bugün

ucuz yollu ego tatminatı.
Aslında orası bizim dijital cafelerimiz, parklarımız... Amaçlara gelirsek bu bir değişken ve istatistikleri tartışabiliriz. Mesela özel hayatını paylaşmayan ama arkadaşlarını takip eden insanların yeterli mazeretleri olabilir. Ticari amaçlarla sayfa açmış olabilir.

Mesela Twitter da TT (Trending topics) olan bir gündem konusuna kendi fotoğrafını yükleyerek paylaşmak bir amaçtır. VPN gerektirmiyor diye hassas görüntülere bakmak bir amaçtır.
Instagram kullanmaktır.
gösteriş, varoluş sancısı gibi bir sürü sıfatla uzun ve sinirli cümlelerle ifade edilebilecek amaç. ama ne gerek var bu kadar yorulmaya arkadaşlar? sosyal medyanın hayatımız olduğu şu zamanlarda sıradan olma amacı güden insandır.
o insanlardan biri olarak; komikli video izlemek, sevdiğim mangakaları takip etmek, fotoğraf arşivlemek diyebilirim.
ilgi beklemek.
kendine yetememek.

ilkellik.
açtık işte öyle ne bilim. tadı tuzu yok.
Milletin hayatına bakmak, ünlüleri takip edip güzelim hayatları izlemek. Güzel paylaşımlar yapan sayfaları yoklamak. Ama gösteriş değil benim için, o seçenek yok bende. Pek paylaşım yapmam, etrafa bakınmak için var ig.
gösteriş, gösteriş ve gösteriş.

ben de kullanıyorum hepimiz kullanıyoruz. hepimizin egosu biraz tatmin oluyor. olmuyor diyen varsa yalan söylüyordur.
Güzel sayfaları takip etmek.
kendi ideal kişisini sanal ortamda yaşamak...
Kendini pazarlamaktır başka açıklaması yok.
Attığım fotoğrafların kaybolmadığı tek platform modern kişisel fotoğraf arşivi.
Çıktığının üzerinden şu kadar vakit geçti. Ne Facebook, ne Twitter, ne de instagram kullanmadım.

Hiçbir eksikliğini de hissetmiyorum. Millet ise müptezel gibi tüm ömrünü bunlara adıyor. Hakikaten ilginç.

Edit ve not: bu uygulamalardan beğeni ve fav özellikleri kaldırılsın, çok acık söylüyorum bir seneye kullanan kalmaz. Çünkü bu beğeniler insanların dopamin ihtiyacını gideriyor. Ödül mekanizması işledikçe de bağımlı hale geliyorlar.
Birçok araştırma ve inceleme mevcut. Biraz google’layarak ulaşabilirsiniz.
seks partneri bulabilmektir.
henüz anlaşılamayan amaçtır.
bir 100 yıl daha anlaşılamayacak gibi duruyor. hayır o uygulamaya foto atınca noluyor, story atınca ne oluyor, beğeni alınca ve takipleşince noluyor tam olarak? bir de bunların daha masum modelleri var "ya ama biz kullanmıyoruz öylesine videolara bakıyoruzzz". Hadi ordan be!
Instagram kullanan insanlar kendilerinden şüphe duyup azalarak bitsinler lütfen...
geneli bilmem ama benim amacım mamacım yok.
çevremdeki herkes birer tane hesap açınca ve bana da bunu deklare edince ben de el mahkum bir hesap açtım.

sonuç?
yok.

öyle mal mal resimlere bakıp, mal mal resimler atıyorum.
hayatıma getirdiği bir artısı olmadığı gibi internet kotamın da ırzına geçiyor.
dibini dövdürmek, dip dövmek. iyi günler.
Ben kullanıyorum. Amacım sadece saçmalamak. Attığım fotoğraflar saçmalıktan da öte. Zaten kimse de takmaz. Aynı burası gibi. Ben sadece kendi çapımda takılıyorum.
instagram kullanmak için kullanmak.
götü, memesi ve kukusu olanların trend olduğu sosyal platform.

Aslında bakıyorum da ne kadar çok yalnız insan varmış bu platforma da.

Resimlerin %99.9 sağ yada sol el yordamı ile ayna önünde çekilmiş, geri kalan %1 i siz düşünün artık.
Kedi videoları izlemek.
Gizli bir örgütlenme ile pandaların tükenmekte olan soylarını kurtarmak.
Haftada bir foto atmak idealdir. Onun dışında kişi her gün foto atiyosa aynı gün üst üste foto atiyosa rahatsızdır.
uzakları kendine ve başkalarına yaklaştırmak.