bugün

Var olmayan bir kurgudur. Havva yaratılan ilk kadındır. Lilith diye biri yoktur.
true blood 5. sezonda tüm karakterleri birbirine katmıştır.
en güvenilir karakterleri bile önce baştan, sonra yoldan çıkarır.

sezon finalinde altın vuruşunu izleyeceğiz sanırım.
birilerinin fantezilerini insanın aklına sokup onu varmış gibi göstermesi sonucu iyi bir senaryoyla yazılmış bir kurgudur.
17'lik ergen kızlarımızın ilahı.

amına koyyim supernatural izleyen, avatarına iki boynuz koyan salıyor kendini meydana. true blood da lilith olayına girmiş, hepten yarrağı yedik gayrı.

he kızlar, hepiniz lilith'siniz he, hepiniz çok şeytansı, acayip dişisiniz he, tamam.
Supernatural'de, Lucifer'in hapsolduğu yer altından kaçmasını sağlayan kötü karakter.
forum ve chat ortamlarında yasaklanması gereken bir nicktir.
şişman değildir. hiç şişman olacağını sanmıyorum.
tarihteki ilk orospu başlığını aratırken çıkan.
eee madem bu lilith karısı tarihteki ilk orospu, tamam anladık.
o zaman tarihteki ilk orospu çocuğu değildir en azından...
http://tr.wikipedia.org/wiki/Lilith
Vampir dizilerinde çokça adını duyduğumuz ''Lilith'' Havva'dan önce Adem'e eş olarak bahşedilen mitolojik şahıstır. Özellikle bugüne kadar bilinen bütün vampir efsanelerine de ayrıca konu olmuşluğu vardır. Günümüzde dünyaca ünlü olan feminist yazarlara, eleştirmenlere ucundan kulağından ilham vermiştir.
mitolojideki en etkileyici kötü karakter. kötü de değildir be.

gece gece lilithe efkarlandim. oldu mu simdi...
john collier tablosu.

görsel
ilk orospudur. esas hikayesi ise şu şekilde başlamıştır, allah çifter çifter milletleri aileleri yaratmaya başlamışken bunlar söz verdiklerinden dönen bir kavimdir, bunun kocası adem değil, her kılığa girebilen şerefsizler şerefsizi azazildir. adem sureti lilith denen şerefsiz kaltak orospu lilith'i cezbettiği için kocası onun her dediğini yapar ve adem kılığına bürünür.

her neyse bu sürtük fahişe bir gün s.kicisi azazil'e öyle bir kızar öyle bir öfkelenir ki çok feci bir intikam almak için yemin üzerine yeminler eder, bir süre bir erkek çocuğuna hamile kalıncaya kadar azazil'le çok iyi geçinirler sonrasında lilith bir erkek bebek doğurur bunu yetişkinlik çağına getirir ve bu çocukla kocası azazil'i aldatır.

bu pislik gerçekten vardır, hakikatte yaşamıştır allah bunların hiçbir kitapta yer almasını istemememiş olmasına rağmen, şu an bu şerefsiz yani ilk oğlu deccal olarak zuhur etmiştir.

işlerini güçlerini büyüyle hal yoluna gider bunlar; insanlık üzerine bela, musibet tüm kötülükler bunlar vasıtasıyla iner nefret yüklüdürler,

şeytanların ve cehennemde ebediyen kalacak tüm kafirlerin atasıdır bunlar.

bunlar birbirlerini her türlü yolla becerip birbirlerine her türlü ihaneti edip bir türlü ayrılamayan haydut çetesidir.

ne yerin ne de göğün kabul etmeyeceği bir grup değişik yetileri olan -esasında sürüm sürüm süründürülen- bir grup insandırlar, bir de kız kardeşleri varmış sanırım, bu iki kadın babaları erkek kardeşleri her türlü sapkınlığı icad edip yaradılış alemine salmışlardır. cehennemi boylamalarına az kaldı. allah yahudileri silmeye işte bu ilk yahudi kafir grubundan başlayacak inşallah.

