bugün

hangi amaçla kullanılacağa karar verilip dell laptop alınmalı
2000 tlden yukarı ücret ödenmemeli(zaten bundan sonrası ya oyun yada grafik tasarım için kullanılan pc ücretidir laptopta bu iş ızdıraptır)
rami yüksek tutulmalı
not:1,5 senedir ben ve çevremdekiler acer kullanıyor yazılım dışında bir yamuğunu görmedik sözlükte yazılanlardan sonra bizimkilerin özel üretim olduğuna inanmaya başladık.
msi ve hp alın ama asus sakın almayın. geçen ay garantisinin bitmesine kısa bir süre kalan biri msi diğeri hp iki tanıdığımın laptopları bozuldu ve servise yolladılar. ancak ikisi de tamiri mümkün değil diye hediye çeki aldılar. gittiler ve o parayla kendi laptoplarından daha iyi bir laptop, kamera ve harici harddisk gibi şeyler aldılar. benimse asus m51sn marka laptopum 2 hafta önce bozuldu. servise yolladım ve beş gün içinde gıcır gıcır yolladılar. şimdi böyle uzun uzun anlattım ama gereksiz oldu. kısacası kaliteli ve servisi iyi bir marka almayın. gidin dandik markayı tercih edin bir sene sonra bozulsun o parayla yenisini alırsınız.
-görgüsüzlük yapma, neye ihtiyacın olduğuna karar ver ve ona göre bilgisayar al,
-bilgisayarı alırkan baba okul için lazım diyip bir dünya para vererek aldığın bilgisayarı oyun oynamak için kullanma,
-marka fanatikliği yapma!

ilk laptop bilgisayarımı 1996 da aldım,

1996 toshiba P 200,
1998 toshiba PII 233,
2000 toshiba PIII 800, ekranında zamanla ölü pikseller oluştu
2004 acer celeronM 1.8 bir sene kullanımdan sonra donmaya başladı
2007 acer core2duo 1.83 yardır yardır kullandım ana kartı yandı

baktım bu memlekette bize kazık atıyorlar, yurt dışına açıldım, olay orada, tanıdığınız varsa mutlaka yurt dışından getirtin, inanın buna değer!

buda yeni göz ağrım, gözünüz bilgisayar görsün ne diyeyim, fiyat performans diyenlere de kapak olsun, yok sony alın yok bilmem ne alın, sony asus hp bu fiyata böyle bilgisayar çıkarsa ya...

http://www.gateway.com/systems/product/529668355.php
nakliye işi için eşek kullanmayın.
HP'den uzuak durun.
kesinlikle ve kesinlikle dell alın diyorum zira örneğin kendisi benim gibi bir sakar/savruk ve de teknolojik eşyaları bozma yetisi yüksek bir insana bile 3 sene dayanmış, 4. yılına girmek üzere olan taş gibi bir adet dell inspiron 6400'dür. laptop'umdan o kadar memnunum ki dışındaki tarafımca oluşturulmuş çizik, aseton, kahve vs lekelerinden kurtulmak için yeni bir dış kasayla değiştireceğim, yeni bir laptop almak istemiyorum bile, dell'imi seviyorum, canım; iyi ki ona rastladım
Gezen, gören, şehir dışına, yurt dışına çıkan biri değilseniz kesinlikle almayın. 2000TL'ye alabileceğiniz bir laptop ile masaüstü pc arasında çok fark vardır. 2000TL'ye çok iyi sistem toplayabilirsiniz.
laptoplu alçaklara tavsiyeler

(bkz: başlığı yanlış okumak)
toshiba al kafan rahat olsun.

sony'ye zaten laf yok için rahat olsun.

asus'un hataları çıkar ve hata verdi mi unutun bilgisayarı.

hp'nin jananlı görüntüsüne kanmayın. hp çok ısınıyor, çabuk kırılıyor. tasarım hataları var.

ayrıca özelliklerine çok dalmayın.
örneğin toshiba ve hp marka bilgisayarların aynı özellikte olanları göz önüne alındığında hp'nin nal topladığı gerçeğini unutmayın.
ya da acerin özellikleri çok daha fazla diye sony'den vazgeçmeyin.
emin olun ki özellik olarak geri de olsa toshiba ve sony diğerlerinden daha çok memnun edecektir sizi.
markaya bakın, kaliteye bakın.
her pahalı olan kaliteli değildir ama kaliteli genelde pahalıdır.
hp al. kışın dizine koyar ısınırsın. malum 10 dakikada bütün odayı ısıtıyor.
sakın ekranından tutup kaldırmaya çalışmayın çatlıyormuş, yeni öğrendim.değiştirilmesi de tuzlu. masa üstünü iki elimle zorluyorum banamısın demiyor. ne varsa eskiler de var.
ulu yazarlarının sürekli birbiriyle çelişen açıklamalar yaptığı mevzu. sabahtan beri bazı laptopların istanbul bilişim ile vatan, teknosa filan kıyaslamalarını yapıyorum, tam seçenekleri 4'e indirdim bir de sözlüğe bakayım dedim. 4 farklı marka için boktur püsürdür yorumları yapılmış. ya bir kişi laptopu bozulunca aynı markadaki tüm laptopları piç ilan ediyor ya da hay monakoyim neyse boşver.
bizzat içinde bulunduğum güruhun muhtaç olduğu tavsiyeler olarak araştırmama şu blogun oldukça yararı olmuştur: non pasaran-notebook satın alma rehberi
'ben ettim sen etme' tadında acı tecrübelere dayanan tavsiyelerdir. örneğin;
ses durumunu kontol etmeyi unutma. bangır bangır ses çıkaran acerlar, deller varken araştırmadan gidip toshiba alma.
casper al kazık yeme, i7 işlemcili, 640 gb harddiskli, 6 gb ram li, 1 gb nvidia ekran kartlı laptopa 1500 tl veriyorsun, gidip aynısını samsungtan al 2500 tl veriyorsun. gidip kazık yeme...
hp alma da ne alırsan al.
hadi laptopu aldın vınn'a bulaşma sakın. ama ben illa intiharıma yeni boyutlar kazandıracağım diyorsan koş.
acer alma da ne alırsan al.
iri olmasın, zira bu mereti kavgada kullanmayacaksınız.
ne alırsanız alın paylaşımsız ekran kartı olan bir laptop alın.
hemen kararınızı değiştirin zira laptop çok yavaş oluyor.
dell asus ve sony'den şaşmayınız derim. özellikle de dell aşırı derecede tavsiyemdir. 4 senedir kullanmakta olup donanım olarak bir arızasını görmemiş bulunmaktayım.
Ne istediginize bagli:

Pahali oyun bilgisayari: Dell Alienware
Is bilgisayari: Lenovo
Tablet PC: HP Touchsmart tm2t
lenovo al hatta sl500 olabilir. sağlam ucuz özellikli ve fazlasıyla dayanıklı.
benimkine su döküldü ,alttan boşalttı. monitör şarap içinde kaldı , tık yok . biraz döküldü klavyeye , aynen alttan boşalttı ama klavye çalışmıyor. rakı döküldü, zaten klavye pert olduğu için ** anason kokusu uçdu gitti. ayrıca harddisk koruyucu bir sürü ıvır zıvırı var.
not: ayyaş falan değilim. hatta pek içmem ama hep pc-sakar arkadaş kombosu.
acer alıp da aptal konumuna düşmeyin, güldürmeyin beni.