bugün

bilgisayar markası
harry potter'ın kısaltması.
(bkz: hewlett packard)
bilgisayar boku püsürü markası.
"horse power" ın kısaltması , bir nevi güç birimi "1 hp = 745.699872 watt "
sloganı 'invent' olan, alanında dünyanın en büyüklerinden biri.
ks. health point. yurdumuz internet cafelerinde can olarakta bilinir.
(bkz: hp pavilion)
en uyduruk, iki de bir bozulan salak ürünler üreten gıcık firma. tüketici siteleri yakarışlarla doludur hp'ye. ayrıca tersten bakıldığında (örneğin laptop kapağındaki hp logosuna) dy oluyor.
(bkz: sqny)
(bkz: casiq)
(bkz: plima)
(bkz: hit point)
(bkz: hand point)
(bkz: hp turkiye musteri destek hatti)
turkiye'de beygir olarak cevirisi yapilan guc birimi. en kaba tabirle; "her kim 75 kg agirligindaki bir nesneyi, 1 saniyede 1 metre yol katettirebilirse 1 beygir mertebesine ulasir."

(bkz: turkler)
(bkz: hayvancilik)
yazıcıları oldukça iyi olan bu alanda kendiklerini bayağa geliştirmiş firma.
http://www.hp.com
son dönem ürettiği amd ve intel işlemcili sunucu bilgisayarları ile göz dolduran firma. *
Bill Hewlett ve Dave Packard tarafından 1939 yılında San Francisco'da test ve ölçü cihazları üretim amacıyla kurulmuş daha sonra kendisini baskı sistemleri ve donanım ürünleri konusunda geliştirmiş olan çok uluslu bir şirket
başka ürünlerini bilmem ama laptoplarında satış sonrası hizmetleri gayet iyidir. misal benim cd writer'ımda sorun vardı. hemencene değiştirip geri yolladılar. bu belki normal bi şeydir ama başka bi olay vardı ki "aferin" dedim.

bi arkadaşın da anakartında sorun çıkmıştı. bilgisayarı 1.5 yıl sonra taşşş gibi yeni bir model ile değiştirdiler, üzerine de "kusura bakmayın. bu bilgisayara da tekrar 2 yıl garanti verelim, affedin bizi." demiştir. (normalde, ürün değişiminde garanti uzatılmaz.)

(bkz: alkışlıyorum efendim)
"harry potter" in kısa yazılmış şekli..
harddiskimde sorun olduğu halde sırf birazcık kola döküldüğü için notebook umu garanti kapsam dısı bırakan lanet bilgisayar sirketi.
ilk kurulduğunda sadece 1000 dolar sermayesi olan şirket. ve ilk kurulduğunda evlerinin garajlarında ölçüm cihazı tamiri yapıyorlardı.
motorlu taşıtlarda beygir gücünü belirtir.
misal: 2000cc 150hp
tersten bakınca dy haline gelen simgeye sahip, laptoplarının bir süre sonra anakart problemi cıkararak acılmamaya basladığı ve teknik servislerinin onarım için 540 us$ para istediği, eskiden iyi olduğunu sandığım, ama artık bir b.k olmadığını anladığım hewlett packard markasının kısaltılmışı.
ürettiği dv 6296 türü laptopu alıp aslanlar gibi kullandığım markadır. diğer markalara satışta baya büyük bir fark atmıştır. çok satıldığından elbette ki sorunlu cihazlar olucaktır ama genel olarak performansı ve güvenilirliği üst düzeydedir. düşünmeden bir adet edinilebilir.
(bkz: horse power)
güncel Önemli Başlıklar