaryosunda bir çok kopukluklar olduğu yazarlar tarafından doğru tespit edilmiştir. bir tespit de benden;

--spoiler--
kasadaki kopuk eller niye çürümemiştir?
--spoiler--
yıllardır düşünürüm beynimizin %100 ünü kullanabilsek neler yapabiliriz diye..uçabiliriz mi mesela?

film birçok soruma cevap verdi ama tabi ki hepsine değil..

güzel yapım olmuş...ama keşke tefeci olayını uzatmasalardı bu kadar.
"1.30 saate bu olay örgüsünü nasıl sığdırdınız be kardeşim ?" denilesi mükemmel filmdir.
Bradley Cooper'ın başrolünü oynadığı farklı bir film fakat sonu film gibi iyi değildi Robert De Niro abimizde oynuyor
söylemesi ayıp bok gibi bir film.