bugün

entry'ler (65)

gülmekten anlatılamayan şeyler

Örneğin iki arkadaşın arasında geçen fıkra tadında bir olayın, her hangi bir 3. kişiye anlatılırken ortaya çıkabilecek durumdur.

çorbayı kaşıkla içen erkek

Olur mu canım öyle dedirten erkek. Direkt kazanda kaynatıp kafayı sokup devam etmeliydi(!)..

jehan barbur

Bizim ülkemizde fazla bir kitleye hitap edemeyen, keşke bir Avrupa ülkesinde müzik yapsaymış dediğim kadın. O nasıl bir yorumlamadır, bunu hep söylemekten nefret ediyorum ama hep belli bir sınırın içinde kalan kıytırık pop kültürünün üzerine bir şey koymamış insanımızın anlayamayacağı, yaptığı Bülent Ortaçgil coverlarına da aşık olduğum kadın.

cem adrian

Türkiye'nin en özel seslerinden birine sahiptir. O şarkıları yaparken nasıl bir ruh haline sahip olduğunu en çok merak ettiğim müzisyenlerimizden birisi olur kendileri.Ses tellerinin normal insanlarınkine oranla 3 kat daha büyük olduğu da söylenen adamdır yine.
Çok detaylı bir müzik eğitimi almamıştır, ayrıca bir röportajında ''ben şu anda ticari müzik yaparsam bir gelsin benim suratıma tükürsün diyorum. Çünkü bu kadar insana ulaştıktan sonra ticari müzik yaparsam yazıklar olsun bana…'' diyerek de gönlümü fethetmiştir. Önemli olanın hissettiklerini yaptığın işe yansıtabilmek ve Cem Adrian bunu ziyadesiyle yapıyor.

21 yy da hala sahaf sahaf dolaşıp kitap alan insan

Ruhu canlı olan insandır, güzel insandır.

ben bu yazıyı sana yazdım

Ben sana yazıyorum, çok çok yazıyorum ama sen bilmiyorsun.
''Gel sevgilim, yanıma gel, omzumda ki o çukura senden başka kimsenin kafasını uyduramıyorum ben , belimde ki gamzeyi kimseler sevmiyor sen kadar, biliyorum geldiğinde son bulacak bütün bu içimde ki savaşlar,ve bütün o içimde çürüyen; tatmin olmayıp beni de çürüten kentler yürüyecek ölüme..
E yine biliyorum sen gelirsen; seni anlatırken yitirdiğim bütün harflerim giyinip kuşanıp en güzel entarilerini, bürünüp ete kemiğe ütopyalara götürecekler senle beni.. Demem o ki gel, sen gel mükemmele ulaşalım, toplumdan soyutlanıp; toplum malı olmuş aşklara inat gizlide kalalım, senle ben biz olalım, en güzel olalım.''

5 saat mesaj atmayan sevgili

kesinlikle normaldir. sürekli konuşmak zaten bir devreden sonra işin gizemini kaçırıyor. başıma çok geldi daha önce. bkz:
-ölmediysen, uyumuyorsan, hastahanede değilsen gözüme gözükme. sen nerdesin ??
-cehennem diye bi yer varmış, birisi en son bana cehenneme gitmemi söyledi, cehennemi arıyordum.
-iyi o zaman aramaya devam et, geri zekalı.
gördüğünüz üzere sevgili bu neye dertleneceği, neyi kafasına takıp mesaj atma girişiminde bulunmayacağı belli olmuyor.

kıskanmayan erkek

Sevmiyorum diyemeyipte medeniliğin arkasına sığınan erkektir. Eğer kız arkadaşının başkalarıyla gezip tozduğunu biliyor ve bir sahiplenme hissi oluşmuyorsa o olmamıştır, rayına oturmayan şeyler vardır.

türkiye nin en gereksiz kadını

Şüphesiz hilal cebeci.

ben kötü biriyim beni sevme diyen insan

Çevrenizdekilerin size sunduğu gerçekleştiremeyeceği güzel vaatlerinden daha samimi bir vaatte bulunmuş olan, güzel insandır.

