bugün

entry'ler (332)

istanbul a kafa tutacak tek şehir

(bkz: yerli mi yabancı mı)

ahbap bar

işletmenin el değiştirdiği ve ismi mekan olarak değiştirilen kadıköy yeldeğirmeninde bir bar.

gadjo dilo

harika bir film. farklı kültürleri oldum olası merak ederim. bir de farklı kültürler bir araya geliyorsa işte o efsane olur. bu ister iki farklı yemek olsun ister enstrüman. ortaya çıkan her ne ise efsanedir benim için. bu filmde de çingeneler ve aralarına katılan bir fransız erkeğin onları keşif süreci izlenmeye değer.

the hemsire

annemin hemşire olması sebebi ile yıllarca ne ergenlik ne sonrası hemşire fantezim olmadı. olamadı. ancak the hemsire diyince biraz şey oldum sanki ilk defa, galiba. bakim dur.. yok gene olmadı.

paris texas

oyunculuk, renkler, fotoğraflar, müzik, hikaye, kamera hareketleri... bir filmde görmek isteyeceğiniz her şey mevcut paris texas ta. benim için taşaklı kararları alabilmek, doğruyu yanlışı görebilmektir bu film.

seksin iğrenç bir şey olduğu gerçeği

ben de balıktan nefret ediyorum. kuyruğu, kafası, gözleri, bağırsakları, kokusu... ama herkes severek yiyor. bu balığın iğrenç olduğu anlamına gelmez işte. balık bana göre iğrenç, şu şu şekıl giyinir....

yeldeğirmeni

iki sene önce taşındığım, kadıköy semti. git gide güzelleşiyor ve beni de kendisine bağlıyor. kadıköy çok güzelsin len.

sahilde çay bahçesine gidebilen uuser

moda çay bahçesi ise pek keyiflidir.

zapiski iz podpolya

lisedeki arkadaşlarının hepsi mevki, makam ve şöhret sahibi olmuş, kendisi öğretmen olmuş bir kıskanç budalanın hikayesi.

ergen kelimesini hakaret olarak kullanmak

30 yaşında ise bunalım, kadın ise regl de olabilir. ikiside değil ve 18 yaşından büyük ve malsa ergen demek caizdir.

hdp nin istanbul da 11 milletvekili çıkarması

en büyük kürt şehri olduğuna kanıt.

otizm

otizm bir hastalık değildir. ömür boyu sürer. otizmin nedeni halen bilinmiyor. kalıtsal ve çevresel faktörlerin, birlikte etkileşiminin neden olduğu düşünülmekte. buna ek olarak bazı nörolojik farklılıklar üzerinde duran çalışmalarda var. otizm tanısı vermek için zeka geriliği aranmaz. yani tanının ölçütlerinden birisi zeka geriliği değildir. her otizmli birey zihin engellidir diye bir şey yok. aynı şekilde izlediğiniz filmlerdeki gibi çok zeki olacaklar diye bir şey de yok. otizmi yeneceğini tedavi söyleyen, iddia eden bütün tedavi ve rehabilitasyon yaklaşımları, para tuzağı. istismar. inanmayın. otizmin tek bir tedavisi var o da özel eğitim. genel olarak yanlış bilinen noktalara değinmek istedim. daha fazla bilgi almak isteyen mesaj atabilir.

john nash e veda

sanki hergün birlikte takılıyordunuz amk.

bir insanı akp li olmaya iten nedenler

modernizmi doğu ile batıyı çiftlestirmek sanan, sözde modern, kendisini yaşadığı toplumdan dışlayan ve üstün gören zavallı tipler.

kızların da cinsellik düşündüğünü kabullenememek

seni de leylekler getirdi, annenin adı meryem.

yalnız hissetmek

olması gerekendir.

ankarada gezecek yer olmadığı gerçeği

ankara gezilecek yer değil ulen. gezmeye gitmeyin ankaraya. yaşamak için gidilir ankaraya. eğer ruhunuz uyuşuyor ise bu şehirle, dünyanın en güzel yeridir. bir gün istanbuldan ayrılmak zorunda kalırsam ilk tercihim olacaktır. sırf tavukçunun sokağına girer girmez burnuma çarpan rakı kokusu ve tavukçunun meyhane pilavı için bile yaşanır bu şehirde. cebeci de oturmak ve kızılaya yürüyerek gidip gelmek, tunalıda biralama yapmak için bile gidilir.

her kürdün beslediği türk olma isteği

dedem franco döneminde ispanyadaki iç savaştan kaçar ve bütün sülaleyi alıp uzun bir yürüyüşe koyulurlar. bu sırada da babaannem babama hamiledir. her neyse bunlar yürür yürür yollarını kaybederler. daha fazla dayanamayan babaannem babamı doğurur ve hakkı rahmetine de oracıkta kavuşur. bunun üzerine dedem bunu bir işaret olarak algılar ve orada, babamın doğduğu babaannemin öldüğü yerde yaşamaya karar verir. orası da bu gün ki anadolu coğrafyasında bulunan ağrı ilimiz. bak ispanya nere ağrı nere. tabi haliyle anadilimizi unutup yıllar içerisinde asimile olmuşuz. ispanyolcayı unutmuş kürtçeyi öğrenmişiz falan filan. halay bile çekiyoruz sen düşün. tabi iyi ki kürt olmuşum diyorum.

yazarlara huzur veren şeyler

işinin ehli bir ağız tarafından, epey mesainin harcandığı bir oral seks sonrası sabaha kadar çırılçıplak yatakta uyumak, akabinde uyanıp güne sigara ve kahve ile başlayıp temiz bir duş sonrası çiçek gibi etrafa gülücükler saçmak. yok lan şaka. kitap okumak falandır herhalde.

bu tarz benim

evrim böyle bir şey işte. böyle bir program var ve kadın arkadaşlarımız bunu izliyor. sonra gidip çocuk büyütüyorlar. koca bir halk aptal olup çıkıyor bu sayede. dünya, üzerinde yaşamak için çok zor. yoruluyorum.