bugün

Yazı yok foto var. fikir yok. Foto Twitter'da da var. Cidden instagramın amacını çözemedim ben. Teşhircilik ve röntgencilik olabilir.
insanların yediği yemeği Gösterdiği bir platform.
başta akıllı telefonlarla insanların kendi yaşantısını veya amatörce çektiği doğa ve canlı nesneleri sadece fotoğrafla paylaşması amaçlı kullanılan bir uygulamaydı. Daha sonraları kimisinin hafta boyu harçlığını biriktirip sadece çevredeki insanlara mutlu ve kaliteli bir yaşamının olduğunu ( bir nevi kendi iç dünyasındaki ezikliği giderme amaçlı ) inandırmaya çalıştığı, kimisinin kendisini beğendirmeye çalıştığı, kimisinin röntgencilik yaptığı, kimisinin hakkını verip güzel çevre yada kişi fotoğraflarını paylaştığı bir uygulama haline gelmiştir.
not: instagram da asla gariban bir kişinin yada gece kondu fotoğrafına rastlamamış olmamla kaynaklı.
imaj ve vitrin yaratmak.
kişisel arşiv.
insanlar ben varım demek isterler. Bazıları bunu düşünüşleriyle kimileri ise bedenleri ile yaparlar bunu. Kimi yemeğini insanlarla paylaşınca mutlu olur kimi yedikleri yemeklerin ihtişamı ile. Züppelik! Ekonomide snop etkisi var bilirsiniz o durum işte.
Keşfetten bikinili kızlar keşfetmek.
slawada
helga model
Jehsuicide
mandy kay
Falan filan
daha sayarım da gerenk yok...

-Yeğenim bu bayramda ne kesiyosunuz?
+ne kesecez salih abi karı kız xd
hepsini geçin şunun amacı nedir ya allah aşkına?

(#25260591)
Kendini teşhir etmek.
Starbucks ta içtiğim kahveyi herkes görsün, ducklips yapayımda beğeni gelsin, kısacası milletin egosunu tatmin etme yeridir.
paylaşmaktan çok, gösteriş yapmayı hedef aldığını düşündüğüm amaçtır.
(bkz: yeni nesil türk gençleri)

ah gerçi ergenler bu saatte buralarda ama, neyse; çıktı elden bir kere.
karı kız fotolarına bakıp ihtiyaç gidermek amaçlıdır.
Bilmiyorum. O yüzden de hiç kullanmadım diyebileceğim kamuoyu araştırmasıdır. Ehehh.
eskiden fotografçıdan negatifleri alan milletin, kendini internette piyasaya sürmeye kadar giden süreçteki son durağıdır instagram kısaca mallaşan toplum.
prim yapmak isteyenlerin amacına hizmet eden uygulamadır.
Yapacak başka işim olmamasından.
(bkz: meme)
hic bi bok anlamadm herkrs bi yemek paylasip duru, sekil sekil fotolar keske almaz olaydmda merak edeydm instgrami .
Can sıkıntısı.
çirkinler için güzelleri takip etmek, güzeller için de çirkinler üzerinden ego mastürbasyonu yapmak.

olaysız dağılalım şimdi.
milletin fotoğraf ekleyip altına onlarca hashtag ekleyerek 100 küsür beğeni aldıktan sonra hashtagleri kaldırıp bak benim fotoğrafımı bilmem kaç kişi beğendi diye ego tatmini yapmasıdır.benim için ise amaç karıya kıza bakmaktır.
Utanıyorum ki arabamla bi fotoğraf koyarım da millet arkamdan konuşur, ayıp Olmasın diye. 6,5 liralık starbucks kahvesiyle artistik Patinaj çekmeye çalışanların mekanıdır.
türkiye halkları için çoğu zaman gösteriştir. bazen de kendini ispatlayamamış bireylerin çabalamasıdır.
sıtarbaksta alınan kahvenin #süper #içmedenduramıyorum etiketleriyle paylaşılması.