ben bu yazıyı öylesine yazdım

Silinmişlik, yitirilmişlik, apaçık kayboluş. Bir insanın nasıl yitirilebileceğini zaman suratımıza çarpa çarpa öğretiyor. Büyümek istiyorsun, bakmışsın büyümüşsün. Ne değişti ? Değişen tek şey takvimin kopan yaprakları! Ötesi yok... Ya da var, evet var. Ötesi hastalıklı bir ruh, ne istediğini kime gideceğini bilmeyen bir kalp ve boka batmış bir beden! Dedik ya zaten bok çukuruna sıkışıp kalmış bedenin nefes aldırmıyor sana, yapışıyor boğazına, nefes almak bile zor geliyor işte. Ah ne kadar da garip ve bir o kadar da saçma! Yer altlarında yaşayan fareler vardır, bilirsiniz. Onlar herkesi kendi kanalizasyonundan görür. işte ben de onlar gibi hepinizi kendi kanalizasyonumun ışık sızdıran deliklerinden görüyorum. ilgi çekici değil mi ? Benim ilgimi çekmiyor artık, çünkü ilgimi çekebilecek her şeyi fark eden yerlerime kadar paslanmışım. Paslandıkça deliriyorum, delirdikçe parçalamak istiyorum yaşama belirtisi gösteren her şeyi.. ve bir saçmalama ritüelimizin daha sonuna geldik, bir başka ''kayboluşumdan arta kalanlar'' adlı yazımızda daha buluşmak üzere. Ruhunuza iyi davranın.Sağlam kalın.

aldatacak erkeklere tavsiyeler

Girdiğim günah yaptığım eyleme değecek mantığıyla hareket ederek aldatma girişiminde bulunun.

elif şafak

Çok fazla eleştiriye maruz kalan(bunun temel sebebi de cemaatçi olduğu söylendiği için yazılarına şüpheyle yaklaşılmasıdır.), felsefeye bakan ama bir yandan da çağdaş edebiyatı andıran bir çok özlü sözü olan yazarımızdır. Şempspare kitabının ön kapağının yabancı bir yazarımızdan çalıntı olduğu söylendiği için de eleştirilere maruz kalmıştır. Kıyıdan köşeden kitap okuyan kızlarımızın favorisi de bu yazarın ''Aşk'' romanıdır.

sözlük yazarlarından aforizmalar

Bütün dinlerin kutsallaştırdığı şehirlerde buluşalım biz sevgilim. Tanrı bizi korusun.

kendine iyi bak

Varsa ortada bir ayrılık ''ben gidiyorum ama sen yine de kendine iyi bak'' anlamına gelir. Üzerine bir sürü şarkı yazılmış olan veda cümlesidir işte..

gecenin şarkısı

Lightning Dust- Take ıt home.

dile dolanan şarkılar

Sophie Zelmani- Stay with my heart
Sancak- Ben de yalancıyım.

aşık olunacak erkeğin sahip olması gereken üç şey

Seçim şansın olmaz ama eğer olursa:
-Zeka
-Sert mizaç
-Öz güven.

en güzel şiirler

Yorulduğun zaman söyle,
Susalım, hiç konuşmayalım istersen.
Sussak da, hiç konuşmasak da, sözlerin senin
Açık denizler gibidir zaten elimde,
Her zaman ama her zaman bir kıyıyı sezdiren.
Hatırlıyorum da kelimelerini bir bir:
Şairlerin flaşları kalpleridir,
Dışarıya da parlamalı biraz.
Kaldı ki ben içimde gezinmekten yoruldum.

Sensin, iyi anlarsın beni,
Gözlerine başka türlü bakıyorum.

Güzel adam, Edip Cansever.

ben bu yazıyı sana yazdım

Seni en anlamlı kılacak şiir.

Sen çay koyunca sevgilim,
Atomu parçalayasım geliyor
Öğelerine ayırasım geliyor devrik bir cümleyi
Amerika’yı kahredesim geliyor inan!

Sen çay koyunca sevgilim,
Anarşist balıklar dile geliyor
Akvaryumlar yanıyor ısrarla