bugün

ilişkinin uzatmalar safhasıdır.
(bkz: sevgilim mola diyorum mal gibi bana bakıyorsun)
'reklamlardan sonra devam edicez zannetme, bu işin sonu ayrılık haberin olsun' demenin rar lanmış hali.
(bkz: ah ulan ah).
o an ayrılalım diyememekle beraber verilen ayrılma sinyalidir, o ilişki bitmiştir.
bittinin son moda hali... ara sonrası devam etmez oyun...

(bkz: stand by)
(bkz: ayrılalım diyememek)
alıştıra alıştıra söylemek taktiğini kullanan sevdiceğin, bitti konuşmasına zemin hazırlama cümlesidir.
bi arkadaşım tarafından "lan diferansiyel denklemler dersi mi bu" diye cevaplanmış öneridir.
"ya ben bir bu arada piyasayı yoklayacağım, senden zaten ekmek çıkmayacak; bir kenarda durur musun allasen" in kısaltılmışı.
... çünkü sen daha iyisine layıksın. (bkz: klişe)
ayrılmak dışında, çok fazla enseye patlak göte parmak ilişkilerde napıyoruz çocuk muyuz birazuzaklaşıp kendimize saygımızı kazanalım,kankalaşmaya başladıközleyelim fln demek için yapılan hadise.
işe de yarıyodur .

ilaa ayrılık anlamına gelmez.
"aradım da almadı" şeklinde iğrenç bir espriyle yanıtlanası ve dumura uğratılası kızdır.
"-ne amk sinema mı bu? ihtiyaç arası vericez!" şeklinde cevaplanası, gerizekalı uzaklaştırma cümlesidir. özünde ortamdaki diğer insanlarla zigişip, partneri elde tutma gayesi de taşıyabilir. ama genelde ayrılığa götü yemeyen, sabahlara kadar psikoloji yapıp kafasında binlerce paranoyak senaryo kuran insanların söylemi olarak da bilinir. bu cümleyi sarf eden şahısa şüpheli gözlerle bakmanızın zamanı gelmiş de geçiyordur efendim.
ara verdikten sonra bir daha zor eskisi gibi olunur.o ara verilen süreçte farklı kişiler tanılır farklı zevkleriniz olur ve sonunda ise ayrılığa varılır.bence direk ayrılalım diyin hiç uğraşmadan..
nefes almak istiyorum demek ,
açık açık gezicem , tozucam , eğlenicem , biraz da çapkınlık yapıcam demek.
gününü gün edicek beyfendi sonra da dönüp gelicek kapına. *
(bkz: küfür olmayan ama küfür etkisi yaratan sözler)
(bkz: işin yoksa 10 dakika ara)
ilişkiyi basketbol maçı zanneden sevgilinin lafıdır. bunu söylerken eliyle time out işareti de yapar.
(bkz: ilişkiyi basketbol maçı zanneden sevgili)
Daha iyilerine layıksın abidin.
(bkz: gel otur şuraya neler yaşamışsın sen)
üniversiteyi dondurmak gibidir, başka birisini bulamazsan ipe ipe geri dönersin ve hiçbir şey olmamış gibi yola devam edersin.
aldatmaya kılıf uydurmaktır.

meali: etrafı bi kolaçan edelim, dişimize uygun birilerini bulursak tamamen bitiririz ilişkiyi.
sevgiliyi sutlama bahanesi.
senin yüzüne ayrılalım diyecek kadar cesaretim yok, bu kadar da korkağımın kılıfı. ( kınamıyorum kimseyi. olur öyle. ama yapmayın böyle ibneler. bunu yiyecek erkek-kadın kaldığını sanıyorsan öküzsün sen. acı ama gerçek. )
''senden sıkıldım ayrılalım başkasını buldum ben'' in kibarcasıdır.