bugün

dünyanın düz olduğunu iddia eden kişilerin beyin yakan facialarından biridir. oksijen yetersizliğinin bir sonucudur.
ben bunu 4 yaşındayken falan anneme sormuştum. bi de şeyi sormuştum, radyonun içinde yaşayan küçük adamların radyoya hangi kapıdan girdiklerini...radyonun kapısı yok ya...

ufak çocukların düşünce yapıları çok değişik oluyo.

üzücü olan , bizim 4 yaş evrelerimizin sözlükçülerce 15 yaşında falan nüksetmesi.
Demek ki dünya düz. iste bu kadar basit.
Onların ayakkabısının altında gizli çekim mekanizması var bro ondan.
alt üst diye bir durum yok. soru baştan yamuk.
hızlı döndüğü için evet.
Senin coğrafya öğretmeninin allah belasını versin amk! Dünyanın altında ülke mi var lan! Bi Güney Amerika, Brezilya filan var, onlar da tam altında değil hafif çapraz olduğundan bayır bucak gezmekten baldırları acayip kuvvetli!

(bkz: Roberto carlos)
yerçekimi bro.
gök onları itiyor o yüzden.
21.yy.’da karşılaştığımız soruya bak.
Makarnanın beyne etkileri adlı çalışmamdan bir anekdot.
yuvarlak dünyacıların cevap veremediği sorudur. evet.
ibneliklerinden tabii.
Gök itimi var moruk. Atmosfer basıncı da diyolar, yer çekimi falan hepsini birleştirince düşmüyoz aq işte.
çünkü dünyanın altını üstüne getirdik.
Yerçekiminin hızı; ışık hızı kadar olduğu için olmasın...
Ekvator çizgisine iple bağlı onlar.
Çünkü neden düşsünlerki?
Neresi altı, neresi üstü. Kime göre neye göre?
dunyanin alt kismi zaten antartika hava sicakligi eksi derecelerde oldugu icin buzlar kara parcasina yapismis durumda ve dusmuyorlar, buzullarin erimesinide mi duymadiniz o buzullar erirse alt kisimdaki su bosalacak ve bosalan alana yukardaki sular dolacak ve o suda uzaya bosalacak ,dolayisiyla dunyada su ve balik kitligi olacak ve dahada onemlisi omega3 eksikligi basgosterecek.
Tam düşeceklerken bir gülme geliyor, sonrada zaten unutuyorlar düşmeyi.
"Düşenin dostu olmaz" diye okumuşlardır bir yerden muhakkak bu çakallar.
Asıl sorulması gereken "yuvarlak dünyada Kıble nasıl tutturulur" sorusuyla alakası olmayandır.
Öncelikle soru hatalı. Dünyanın ters düz olma gibi bir durumu yok. Altta olan bir şeyin düşme durumu dünya içindeki fizik kurallarınca geçerli. Fizik kuralları değişmez değildir. Yer çekimi sayesinde dünyada uçmadan durabiliyoruz.
Mantıklı tek açıklaması yok. Yerçekimi diyecekler he adamlar ters duruyor He. Evet.