bugün

karizmatik ve ciddi hayvan. gerçek bir karakter örneği.
görsel
Öldüğü zaman insanı mateme sokan değerli bir canlı. Evde yaramazlık yapıp koştuğu her yer bomboş olunca daha da hüzün basar. Gece mır mır yanınızda uyuyan o iki kedi artık olmayınca boşluk kaplar orayı. Ömürleri uzun olsun. Benimkilerin ömrü 1 yıldı sadece... Dopdolu geçen bir yıl...
Ne zaman öfkeli, üzgün, yorgun ya da keyifsiz olsam da eve girdiğimde gördüğüm an modumu yükselten canlı.

Ciddi söylüyorum tedavi edici bunlar. Hiçbir şey yapmalarına gerek yok yattığı yerden gözünüze baksalar yetiyor.

Allah’ın bir lütfu işte.
Canım kızım, dur gidip öpeyim yine.
görsel
Açık ara en sevdiğim hayvan ya. Bazen sevgi arsızı bazen mendebur, sağı solu belli olmaz. Müthiş bir şey.
Tip ve karakter olarak kendime çok benzettiği hayvan. Önce kadınların oruspusu olup tüm güzelliğimi onlara sunuyordum. Sonra vazgeçip kendi vahşiliğimi keşfedip gerçek bir kedi gibi yaşamaya karar verdim. Olması gereken özüme döndüm. Kibirli ve nankör. Kadınının sırtına çıkıp patileriyle kanatarak, file biner gibi "sağa dön","sola dön" diyerek domine edişiminde bile genetiğimden kaynaklanan bir kabiliyet olduğunu söyleyebilirim. Onu öyle bir hipnoz ederim ki ayaklarımı öpmek için yalvaracak hatta bana servet bile harcayacak hale düşürene kadar, aciz bırakana kadar telkine devam ederim. Sonu, öğrenilmiş çaresizlikte sızlanan ve emrime amade olan enayi bir tonton kadın. Benim tarafından sömürülmek hoşuna gittiği için, gözlerini benden alamadığı için ne kadar şanşlı. Patilerimin arasında, dizimin dibinde (gülücük) ...
Hayatımın bir döneminde bu tuzağa düşeceğimi biliyordum ancak bu kadar geç olduğu için üzgünüm.
dünyalı olmayan canlılardandır ve bu tipitoşları sevmeye doyamazsınız. Zannedilenin aksine aşırı vefalılardır. Tüm canlılar gibi çok tatlı çocuklardır.
insan evlatlarıyla arkadaştırlar.
Yılan falan avlar kedi...ve yer yılanı...allah'ın bi hikmeti olarak zehir bezlerini ısırmaz...yılan kedi sokamaz, kedi daha hızlıdır, boynundan ısırır ve boğar yılanı...kobra'yla falan dalaşma videoları var youtube'da...6 7 ısırma denemesi yapıyo kobra ve yiyo pençeyi kafasına...sonuncu pençeyle gözünü çıkarıyo kobra'nın ve kobra arkasına bakmadan kaçıyo...o kobra büyük boğsa yiyemeyeceğini bilir kedi...

Benim kedi kendinden iki kat daha büyük yarasa getirip bıraktı dışardaki paspasa. Hala bilmiyoruz, nerden buldu o yarasayı...bi de yarasalar çok yüksekten uçar, onu nasıl avladı...bilmiyoruz...

Kediden anlayan alman arkadaşlar, senin kedi seni seviyo, o da onun sana hediyesi, yakalaması çok zor bişey getirerek sana olan sevgisini gösteriyo dediler...parçalamış anasını bellemiş yarasanın, orayı temizlerken midem kalktı, ama yapcak bişey yok, o da onun anlayışı...veteriner bi alman kadın var, o söyledi...yiyecek olsa o avladığı yerde yer, evin kapısına kadar taşıyo ki sen onu takdir et, diye dedi...
kedim parsım olmazsa olmazım şifam.
Dünyanın en çevik canlısı. Görülmüş duyulmuş en büyük akrobat...hayatın sırrını çözmüş tek canlı...gamsız lan eşşeoleşşek, bildiğin gamsız...yemek buldun ye, dayak buldun kaç, sözünün vücut bulmuş hali.

Dünyanın en iyi kalecisi...karlı damda çığ yarattı, karlarla beraber kaymaya başladı, panik diye bişey yok herifte,düşen karlardan büyücek bi tanesine basıp hoplayarak dam çığının çok ötesine düşerek, çığın altında kalmaktan kurtuldu...harekete geçirdiği kar, en az 200 kg, onun için öldürücü bir miktar...bi baktı,n'oluyo lan diye sorguladı, bi hopladı, damın kenarına geldi, düşerken büyük kar kutlesini ittirip teee 6 7 metre öteye zıpladı !! Bunu 1 saniyenin içinde hesapladı. Ve hiçbi şey olmamış gibi karların arasında bata çıka kapının önüne gelip bana kapıyı açtırdı...

Ölümden döndü eşşeoleşşek, biz olsak kurban falan keseriz. Ama o ölümden döndüğünü düşünmüyor...ben düşünüyorum..."panik" verisi yok hayvanda.

Anca bu kadar "cool" olunabilir!!
Canı istediği gibi insan sahiplenen ve insan yok sayan ciddi suratlı, karizmatik canlı.
Soldaki benim kedim.. ahshdh

görsel
bazıları tırmalayabiliyor ama ben bizim yazlıktaki kediyi seviyorum.
görsel
görsel
sevmemek mümkün değil, sevemeyen varsa kendisini sorgulasın.
Az önce bir tanesi bozuldu...
görsel
zürriyetsiz kadInlarIn taptIgI hayvan.
üniversitede iken sokakta bulduğumuz, yaptığı yavşak yavşak hareketlerle bizi tavlayan ve evimize götürüp beslediğimiz sokak kedimizin adı. sokak kedisi olduğu için, "minnoş", "smoky" gibi özel bir isim vermedik, direkt "kedi" koyduk adını.

baya akıllı bir piçti, dışarı çıkmak istediği zaman kapıyı işaret ediyordu resmen, açıyorduk kapıyı biraz takılıp geri geliyordu.

bir gün gelmedi ama tabi, artık nerelere takıldıysa. bulamayınca da arayıp sormadık, öyle gitti kedi. kesin sokakta yine birilerine yavşaklık yaptı, dayanamayıp alıp evlerine götürdüler onu.
götkesen soğuklarını sevemeyen kedi.

https://www.instagram.com.../?igsh=MWgzZXB0b21xd200YQ==
reflekslerine ve kendilerini gizleyip yavaşça kafalarını çıkarttıkları hallerine bayıldığım hayvandır.
bu hallerine her seferinde kahkahayı basarım.