bugün

kız öğrencileri temiz sanan gariban ev sahibidir. bilse kız öğrenci evlerindeki leşliği halbuki...
Ya bırak ya. Ben genç bir mühendise benim dairelerden birini kiraya verdim. O birkaç ay oturdu sonra aile diye ablasını oturttu, ufak çocuklar evin ırzına geçti. Duvaraları karalamak mı dersin , mutfak tezgahını kırmak mı . Kapıları çizmek mi . Kirayı da ödemediler ramazandı bayramdı diye bekleye bekleye sonunda avukatla şutladım. Mutfak dolabı, banyo dolabı , kapı ,parke , seramik, tezgah, ışıklandırma , gergi tavan ( bu sonları kendime yaptım ) derken 50k para harcadım içine evi sıfırladım. Tazminat davası açalım dedi avukatta değmez dedim. Öğrenci , bayan vs yok kardeşim. Düzgün insan var . insan evladı olsun yeter.
inşallah aile apartmanı diye vermediğiniz dairede swinger parti verirler.
adam gibi adam söylemidir. evet.
evet daha geçen emlakçıya söylediğim durumdur. ağzı sütten yananların bildiği durumdur. acıtasyon yapmaya gerek yoktur gerçekler vardır.
32 yasinda bir adam olarak cok zorlandim.
sonunda 1+1 yere kendimi zor attim.

ogrenci de degilim sabah 8 aksam 10 calisiyorum.
sanki bekar olunca kapiyi pencereyi tavani sikecekmisim gibi ev yok arkadas.
Kirayi odemezse sikeriz en azindan. Erkek ogrencide o da olmaz avucumuzu yalariz diye düşünmuş olabilirler.
Erkek öğrencilere sulanamıyor, asılamıyor çıkar zihniyeti.
verir vermez adamın evi değilmi neyin tribine girdiniz
benımde evım var bende evımı turklere vermıyorum mesela ılla yabancı uyruklu ozellıklede kadın olanlara verıyorum sımdı ben kıracımımı sıkıyorum apartmanımın guzel gorunmesınımı ıstıyorum alcam kıra daha garantı dıye bole bısey yapıyorum ben parama bakarım 100 lıraya 200 lıraya heryer eskort kıracımı sıkıpte kıramı nıye rıske atım kadın mılletını 1 kere sıkersın 50 sene kıra vermez bedenımı kullandı dıye kız mılletı sonucta calısmasada o kırayı bı sekılde oder abazamı yok memlekette adam ısten cıksa patronu para vermese bız nasıl alcaz kırayı 6 senedır kıra alıyorum 2 kere kıracım oldu bu süre zarfında biri ukraynalı diğeri turkmenıstanlı 1 kere bıle kıra sorunu yaşamadım sukur bu vıruslu zamanda bıle odedı hatta kırayı bu yuzden kadınlara verıyorum bende erkeklerde hıc oturup aglamıcak sız kendı elınızle dunyayaı kadınlara teslım ettınız sımdı oturun aglayın.
Böyle söyleyenlerin çocukları da birgün dışarda okumaya giderde aynı akıbeti yaşarlar inşallah...
eve kız atmasın diyedir.
çalışan bekar kadınlara şans tanımayı hedefleyen ev sahibi türlerine örnektir. *
sene 2007 üniversite okurken başıma gelen durum arkadaşlarla ev tutalım dedik. kimse ev vermedi kiralık diyor yok kiralık tutuldu diye yalan söylüyorlar. geze geze bir hal olduk şiki şiki baba kaseti arar gibi.

sonra bir amca gelin dedi bende ev var götürdü bizi bir binaya gecekondudan bozma bina demeye bin şahit yıkılacak diye korkuyoruz neyse 3 kata çıktık camlar mikron kalınlığında sobalı, banyo, mutfak leş köpek durmaz misali.

ne kadar dedik hacı emmi 150 lira dedi ev kötü ama fiyat iyi derken demesin mi kişi başı kaç kişi kalırsanız beni ilgilendirmez dedi ben parama bakarım. tabi tutmadık.

kiralamada cinsiyetçi ayrımcılık yapılıyor. kızlar temiz, zarar vermez diye bazısıda kötü niyetli olarak veriyor.

şunu belirtmek isterim erkekler kızlardan daha temiz. zihinlere kızlar temizdir diye kazınmış alakası yok. şahsen beni kızlar bile övüyor temiz, titiz, düzenliyim diye bence karakter meselesi.
görsel
bayağı ağır cezası olan bir beyan. çünkü düpedüz ayrımcılık ve barınma hakkına yapılan saldırı.
gidin dava açın. görsünler günlerini.
https://www.cnnturk.com/e...5-bin-lira-ceza-kesilecek
Önyargının ayrımcılığın âlâsıdır arkadaşlar. Bu zenci beyaz ayrımcılığından da beter. Ortalama nüfusun yarısına yapılan bir ayrımcalık.

Ne demek erkeğe vermiyorum? Ne yaptığımı gördün de vermiyorsun, erkek olarak bir hata kusur mu işlemiş oluyorum?
Böyle bir olayın benzeri izmir de başıma geldi. Internetten ev bulduk adamla buluştuk 2 saat konuştu en sonunda öğrenci ye ev vermeyi düşünmüyorum dedi. Farklı şehirde değil de olduğumuz için adama atar gider yapamadık yoksa ebesinin nikahını görecekti.