anlatacak çok şey var bunlarla ilgili ama yer dar vakit az.
illet kelimesinin anasıdır. kendisinden türetilmiştir.
http://www.sabahkahvesi.c.../ilkkadinhavvadegildi.htm

(bkz: ilk kadın havva değildi)
mitolojideki ilk kadin.
ateist feministlerin davalarını ilahi bir güce dayandırmak için yarattıkları sahte kadın. Yok efendim tevrat'ta geçiyormuş, yok öyleymiş, böyleymiş. Lan lale sen bilmiyor musun tevrat'ın bozulduğunu?

edith: kocasız kadınlar iş başında.
supernatural dizisinde ki beyaz gözlü şeytan.
Tevrat'a göre;
rüyalarına girdiği erkekleri baştan çıkararak erotik düşlerin verimiyle hamile kalır ve cin nüfusunun çoğalmasına katkıda bulunur.

yazıya aktarılan bir efsanede Lilith'in israilli peygamber ilyas'ı nasıl baştan çıkardığı anlatılıyor:

Lilith ona şöyle der:
"Senden çocuklarım var."
Ve o yanıt verir:
"Benden nasıl çocukların olabilir, ben bir aziz gibi yaşıyorum."
Lilith der ki:
"Evet, ama uykunda, rüyalarında sık sık boşaltıldın. Tohumlarını alarak hamile kaldım."
Bu metin M.S. 4. yüzyıla ait. Lilith, özellikle bu tarihten sonra hep aynı motifle işlenir. O bir "tohum hırsızı"dır.
adem'in kırığı.
Kızıl saçlı Lilith...
Sami mitolojisine göre Ademin Havva'dan önceki ilk karısı, ilk feminist. Sümer mitolojisinde Lilitu. Mitolojiye göre Tanrı Adem ile Lilith'i eşit yaratır, Lilith'e, Ademe Secde etmesini emreder. Lilith eşit yaratıldıklarını söleyerek Adem'e secde etmeyi reddeder. Bunun üzerine Tanrı Lilith'i cennetten kovar. Ademin kaburga kemiğinden Havva'yı yaratır. Havva Adem'le evlenir, ona secde eder.

isyan eden Lilith yine bir başka isyankar Baş şeytan Samuel ile evlenir. Her gün 100 çocuk doğurur. Tanrı Lilith'i cezalandırmak için her gün çocuklarını öldürür. Lilith de öfkesinden kudurur ve Adem'in çocuklarını öldüreceğine yemin eder. Hala lohusa dönemindeki sebepsiz bebek ölümleri Lilith ile ilişkilendirirlir. Anadolu'da bebeklerin üstüne oturan "Alkarısı" olarak bilinir. bu yüzden lohusa kadınlar evde bebekleri ile yalnız bırakılmaz.

Kızıl saçı nedeniyle (Anadolulu şifacı Medea da kızıl saçlıydı) Avrupa'da orta çağda kızıl saçlı kadınlar cadı diye cezaladırılmışlardır. Bazıları onu Laylith şeklinde telaffuz eder. isim buradan hareketle gecelerin kadını anlamına gelen Layla veya Leyla şekline dönüşür.

http://www.alef.net/ALEFA....Asp?AncientPeople=Lilith

http://www.fantastikedebi...celeri-uzerine-t4416.html

http://www.kitapyurdu.com...tap/default.asp?id=105715
her türlü haklıdır. adam gelsin, eşit değiliz desin, sen de salak gibi kafa salla, yok öyle. ben olsam aynısını yapardım. bir de çocuklarını öldürmüşler. ayıp ya.
mor kısa saçlı, uzun boylu ve kolunda dövme olan ilk kadındır. feministlerin başıdır. günümüzde yaşasaydı bir yandan hayvan barınaklarına gidip tv den belediyeye bağırır, bir yandan da erkek arardı sanırım.
kısaca oruspu diyebileceğimiz tarihi kişilik.

edit: oruspu değil de fahişe diyelim ayıp olmasın kadına.hatta çok iyimser olalım ve hayat kadını diyip geçelim.
supernatural'ın en heyecanlı sezonlarında adı geçmiş simge.