bugün

entry'ler (14)

avea

uzak durulması hatta yakınından geçilmemesi gereken sözde operatör şeysi. dışarıdan biz ucuzuz imajını çok iyi verirler içine düştüğünüzde ancak ne olduklarını anlarsınız. adamın iliğini kuruturlar, kanser ederler. sonra sizi arayıp salak muamelesi yaparlar.

1 - bu adamlarla taahhüt falan imzalamayın. taahhütünüz bittiğinde size kol gibi geçirirler. üstelik defalarca uzatma sms'i göndermenize rağmen.

2 - bu adamlarla bir anlaşma yaparsınız. dersiniz ki: "ben ayda 28 tl ödeyecem yuppii, internetler sms'ler dakikalar havada uçuşuyor!"sonra 1 ay geçer fatura gelir. bakarsınız ki fatura 30 tl gelmiş. sonra 31, sonra 32, sonra gene 30, sonra bir bakarsınız 35 ve en son bakarsınız ki 46 lira kol gibi fatura girmiş.

sonra efenim neymiş biz ucuzuz!

3 - la bunların şebeke çekim gücü hak getire! izmit'in merkezinde edge hızıyla internete girme zevkini yaşatırlar. gerçi izmit merkez gene iyi, ben mardin'e gittim twitter'da bir resmin yüklenmesi için saatlerce beklediğimi bilirim.

aman diyeyim uzak durun. bir de bir müşteri hizmetleri vardır ki "işleri güçleri riv riv riv!" sizi salak yerine koyarlar mazallah.

sana puanım 10 üzerinden 0 avea. çok üzdün beni.

the big bang theory

sheldon'un üzerinde çok oynuyorlar. rahat bırakın lan adamı. zırt pırt bir kalıba sokuyorlar. ilk sezonlarda neyse o olsun.

bu arada sheldon gerçekte de gaymiş.

holowitz gerçekte de yahudiymiş.

raj zaten hintli.

instagram kullanan insanların asıl amacı

türkiye halkları için çoğu zaman gösteriştir. bazen de kendini ispatlayamamış bireylerin çabalamasıdır.

öcalan ı zor duruma düşürdüler

bülent arınç aklınca intikam alacak. selahattin reyis en son ifadesini güzel aldıydı. aynen devam!

sihirli annem

uludağ sözlük yazarlarının hala izlediğini düşündüğüm saçma sapan bir dizidir. ulan nereden bulup çıkartıyorsunuz şunları?

ekşi sözlük

an itibariyle giremediğimdir. lan bu sefer fena yamuldu. login olarak da takılı kaldık. sedet o hesaba bir şey olursa dalarım sana bak!

veri akademi

yeri istanbul beşiktaş'tadır.

tütün kolonyası

ilginç kokusu vardır. bayramlarda limon ile karıştırılıp tüketilmektedir.

hiç unutmam bir keresinde gene mahallede bayramlaşmalara giderken teyzenin teki başımdan aşağı boca etmişti de bir hafta o kokuyla dolaşmıştım. çocuk olmak zor zanaat vesselam!

iki erkeğin dudak dudağa öpüşmesi

bunun eş cinsel versiyonu haricinde olanı inanılmaz acı verir. bu mahalleden bir dayı olabilir, abiniz, kardeşiniz olabilir ya da herhangi kıllı bir erkek!

tokalaşırken bazı insanlar ne hikmetse ağızlarını öyle bir açıyla yanağa getiriyorlar ki farkında olamıyorsunuz. sizin de bu karşınıza gelen açıyı fark etmemeniz akabinde önlem alamayışınız bir anda öpücüğü dudağınızda bulmanıza neden olabilir. aman dikkat!

starbucks

hayatım boyunca hiç uğramadığım, uğramayı düşünmediğim ve insanlara uğramamasını önereceğim, benim için mahalledeki kıraathane kadar değeri olamayan bir yer. içerisinde takılan tipler, popüler kültür içinde işgal ettiği yer ve bu tarz sebepler gitmememin en büyük nedenleri.

ravensburg

almanya'nın baden württemberg eyaletinde bulunan, şirin ve sakin şehirlerden birisidir. gece hayatı nispeten çevresindeki yerleşim yerlerine göre daha canlıdır. konstanz gölüne, avusturya ve isviçre sınırına yakın olması büyük artılarındandır. doğasından bahsetmeye bile gerek yok; yemyemeşil, süper ötesi bir havası vardır.

4500 tl maaşa ne bileyim ya az gibi diyen sevgili

çok değildir; fakat az da değildir. ortalama 1500 tl kira, 1000 tl yemek gıda, 1000 tl de diğer harcamalara verdiğini düşünürsek ortalamanın üstü bir yaşam tarzı ile her ay kenara 1000 tl koyulabilir.

tanım: az para değildir!

skyler white

alçak bir dizi karakteridir. walter white'a yaptıklarını asla unutmayacağımız, adını her seferinde kötü şeylerle anacağımız karakter şeysi.

çok uyuz çok gıcıktır; fakat sonuçta akıllı bir kadındır. öte yandan ne yaptıysa ailesi için yapmıştır, walter white'in yaptığı gibi.

ama bunların hiçbirisi onun kötü bir karakter olduğunu gizlemeyecek. a. r. e. walter white reyiz!

bedelli askerlik

türkiye'de yaşayan her bireyin askere koşa koşa gittiğini sananlar tarafından çıkmayacağı iddia ediliyor.

lan bu şey çıksa ve meblağ 50 bin tl bile olsa halk bunu "zorunlu askerliğin artık o kadar da zorunlu olmaması" yolunda bir adım olarak görüyor.

öyle olmasa 2011'de 450 bin olan bakaya ve kaçak sayısı bugün 750 bin kapısına dayanır mıydı?

millet askere gitmek istemiyor artık ötesi var mı amk? zenginlik fakirlik meselesi değil artık bu.

"ulan nasıl yırtabiliriz" meselesi.

bedel çok gelse bile "belki bir gün bize de vurur" diyerek askere gitmeyi reddetmeye devam edenlerin meselesi.

çıkacak yani, bu kadar basit.